Skocz do zawartości
cherry_ukasz

[49] + 30 sump

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że zaczynałem od 30 litrów bo na tyle miałem miejsca w akademiku :strutin a choroba jednak postępuje(teraz mam ~90) to chciałbym mieć na miejscu jeden baniaczek(w akademiku; 90 zostaje w domu).

Została mi stara 30tka. Myślę do niej dorobić pudełko przelewowe i zrobić sump w szafce. Do sumpa wstawić odpieniacz + zrobić w jednej komorze refugium. No i teraz najważniejsza część: z obsady myślałem discosoma, zoanthusy, może rico no i...no wlaśnie chciałem jedną montiporkę digitatę lub dwie. Dadzą radę w takim litrażu? Oświetlenie planuje 2x18 lub 24 actynika w kompakcie + 11W białego światła.

Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Łukasz


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jak podejdziesz do sprawy rzeczowo i z wyczuciem to myślę, że nie tylko digitaty ale np. seriatoporka lub talerzowki też dadzą radę.

Powodzenia,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomko za odpowiedź.

Jednak plany uległy lekkiej zmianie (pewnie jeszcze nie raz) i akwarium jednak będzie miało wymiary 40x35x35. Sump będzie lekko mniejszy ok 35x20-25x35. I jednak wkleję komin jak akwarium urosło :strutin. Myślę, że to będzie jedna z najmniejszych rafek z sumpem :strutin


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy_zarażony jednak wolę nie kostkę :strutin Zdecydowałem się na 40x35x35 i komin na środku.

Teraz mam tylko pytania:

1. czy zrobić w kominie 2 otwory spustowe i jeden na powrót czy jeden spustowy i jeden na powrót?

2. Czy 2x18W + 1x11W powercompakt wystarczy wrazie chcenia 1-2 twardzioszków jak już pisałem czy mało?

3. Jakie zrobić wymiary sumpa? Jak go podzielić? Wymiary szafki jakie mnie ograniczają to 35 cm długość, 30 szerokość, wysokość planowana to 50 cm wysokości w szafce więc jaka wysokość?

Na razie to tyle pytań :strutin


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Co do światła to jak najbardziej ok. Tylko pamiętaj, że 18 W nie kupisz innych niż actyniczne. Ja by skonfigurował Narva Oceanic Daylight 10 000K na środek i 2 x Narva Blue 2, poprzecznie ustawione w stosunku do głównej ścianki obserwacyjnej. Tylko chłodzenie obowiązkowe, myślę że ze 2 witraczki 50 mm wystarczą. Pozdr

ps. A co do twardzieli to obowiązkowo tylko czerwone albo zielone bo inne pod tym światłem nię będą specjalnie rosły :strutin


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :strutin Mam w tej chwili podobny kłopot z wymiarami i oświetleniem :strutin Po likwidacji dużego baniaka zostało mi trochę życia (koral, kawałek skały, krewetki) i chyba zrobię małą kostkę - też 40x40x40. Ponieważ wysokość szafki pod sump wynosi wewnątrz 55cm, nie mogę znaleźć odpieniacza, który byłby na tyle mały, żeby dał się wstawić i obsługiwać w takiej przestrzeni. Panowie - nie znacie jakiegoś takiego niewysokiego odpieńka sumpowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek Ch

Tu chyba tylko miniflotor albo ps 300 się nadadzą, albo ewentualnie jeszcze mniejszy strzykawkowy według mojego projektu, jeśli chce Ci się majsterkować.

pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomko a Sera PS130 by się nadał? Akwarium u mnie wyjdzie 50 litrów + sump(jakie jego wymiary? jak podzielić?). No i nie wiem jeszcze jakieś średnicy otwory wiercić w kominie.

Pozdrawiam i liczę na pomoc bardziej wytrawnych akwarystów ode mnie :strutin wspólnymi siłąmi może wyjdzie mi schludna i dobrze działająca bańka :strutin


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sera PS130 ? Nie wiem, ale coś mi się wydaje, że to klon miniflotora więc pewnie tak, chociaż głowy nie dam.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.