Skocz do zawartości
grzejanc

Podatek VAT od akwariów !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czytaliście o tym, bądź słyszeliście?

Znalazłem w wielu źródłach na necie, do tego mówili o tym w radiu, że będzie nowy podatek od rybek akwariowych :p:):clowning

Podobno ma dotyczyć akwariów powyżej 700L. Co prawda sprawa jest wciąż dyskusyjna, ponieważ w tym momencie należy rozróżnić hobby od hodowcy, ale jak to udowodnić fiskusowi? Wystarczy że rozmnoży się nam para rybek i już jesteśmy hodowcami! ;)

Zgodnie z informacjami, za 2010r. taki podatek to blisko 900zł!

A może jest w tym także i pewien sposób? Co myślicie o tym, aby założyć sobie akwarium powyżej 701 litrów, wpuścić parkę mieczyków lyb gupików i zacząć płacić KRUS jako rolnik ???

:):);)

PS. czas chyba kraj zmienić...


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osra....ć ich, tak jak z psami, płacić i rejestrować zwierzęta, niech się pałują!

Ps. umieścić to w dziale humor


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym mial krus od akwa placic to pierwsze co lece zbiornik zamawiac


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to był prowokacyjny artykuł i to zupełnie o czym innym - jest takie coś jak działy specjalne produkcji rolnej i z tytułu prowadzenia takiej działalności jest preferencyjny podatek dochodowy. Ale taki podatek płaci przedsiębiorca - osoba stale i profesjonalnie prowadząca działalność rolniczą polegającą na hodowli itp. Normalne jest chyba, że jak ktoś prowadzi działalność gospodarczą to płaci z tego tytułu podatki. Poziom dziennikarstwa w tym kraju nie jest zbyt wysoki, ktoś napisał jakby było to coś nadzwyczajnego a potem inne media to już głuchy telefon.

Nie ma tam ani słowa o podatku VAT a o podatku dochodowym.


540 l + 190l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi problem

Polak zawsze potrafił

na potrzebe chwili teoretycznie mozna 700 litrow podzielic szyba na dwa zbiorniki:D

...nie no to jakis kawał jest...

ludzie nie placa abonamentu radio... a co dopiero rybki

popieram >>> do działu humor


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie totalna durnota, płacę podatek, za wodę, prąd, za szkło, za produkty z których składa się akwa.

prawie 4 część kosztów założenia akwarium to cholerny podatek, a oni chcą jeszcze żebym od rybki Vatt płacił?

Kretynizm!

Ja bulił nie będę :p bez względu czy mam akwa powyżej 700L czy poniżej.

Zakładajcie śmiało akwaria po 700L, jak ktoś się uczepi to tradycyjnie "polak potrafi":

Panie a jakby tak grubość ścianek odliczyć to wychodzi z 640 a nie 700.

BTW, pomysł chyba lepszy niż kolegi wyżej :clowning

Poronione pomysły!

Na małpki w samolotach to mają, a dziurę to chcą łatać jak tylko się da - doszło do tego, że rybkami? :)

Ciekawe co będzie za 10Lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, nie histeryzuj:clowning

Podatek zapłacisz, jeżeli z hodowli ryb w akwarium pow. 700 l. osiągniesz dochód czyli zarobisz kasę. Za zwykłe trzymanie rybek podatek się nie należy. Czytaj ze zrozumieniem:reading


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żart nie żart, ale jak chcą uderzyć w hodowców to właśnie tutaj mają pole do popisu. W końcu ktoś chyba im doniósł, że ludzie rybki hodują i na tym zarabiają. W tym przypadku należy tylko określić minimalną pojemność zbiornika, od której jest zwolnienie z podatku, a od reszty liczyć już łatwą kasę...

Załatwili już policję (swego czasu widelce rządowi wysyłali na znak protestu), rozłożyli na łopatki wojsko, więc teraz szukają innych opcji...

PS. Włodziu, dokładnie, dlatego też napisałem o rozróżnieniu hobby i hodowcy.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280145 grzejanc :

Żart nie żart, ale jak chcą uderzyć w hodowców to właśnie tutaj mają pole do popisu. W końcu ktoś chyba im doniósł, że ludzie rybki hodują i na tym zarabiają. W tym przypadku należy tylko określić minimalną pojemność zbiornika, od której jest zwolnienie z podatku, a od reszty liczyć już łatwą kasę...

Załatwili już policję (swego czasu widelce rządowi wysyłali na znak protestu), rozłożyli na łopatki wojsko, więc teraz szukają innych opcji...

PS. Włodziu, dokładnie, dlatego też napisałem o rozróżnieniu hobby i hodowcy.

Czyli co ludzie na etacie mają płacić podatek dochodowy a reszta to już nie?


540 l + 190l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280146 aeternus12 :

Czyli co ludzie na etacie mają płacić podatek dochodowy a reszta to już nie?

Na jakim etacie?


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280148 aeternus12 :

na umowie o pracę.

Sorki, ale nie rozumiem, może za dużo już wypiłem dzisiejszego wieczoru. Oczywiście że osoby na etacie podatki płacą a Ci zatrudnieni na czarno nie, ale co to ma się do VAT i akwariów?


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten news nie jest o podatku VAT ale o dochodowym czyli takim samym jaki płacą ludzie na umowie o pracę z tym żę stosowanym do przedsiębiorcy hodowlanym.


540 l + 190l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki przepis jest od wielu lat- mozna być rolnikiem i płacić KRUS jak ma się łacznie 700 l i prowadzi sie hodowle.

Nie wiem jak jest w tej chwili z innymi podatkami- kiedyś mozna było wybrać KRUS i pracowac na etacie płacąc podatki jak rolnik

A co do podatków to wystardzy że co jakiś czas sprzedajesz rybki i US uznaje to za niezarejestrowaną działalność gospodarczą... nawet jak jest to za 100 zł...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że tego nie wiecie...

>>> 1] hodowla ryb akwariowych nie pozwala na wpisanie się do krusu. Hodowcy ryb akwariowych płacą zus... Jak by było inaczej to kazdy by sobie w firmie postawił baniak i rozszerzył zakres działalności na akwarystykę tylko po to zeby wpisać się do krusu...

>>> 2] Ten przepis jest już od dawna.

Hodowla zwierząt i roślin akwariowych w zbiornikach o objętości powyżej 700 litrów jest działem specjalnym produkcji rolnej. Każdy kto sprzedaje co to wyhoduje i przekroczył 700 litrów musi założyć działalność gospodarczą w przeciwnym wypadku łamie prawo. Wysokość podatku co roku okresla minister. W tym roku jesli się nie mylę jest to 1.24 zł za litr.

Nie ważne czy masz 700 zbiorników czy jeden... liczy się łączny litraż. Czyli jeśli masz 71 baniaków po 10 litrów to już przekroczyłeś "limit"/ ale wszystko jest ok dopóki nie sprzedajesz.... Dla siebie możesz mieć 70000000 litrów i poki nic nie sprzedajesz to nie łamiesz prawa jeśli nie płacisz żadnego podatku...

Inną sprawą jest to że nasze urzędy i sądy nie działają i dlatego nikt jeszcze na forum nie zrobił hałasu jakichś karach...

Jeśli byście szukali raju za granicą np w niemczech to już by was za takie "wykroczenie" schaltowali i zrausowali...

polecam:

http://interpretacje.tmxp.pl/Podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych/Przedmiot-i-podmiot-opodatkowania/Wylaczenia-przedmiotowe/247273-dzialalnosc-rolnicza-hodowla.html

za 2007 rok ale na 2010 jest podobnie... http://www.vat.pl/1910_dzialy_specjalne_2008_aktualnosci_vatpl_3569.php

http://ehandel.pit.pl/rosliny_i_zwierzeta_prywatnie_podatki_a_handel_w_internecie_1210.php

przydał by się jakiś prawnik... >> teksty ustaw nie są zbyt zrozumiale napisane... Z drugiej strony jeden przepis mówi A a drugi B lub C i w zasadzie ciężko się połapać...

Moja mama jest szefem finansowym dość poważnej firmy i od niej wiem ze mogę sprzedawać ze swoich baniaków co chcę dopóki nie przekroczę 3000 zł rocznie.... Jak przekroczę to mogą się czepnąć...

soory za rozrzucenie postów...

@r.romek.r, korzystaj proszę z opcji "edytuj" cztery posty po kolei, to chyba przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe POdatki od Tuska i jego ekipy :clowning specjalnie wywowali wojne o krzyz zeby te ich chore pomysly przeszly.

dlatego wole glosowac na JKM mimo jego wad i krzykow, niz na klamczucha Donka i jego ekipe (oby im nosy urosły jak w bajce).

zadluzaja nas tak ze glowa mala. Polska juz wpada w petle zadluzenia, rok, dwa i bedzie dlug juz nie do splacenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem za obaleniem tego socjalistycznego systemu...

ale to nie są nowe podatki... >> jakiś dziennikarzyna podłapał temat 10 następnych rozsyła te same głupoty po necie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podatki czy parapodatki to i tak zaplacisz Ty i ja.

zwiekszenie obowiazkowych rezerw biobapliw podatkiem nie jest a zaplacimy za to w wyzszej cenie paliwa :clowning

kaza nam na biopaliwie jechac, silnik krocej popracuje i auto szybciej na zlom -zaprawde eko-logiczne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280171 lukoliczan :

podatki czy parapodatki to i tak zaplacisz Ty i ja.

zwiekszenie obowiazkowych rezerw biobapliw podatkiem nie jest a zaplacimy za to w wyzszej cenie paliwa :clowning

kaza nam na biopaliwie jechac, silnik krocej popracuje i auto szybciej na zlom -zaprawde eko-logiczne!

ale jaki ma to związek z niby nowym podatkiem "akwariowym" który istnieje od baaaaardzo dawna???...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze generalnie donald i jego kumple wywołali wojne o krzyz (co to za problem dla prewencji przeniesc) zeby bezczelnie podwyzszac rozne podatki/oplaty (vat, smieciowe, gruntowe), nadawac celnikom przywileje godne ABW, generalnie idac pod prad wszystkim swoim obietnicom i liberalizmowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280144 Włodzimierz :

Grzesiek, nie histeryzuj:clowning

Podatek zapłacisz, jeżeli z hodowli ryb w akwarium pow. 700 l. osiągniesz dochód czyli zarobisz kasę. Za zwykłe trzymanie rybek podatek się nie należy. Czytaj ze zrozumieniem:reading

jezeli bedzie to podatek zryczaltowany a o takim tam pisze np w formie karty podatkowej to prawo wyraznie precyzuje ze taki podatek jest nalezny mimo braku osiaganego dochodu czyli zarobiles, nie zarobiles a plac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.