Skocz do zawartości
andrniew

Prośba o poparcie

Rekomendowane odpowiedzi

:icon_yes::icon_yes: :icon_yes:

540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram.

Właśnie przed chwilą podpisałem.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Już kiedyś tam się dopisywałem do tej inicjatywy.

Ale na dzień dzisiejszy myślę już inaczej, problemem nie są tiry tylko przepisy i politycy.

Powinno się zakazać TIRom jeżdżenia przez centra miast i osiedla, tak jak na zachodzie im nie wolno. To zapewni bezpieczeństwo.

No i w końcu bulimy najwyższe najbardziej bandycie podatki w Europie, więc chyba możemy oczekiwać że drogi które są budowane nie rozpadną się pod ciężarówką.

Bo wychodzi na to, że w buszu w Afryce mają lepsze autostrady niż my tutaj.

Słyszałem że podobno w Polsce weszło prawo które wprowadza jakieś bramki skanujące TIRy na ulicach i opłatę dla nich 56 groszy za kilometr... LOL to teraz dopiero wszystko pójdzie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitan: zakazać pewnie dość łatwo, tylko jak nie ma obwodnic to jak te tiry mają jeździć? To może po prostu zakazać tirom całkiem poruszania się po drogach i będzie najbezpieczniej.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie bezpieczniej i wszyscy zdechniemy z głodu i nie będziemy mieli c na grzbiet włożyć :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni zakazać poruszania się tirów na naszych drogach, jeden tir zabiera 24 tony, a wiec zamiast jednej ciężarówki, na drogę wysyłamy 24 busy :D Za jednym zamachem pozbywamy się tirów, mamy piękne drogi bez kolein, a o bezrobociu zapominamy raz na zawsze :D

Tak na poważnie, to już niedługo zabraknie kierowców i problem sie sam rozwiąże, w tej chwili żeby usiąść za kierownicą tira trzeba wydać około 12tyś zł. :blink:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To policz sobie o ile więcej wachy spalą 24 busy od jednego tira i opłać 24 kierowców zamiast jednego, jak myślisz, odbije się to na cenach produktów wszelakiej maści czy nie? :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Popieram

Popieram


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram ! chory pomysł.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram ! chory pomysł.

a ja poieram, ale twoje stanowisko robi :) - tiry nie są największym zagrożenie na polskich dorgach - największe zagrożenie stwarzają niedzielni kierowcy i wariaci w osobówkach - nie biorąc pod uwagę oczywiście stanu nawierzchni - a ja dużo jeżdżę po północnej Polsce (ok 35tys km w pół roku) i wysuwam te wnioski z mojego doświadczenia a nie z telewizji.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa moim zdaniem zbyt ambitna. Fajnie jakby się to udało ale nie wróżę temu powodzenia.

W Niemczech to funkcjonuje bardzo dobrze i lecąc autostradą obrazek gdzie TIR jadący 79km/h jest przez 5km wyprzedzany przed drugiego jadącego 80km/h należy do rzadkości. Na sporej części autostrad jest po prostu zakaz wyprzedzania przez ciężarówki i samochody z przyczepą.

po niemieckich autostradach jezdze codziennie-nie do konca tak to wyglada jak piszesz.zarowno niemcy,polacy,ruscy,wlosi i inni kierowcy tir-ow sie wyprzedzaja...

a co do akcji jestem za..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja powiem tak...

TIRy są swego rodzaju problemem. Taka akcja dość fajnie brzmi, ale nie znam się w ogóle na logistyce, i nie wiem co zwieńczenie jej sukcesem by rzeczywiście dało.

Moim zdaniem może najpierw warto małymi krokami poprawiać bezpieczeństwo na drodze i dbać o ich jakość. Np, lepiej kontrolować faktyczne obciążenie ciężarówek, stan zdrowia kierowców, ich kondycję podczas jazdy - czy jest wypoczęty. Należało by zmniejszyć presję wywieraną przez pracodawców zatrudniających kierowców na swoich pracowników. Może warto by rzeczywiście zacząć karać kierowców ostatnio tak ostentacyjnie łamiących prawo. W mojej okolicy standardem stała się już jazda na czerwonym świetle. Nie mówię tu nawet o wskoczeniu na tzw "późne żółte - wczesne czerwone" ale o rasowej jeździe na pełnym czerwonym świetle. Poszanowanie znaków maksymalnej prędkości to już w ogóle mit. Nie spotkałem się z takim kierowcą nigdy. W naszym durnowatym odbiorze dwa pasy w jednym kierunku = autostrada = no limits. Jazda przez wioche 120 km/ = kozak = pełen szacunek. Wyprzedzanie na 3ciego = mistrz = niczego się nei boi. Takich rzeczy nie da się wyplenić chyba inaczej niż przez ostre kary finansowe. Jak ktoś zapłaci kilka razy w miesiącu po 1000 zł kary, pewnie się zastanowi :) I jeśli ograniczy się tego typu sprawy, i pewnie jeszcze kilka innych, i nadal na drogach będzie licho. Wtedy może tiry na tory? ;)

Pozdrawiam

Gott


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak Gotter,dobrze mowisz,trzeba przestrzegac ale nie bedzie latwo w Polsce zmusic kierowce by jechal 48km/h tam gdzie jest ograniczenie do 50ciu,wszystko po to by w razie wpadki miec pewnosc ze nie przekroczylismy tego 50siat (u mnie za 52 jest juz kara...mowie ze nie bedzie latwo,gdyz jadac kiedys zakopianka z bratem bylem przerazony,czulem sie jakbym uczestniczyl w jakiejs szalonej gonitwie komputerowej,tylko ze to dzialo sie w realu...do dzisiaj mam dreszcze...Samochodem do Polski owszem ale pod warunkiem ze zostawiam na Slowacji a dalej pociagiem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, jasne że się nie opłaci, pożartować nie można? :p


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kapitan

"No i w końcu bulimy najwyższe najbardziej bandycie podatki w Europie, więc chyba możemy oczekiwać że drogi które są budowane nie rozpadną się pod ciężarówką."

To jakis mit. O ile sie nie myle, to w Polsce podatek drogowy jest w cenie paliwa, ktore jest i tak tansze niz w Niemczech, gdzie podatek drogowy placi sie osobno...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiry na tory - inicjatywa widmo - nie realna - szkoda tylko że kasa z unii na to idzie.

Pomysł był by realny jeżeli każdy większy zakład miał by bocznicę towarową, tir musi dojechać do miejsca załadunku.

Do tego odległości - nadanie wagonów ze śląska do gdańska jest jeszcze może ekonomiczne - tylko czas !?

Nadanie tira na torach relacji Katowice - Wrocław jest absurdalne, i w zamyśle i realizacji.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej specjalnie dla ciebie filmik

pozdrawiam Jacek

Edytowane przez Jacek_Lublin (wyświetl historię edycji)

..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.