Skocz do zawartości
Gość dieter25

Spadające zasolenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

witam

Mam prośbę do Was forumowicze.

Nie wiem dlaczego ale strasznie mi spada zasolenie.Dolewam codziennie ok 0,2 do 0,4 litra wody ro di,bo tyle paruje ale dlaczego zasolenie spadło mi z 1.024 do 1.020 w ciągu tygodnia,przecież sól nie paruje razem z wodą.

Co z tym zrobić bo według mnie to wielkie skoki tego zasolenia mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

O.k ale myślę że po miesiącu się nie zepsuł a sprawdzałem go w sklepie i pokazywał wzorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz Odpieniacz????

Ja odkryłem u siebie podobny problem i nie mogłem znaleść przyczyny. okazało się, że na odpieniaczu z filtrem biologicznym (zewnętrznym) Biostar Flotor z Aqua Medica w gurnej części na obudowie mocno spieniona woda rozbryzguje się prez szczelinki na drobne cząsteczki wody. one szybko odparowują a na obudowie tworzą się kryształki soli. na podłodze z tyłu też były kryształki soli. Wiec u mnie to było przyczyną. Wniosek jest taki, że po za parowaniem słodkiej wody masz także ubytek w postaci wody skroplonej a nie tylko odparowanej. sprawdź wszedzie gdzie się da czy nie ma drobnych wycieków lub tworzenia się bryzy która zaraz odparowuje. sprawdź czy za akwarium nie ma jakiejś wilgoci. najlepiej preciągnęć papier toaletowy każdą kropelkę będzie widać. To musi być jakiś minimalny ubytek wody w stanie ciekłym.

do poprawy, pkt. 8 Regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a jak masz akwarium osloniete z gory?? jesli tak to kuknij ile soli jest na niej to prawda sol nie paruje ale osiada sie na wszystkim :clowning tak wiec nie panikuj poprostu rob podmianki solanka taka jest moja opinia i rada

pozdro:)


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dużo Ci wywala odpieniacz ? Jeśli dużo wywalasz to też zmniejszasz zasolenie.Mój kubek ma z 3 litry pojemności a jak między podmianami za 2-3 razy mi wywalił to wiadomo,ze mi spada zasolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dieter25

Mierzysz zasolenie pływakiem?

Bo jeśli tak, to pewnie wiesz, że gęstość solanki zależy od temperatury. Jak solanka ma 1,023 przy 25C, to w 19C jest to już ok. 1,025.

Mieszałeś solankę do podmiany w wiaderku z grzałką, czy w temperaturze pokojowej?

Jeśli w pokojowej, i nie dosypałeś więcej soli, żeby skorygować gęstość - to po podmianie w akwarium zasolenie musiało spaść.

Oczywiście odpieniacz też obniża zasolenie, zwłaszcza jak wywala mokrą pianę.


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

witam

niestety nie posiadam odpieniacza,a wodę do podmiany mam podgrzaną do 25 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem.Co mam zrobić jeżeli po podmiance mam zasolenie 1,023 po około 2 dniach spada mi do 1,022.Odpieniacz wywala mokrą pianę oraz mam na ścianka nalot z soli.Podczas dolewki mam rozmieszać trochę soli.Czy nie jest to duży spadek.

Pozdrawiam


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadek o 0.001 w 2 dni to nie jest duzy spadek, ledwo wylapuje to pomiar - jesli tracisz sol przez odpienianie i osad na sciankach to po prostu minimalnie zwieksz zasolenie wody do podmian.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.