Skocz do zawartości
ona

Podmiana wody w 30L akwa-technika

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Wyczytalam , ze wodę podmienia się raz w tygodniu 10% baniaka . (ksiązkowo)

Przy moich 30 L byłoby to 2-3 litry wody .

Zastanawia mnie jednak jak to zrobić technicznie . Mam po prostu wylać 2-3 litry wody z akwa i dolać nowej 2-3 litry . ?

Nie będzie to za szybka zmiana dla ekosystemu?

A moze to się robi jakoś bardzo powoli , stopniowo?

Przeszukałam forum , wczytałam się w wiele wątków , ale nie widzę odpowiedzi na moje pytanie.

Pozdrawiam


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Możesz spokojnie wlewać na raz, bez większych ceregieli. Jak tak robie od roku w niewiele większym akwa i jest ok.

Jedna uwaga jast taka: trzeba zwrócić uwagę na podobne zasolenie i najlepiej zbliżoną temp.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy małym akwarium wlewanie od razu całości, dużym strumieniem może wkurzyć mieszkańców i zmętni wode...

Ja przy poprzednim zbiorniku umieszczałem butelkę 5l po wodzie mineralnej nad akwarium i za pomocą zwykłego wężyka silikonowego (takiego jak do napowietrzaczy) wlewałem nową solanke.. rezultat- woda wlewała się ok 15 min zero zmętnienia, zero wkurzenia mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak małym akwarium nawet mycie podłogi z domestosem czy inhalacjie w pokoju ma ogromny wpływ. Radzę podmianę robić stopniowo. Na początku nic się nnie będzie dziasło efekt będzie długofalowy chyba że mamy

korale miękie.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wody w tak małym akwarium ( mam 20l) skąd i jaka wodę mam wziąć jak destylowanej nie można?Do sklepu aby dano mi ze zbiornika mam daleko i byłoby to bardzo uciążliwe żebym musiała po to jeździć.Czy można kupić destylowaną i zmierzyć zawartość miedzi ?Może to proste pytanie ale to dość kłopotliwe bo pierwsza wymiana wody powinna być po około tygodniu czyli w niedziele i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.