Skocz do zawartości
Marqo

ReefMax by Marqo 技术性突破

Rekomendowane odpowiedzi

podziwiam wszystkich ktorzy decyduja sie na tak gruntowne przerobki, na sump w juz dzialajacym RM. Niemniej respekt!

ciekawe co na to aquael :waving


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wprowadzą opcję z kominem :waving


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331972 Marqo :

Komin centralny na tylnej ściance. Dzisiaj zostały wysłane do mnie śrubunki, rury itp.

Nie szkoda Ci miejsca na komin?? nie lepiej pudełko przelewowe ewentualnie coś na zasadzie komina zewnętrznego..??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych pudełek itp. Raz a porządnie .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem skoro likwidowałeś panel i robiłeś sumpa po to by mieć głębie w baniaku to teraz robienie w nim komina to jest po prostu zaprzeczenie i obalenie całego planu przestrzeni w RM...

Może być też porządnie z zewnętrznym kominem... kwestia podejścia do sprawy... ot co...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332076 Warszawiak :

Moim skromnym zdaniem skoro likwidowałeś panel i robiłeś sumpa po to by mieć głębie w baniaku to teraz robienie w nim komina to jest po prostu zaprzeczenie i obalenie całego planu przestrzeni w RM...

Może być też porządnie z zewnętrznym kominem... kwestia podejścia do sprawy... ot co...

moim skromnym zdaniem :) ... a zresztą :waving W takim razie chetnie zobacze i komin i pudelko. Komin sie robi. Warszawiak, podejmujesz sie przerobki z pudelkiem :)? Ja dokladam tunze 9002 i dolewke i basta. Jesli cos wiecej to bedzie nowy baniak o słusznym litrazu w przyszlosci :waving


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wspominałem że szykuje się w małym tempie na 300 l.

Nie pisze się na pudełko... nie w RM... dobrze mi z tym co jest... po co sobie utrudniać życie??

Ja mam już dolewkę, pracuje u mnie od początku zbiornika...... udoskonaliłem trochę seryjny odpieniacz... po prostu uszczelniłem dolot powietrza do dyszy...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł sump . Podziękowania dla Jacka z Krakowa za załatwienie mi porządnego szklarza :) . Pasuje idealnie . Wieczorem cyknę fotkę jak się prezentuje. Na dniach mają dojść wiertła także niedługo nowa odsłona :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja czekam na fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już ściągał pokrywe z akwa ? Ona jest wklejona ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywę czy ramkę?

Pokrywa jest zamocowana na dwóch bolcach, a ramka dobrze przyklejona.

ps. Sam będziesz wiercił otwory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh miałem na myśli całą pokrywe wraz z ramką . Otwory planuję na weekend .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklejona i to solidnie, a co chcesz ją zdjąć?

Jak zdejmiesz pokrywę będziesz miał wystarczająco miejsca na wywalenie panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokrywa z kołnierzem całym w moim modelu z 2010 była na wcisk i przy małym zaparciu się zeszła bez problemu. Działajcie działajcie, bedzie ciekawiej :) Pozdro!

p.s.

Szkoda ze klapa za oswietleniem ma spad stromo dochodzący do otworów panelu - na cala szerokość pokrywy nie da sie niestety rozlozyc rownomiernie swietlowek. takze ciekaw jestem Waszych rozwiazan - a jest tutaj tez pole do popisu. Ostatnie to sprawa temperatury w lecie i rozwiązania chlodzace :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334260 luft :

p.s.

Szkoda ze klapa za oswietleniem ma spad stromo dochodzący do otworów panelu - na cala szerokość pokrywy nie da sie niestety rozlozyc rownomiernie swietlowek. takze ciekaw jestem Waszych rozwiazan - a jest tutaj tez pole do popisu. Ostatnie to sprawa temperatury w lecie i rozwiązania chlodzace :)

Można ten spad wywalić i wtedy światło rozchodzi się dalej . Do oświetlenia jeszcze dojdziemy.

Pierwsze przymiarki:

zdjcie0139.th.jpg


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdjcie0140r.jpg

Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kuźwa, forfiter normalnie. Wygląda godnie! Napisz prosze cos wiecej o tej "francy" (odpieniaczu) :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem w odpieniaczu jest woda, a w sumpie pusto?

Ni chyba, że jest tai zasyfiony :) hehe, śmiesznie to wygląda... taki odpieniacz do Reemaxa :)

Czy przy ta dużej integecji jest nadal sens go mieć?

Wywalasz panel, wiercisz otwory, wymieniasz odpieniacz, dodajesz hydraulikę....

Zostaje tylko pokrywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik pewnie i masz rację ale bez wątpienia reefmax ma estetykę, ładnie wygląda . Taniej pewnie wyjdzie sprzedać go i kupić coś innego z sumpem ale nie o to chodzi. Mojego reefmaxa planuję mieć jeszcze przez jakieś 5 lat (obecne warunki mieszkaniowe nie pozwalają na większe) . Jedyne co pozostaje to ulepszyć go w miarę możliwości .

Zapomniałemdodać , że akwa to ma iść w kierunku niefoto także odpieniacz za duży pewno nie jest.

Odpieniacz jest tak zasyfiony . Był ocet, był odkamieniacz do czajników i nic nie pomogło :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadź odieniacz do ACZE na 24h... myślę że będziesz w szoku...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nie długo do reefmaxa będą wsadzać 250wHQI i BK2000-a co tam nie da się? Wszystko się da!

Marco nie tłumacz się warunkami lokalowymi, bo w miejsce refmaxa postawiłbyś konkretną kostkę(lub co tam dusza zapragnie), na konkretnej szawce, z konkretnym sumpem i oświetleniem.

Twój projekt to tak jakbyś chciał odpalić cinec`ta na starym telewizorze kineskopowym. Zagrać?-zagrasz, ale co to za granie...

Jeżeli estetyka reefmaxa to dla ciebie rzecz pierwszorzędna to... hmm.......powodzenia


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo nowa odsłona . Wszystko znajdzie się w nowym wątku a MODa proszę o zamknięcie tego aby nie robić zamieszania.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336214 remii :

Za nie długo do reefmaxa będą wsadzać 250wHQI i BK2000-a co tam nie da się? Wszystko się da!

Marco nie tłumacz się warunkami lokalowymi, bo w miejsce refmaxa postawiłbyś konkretną kostkę(lub co tam dusza zapragnie), na konkretnej szawce, z konkretnym sumpem i oświetleniem.

Twój projekt to tak jakbyś chciał odpalić cinec`ta na starym telewizorze kineskopowym. Zagrać?-zagrasz, ale co to za granie...

Jeżeli estetyka reefmaxa to dla ciebie rzecz pierwszorzędna to... hmm.......powodzenia

remmi myśle że każdy ma prawo wyboru i nie należy krytykować - myśle za Marqo zna najlepiej swoje możliwości lokalowe i estetyczne - więc pozostawmy tą sprawe jemu a za przebudowe 3majmy kciuki - może być coś po prostu innego


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.