Skocz do zawartości
Radek Ch

Głodna rozgwiazda piaskowa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały kłopot i chciałem się poradzić, bo nie znalazłem żadnych konkretnych pomysłów... Otóż - po likwidacji dużego akwa zostało mi trochę "drobnicy", w tym ładna 8cm rozgwiazda piaskowa. Przerzuciłem ją do małej kostki razem z piachem, w którym żerowała. Niestety - wygląda na to, że w piachu żarcia było już mało i bidula zaczyna głodować. Jak i czym ją dokarmić? Myślałem o wstrzykiwaniu czegoś w piasek, no właśnie - tylko czego? To detrytusożerca, ale jak nie mam ryb i właściwie skały, to skąd jej wytrzasnąć normalną "dietę"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może popytaj u siebie w mieście może ktoś mógłby Ci dać piachu z mocn0 dojrzałego akwa i wsyp grubą warstwę - tp jest sytuacja przejściowa czy tak już ma zostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to oceniłeś,że głoduje ? Chodzi po skałach ? Traci na wyglądzie ? Mam dwie sztuki i 10-cio centymetrowego sand dolara,wygląda wszystko OK,ale się zastanawiałem czy dla wszystkich starcza tego żarcia w piachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona w nowej kostce dostała mocno dojrzały piach - ze starego akwa. Ale ponieważ jest go sporo mniej niż w starym zbiorniku i nie ma nowej "produkcji" odpadów, mogła wszystko wyżreć - niestety, ta mała kostka zostanie na dłuższy czas. A po czym poznaję, że zaczyna głodować? Ano - wyłazi na szyby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to taka akcja, Send Dolar - ja się zapisuję :) Oczywiście nie wysyłam, tylko przyjmuję :D

A co do tematu, to jestem ciekawy, po czym rzeczywiście można poznać głodującą rozgwiazdę. Moja siedzi już 4 miesiąc w baniaku i na pewno nie głoduje, bo urosła, ale też zdarza się jej wchodzić na szyby. Najczęściej szyby zwiedzała, jak miała pasożyty w postaci małych białych ślimaczków - właziła na szybę i potem "rzucała się" na piasek, tak jakby chciała zrzucić te ślimaki z siebie. Gdy w końcu udało mi się je dojrzeć i zdjąć (za pierwszym razem było 5 sztuk, za drugim razem 4 sztuki), rozgwiazda po szybie chodziła sporadycznie. Może więc jest rzeczywiście coś w tym, że jak zaczyna wędrować po szybce, jest to oznaka, że coś dzieje się niedobrego?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek Ch :

bo nie znalazłem żadnych konkretnych pomysłów...

tak jak myślałeś,po prostu podłóż pod nią kawałek mrożonki w piasek,jeżeli rozgwiazda nie zje to znajdą się inni smakosze,nigdy nie widziałem głodującej rozgwiazdy,raczej rosną i grubieją te piaskowe


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoją jakieś 7 miesięcy i wychodzi na szybę codziennie miedzy 19 i 20 (może na wiadomości :) ). Dostaje 2 razy w tygodniu mrożonkę w piach (trudno wyczuć niestety co zjada).


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282010 Jader :

Ja mam swoją jakieś 7 miesięcy i wychodzi na szybę codziennie miedzy 19 i 20 (może na wiadomości :) ). Dostaje 2 razy w tygodniu mrożonkę w piach (trudno wyczuć niestety co zjada).

raczej na dobranockę:)wątpię aby jej się chciało oglądać te fałszywe gęby,które decydują o naszym kraju


240l 06.08.09r do 14.04.11r

Ruszyło 160x60x60 09.03.11r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, w końcu to stworzenie, które lubi dno :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu, gdyż jest wbrew pozorom ciekawy. Jedna z moich rozgwiazd piaskowych utraciła z czasem końcówki ramion i gdzieś ją wcieło (chyba padła), druga czuje się dobrze. Niestety duża czerwona rozgwiazda również utraciłą końcówki ramion i schudła w stposunku do pierwotnego rozmiaru. Niewiem co ma zrobić. Może macie jakieś pomysły?

PS On zawsze wyłaziła na szybę i skałę.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.