Skocz do zawartości
Stani

Vortech MP40 W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktos ma te pompe ? Chodzi mi o wiadomosc, czy jest glosna czy moze nieslyszalna ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Stasiu,

Ja użytkuję 3 szt. i nie ma co ukrywać w porównaniu do pomp z silnikiem w akwarium, są to pompy głośne. Szczególnie gdy pracują na maxa. Jeżeli jednak chodzi o strumień jaki dają to w/g mnie nie ma lepszych pomp. U mnie 2 szt. robią wirówkę w 960ltr.

Pozdrawiam

Jacek


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, dziekuje za wiadomosc. Szkoda, ale gdybym mial akwarium w piwnicy to bym taka sobie sprawil.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwie takie pompy na akwarium 330 litrów - 120 cm długie. Chyba będę je musiał Jacku ustawić na pół gwizdka?

Mam możliwośc ustawienia ich tylko z jednego boku akwarium... Jak Ty masz ustawione?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś nowe opinie użytkowników ?

zastanawiam się nad cyrkulacją do mojego akwa - brać Vortecha czy nie ? i w 400L ile trzebaby dołożyć pomp żeby cyrkulacja była dobra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W części zewnętrznej pompy, na wale, można wymienić łożyska na lepsze i znacząco poprawić kulturę pracy pompy. Całość tej operacji jest opisana na reefcentral.com

Uważam, że jedna pompa MP40 w zupełności wystarczy na 400ltr. Jednakże pamiętaj o odpowiednim ustawieniu skały aby jedna pompa dała radę.

Pozdr.

Jacek


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i są słyszalne ale u mnie w baniaku wypadają na tle z tunze o wiele lepiej,woda pięknie się miesza przy vortkach.

Przy ustawieniu ich na około 70-80% mocy jest OK. Moim zdaniem w 400L baniaku przy wysokości jaką ma Stanisław powinno byc OK.

Pozdrawiam Grzegorz.

ps.Stani ja bym wypróbował pierwsze bo twoje szkło jest głębokie i może będzie trzeba je ustawic na 100% ale nie sądze,znajomy miał dwie MP40 w 250L przy wysokości 50cm i miał je ustawione na 1/3 mocy a i tak miejscami piasek zabierało.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie pytanie czy ta część zewnętrzna może być w wodzie ? Bo bym ją do komina mógł wsadzić i byłoby najfajniej i najmniej widocznie dla oka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.