Skocz do zawartości
SaltMen

Ocelariski zniszcza mi caluastere....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupilem dobrana parke ocelarisow (u poprzedniego wasciciela regularnie sie tarly)

U mnie sa od 4 miesiecy, przez 2 m-c bylo ok. Pozniej wytarly sie na skale, ikra oczywiscie stracona. No i od 2 tygodni poszukaly sobie miejsca do kolejnego tarla w mojej caluasterze. Spia w niej (wciskaja sie maksymalnie) koral, ktory rosl jak szalony od tego czasu wogole sie nie otwiera. Zamkniety, nie pobiera pokarmu. Obydwa ocelariski (a nie sa male) spia w niej, wciskaja sie na maxa :)

Czy jak kupie im ukwial to zmienia sobie noclegownio/wycieralnie?:D

Jakies pomysly? ma ktos jakis ukwial co nie lazi i do nemow dobry?

Dzieki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie załatwiły podobnie na amen piękną Gonioporę zieloną. Na początku była duża, ładnie się otwierała. Ocealariski siedziały w ukwiale makro-daktyla...Ale odkąd wpuściłem Clarkii, to ten przegonił z ukwiała Nemo. Więc zaczęły wciskać się w Goniporę. Mało tego, jak chowała polipy, to dziobały ją. W efekcie koral już w 90% ogołocony.

Szkoda.

To z resztą nie pierwszy przypadek niszczenia korala przez innego zwierzaka. Poprzednio jeden z krabów tak cupkał w tę i we w tę, ze załatwił mi skolimię leżącą na piasku, a ostatnio podczas mojej nieobecności również przewracając górą do piasku - favites...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem im ukwial symbiotyczny. Wlasnie go aklimatyzuje. Mam nadzieje, ze zmienia sobie twarda caluastere na miekki ukwialek :nono w kazdym razie nadzieja umiera ostatnia hehe ;-D

DZieki mufi za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 5 lat temu ocellarisy zalatwily hammera na amen,najlepiej sprobowac wtedy z ukwialem,co do ukwialow najlepiej trzymac pod hqi lub ledami wtedy sie najlepiej czuja i nie laza nigdzie


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaly duzy ukwial symbiotyczny, ale poki co go olewaja.

Musialem polozyc sitko i zakryc caluastere bo nadal w nią sie wciskaly.

Teraz plywaja po baniaku zdziwione,ze do caluastery nie moga wejsc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie.

Wczoraj ocelarisy na dobre weszly w ukwial i widac, ze im to w 100% odpowiada. Wychodza tylko do karmienia a tak to spia w nim. Caluastera wyglada slabo - cala pozamykana. Mam nadzieje, ze uda jej sie wrocic do formy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ocealarisy męczą euphylie, zdecydowanie wstydzi się dobrze rozłożyć.

Chyba też pomyślę nad ukwiałem.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ,, nemosami" to jest duży problem. U mnie dwa duże Amphiprion ephippium załatwiły dwa niewielkie ukwiały. Ukwiały miały wielkość małej dłoni, amphiprionom było ciasno, więc co chwilę przepływały wytarzać się w ogromnej catalaphylli. Nie wiem czy na skórze przenosiły jakieś substancje parzące, czy zwyczajnie je zamęczyły, efekt jest taki jak napisałem.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszalem to ocelarisy same w sobie,a konkretnie na skorze maja substancje, ktore draznia korale, inaczej jest z ukwialami, ktore sa na te substancje obojetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety caluastera nie dochodzi do siebie, jeden polip juz odpadl a reszta wyglada beznadziejnie. Otwarty w pelni jest jeden ktory byl nizej i tam ovelarisy nie ocieraly sie.

Jest jakis sposob odratowania tego korala? Wsadzic w jakis preparat albo cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie caluastera, tylko Caulastrea :) Zrób jej kąpiel w jodynie (3 krople na litr, o ile dobrze pamiętam, niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę) dla odkażenia a potem w glukozie - może pomoże, na pewno nie zaszkodzi (oczywiście roztwory zrobione z wody w akwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cursina mi załatwiły euphylie... a myślałem ze to wina jakiegos załamania systemu... dopiero ten post rozjasniłmi w głowie co byo grane.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie spróbowałem z drugą euphylią i udało się. Zabrałem im poprzednią i szybko podstawiłem drugą. Popływały dookoła oburzone, znalazły swoją starą euphylie, ale szybko oceniły, że ta nowa fajniejsza.

Jak na razie ta nowa dzielnie znosi swoich lokatorów, a w innym fragmencie akwa rośnie sobie ukwiał, jak na razie za mały aby zainteresować sobą błazny, ale czas pokaże.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.