Skocz do zawartości
sebakami

agresywny garbik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako ze garbik dostał mega rogów i gania wszystko co się rusza, a w szczególności nie spodobało mu się nemo ;/ zmuszony jestem pozbyć się go i tu nasuwa się pytanie jak to uczynić? Jest baaardzo szybki, jak tylko włożę sitko spierdziela w skałę a nie chce demolować wszystkiego żeby go złapać. Ewentualnie ma ktoś jakiś pomysł jak utemperować mu charakterek bo jak tak dalej pójdzie to nemo nie pożyje długo.


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo gdzien na forum zeby takiego delikwenta odlowic i na 24 wyeksmitowac z akwarium jesli to mozliwe lub zamknac w jakims "kojcu" na pewien czas.

A nie zakupiles moze jakiejs nowej rybki lub nie przestawiales czeos w akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysiptera parasemna? Miałem tego garbika, zabił mi 2 błazenki na starcie, później wyciągałem całą skałę, żeby dziada odłowić, wylądował w 400litrach gdzie kozaczył do pokolców 300% większych od niego i tak się skończyła jego historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona:

mam nisko sufit i ciężko będzie zarzucić wędkę :nono

Pikaczu:

owszem w akwa było kilka zmian, pojawiło się kilka nowych lpsów, nemo tez jest nowe, ale garbik nigdy nie był aż tak agresywny, zawsze pobił nowe zwierzaki troszkę ogonem podszczypywał pyskiem ale po 1h mu przechodziło no właśnie ale... coś się poprzestawiało i gania wszystko.

Lizard:

ten mój to raczej Chrysiptera_unimaculata

Niestety musiałem wywalić cała skałę i odłowić dziada, bo ilość i moc zamachów terrorystycznych z minuty na minutę powiększała się. Teraz grzecznie sobie siedzi w kojcu zrobionym z butelki po Coli ;p

Ps. Chce ktoś garbika?? XD


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie garbik tez byl niby spokojny wlozylem nemki i nie widzial ich. pojawila sie babka i zaczelo sie. sprobuj jesli mozesz wyciagnac go na dzien lub dwa ze zbiornika lub do jakiegos kojca dac nie sie przyzwyzaji do nowych nabytkow (moze sie uda go uspokoic). Po wprowadzeniu hexatanie przestalnekac babke i zajl sie ta pierwsza a ze sprytna rybka to w sumie nie jest zle (uhmm to znaczy do wczioraj bylo bo mi krab zezar hexatenie).

moj garbik jak wlozylem koralowce to je przewracal i przestawial, musial je zaznaczyc to wtedy byl spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znajdziesz chętnego na tego garbika, to może dogadaj się z Krzyśkiem L. Ma wolne akwaria.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodzimierz garbik jest właśnie od Krzyśka :nono Trzeba teraz pomyśleć czy ryzykować i za dzień dwa wpuścić go do akwa i jak coś wyciągać drugi raz skałę czy od razu poszukać mu nowej kwatery.


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wpuszczaj - jesli raz była wredna, to szybko wróci do starych zagrywek. Takie odławianie agresorów żeby przemyśleli swoje zachowanie nigdy nie działa.

Z garbikami jest często jak z księżniczkami z Burundii - jeśli są wpuszczone z innymi rybami to OK, ale spróbuj dodać coś nowego, to killim :nono. Choć moja parasemka, najmocniejsza która przeżyła ze stadka, jakoś łyknęła i nową cyaneę, i stadko chromisków - może jakiś tolerancyjny mi się trafił.

A - to jest chrysiptera parasema, nie parasemna ;-) - nie bierzcie nazw ze sklepu erybki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisal piona. Idz do wedkarskiego kup najmniejszy haczyk. Ja swoje dwa dascyllusy lowilem wlasnie na haczyk. Przez to,ze sa takie zzarte to jako 1 podplywaly i sie lapaly. Jedno zaciecie, kop do gory. Haczyk latwo wychodzi bo jak od razu zatniesz to conajwyzej mu zrobisz pircing twarzy :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. byłem wykończony próbami złapania ale zacząłem codziennie wkładać żarcie w siatce na ryby do akwarium i któregoś dnia garbik podpłynął tak blisko że machnąłem siatką i garbik był już w środku :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jakoś w czerwcu


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.