Skocz do zawartości
max1974

Piasek (dziurawy worek)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie . W zwiazku z przenosinami akwarium jakies 3 tyg temu kupilem piasek Nature's Ocean Bio-Activ Live wczoraj chcialem go wsypac i zwrocilem uwage ze worek jest w ktoryms miejscu dziurawy i wycielka wiekszosc wody. CZy jest szansa ze dostalo sie powietrze i cos sie z nim moze dziac?


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#282775 Natan :

myślę, że powietrze się nie dostało... powietrze dostaje się przy minimum 5 dziurach.

:):nono:clapping

przepraszam za of top , nie wytrzymałem :)

zaraz zostanę zbanowany i to pewnie na "rurzofo" :)

przepraszam za ortografię, oczywiście powinno być różowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem natan. Ja mialem 4 dziury w worku i ewidentnie bylo czuc swieze powietrze w worku...


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie, bo nie zauważając ironii rozkminiałem chwile o co chodzi :nono


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami, ale ... niezależnie czy tam jest jedna dziurka czy pięć, to jeśli worek tak leżał przez 3 tygodnie (tak wynika z wpisu autora) to ja już bym takiego piasku bez płukania nie wsypała.

#282776 DarekB30 :

...

:):nono:clapping

przepraszam za of top , nie wytrzymałem :)

zaraz zostanę zbanowany i to pewnie na rurzofo :)

Darku, za OT nie (każdemu może się zdarzyć) ale za te orty??? 3 w jednym wyrazie :) biorę na poważnie, bo bez cudzysłowia :) więc proszę poprawić - pkt. 8 Regulaminu :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#282809 nika :

Żarty żartami, ale ... niezależnie czy tam jest jedna dziurka czy pięć, to jeśli worek tak leżał przez 3 tygodnie (tak wynika z wpisu autora) to ja już bym takiego piasku bez płukania nie wsypała.

#282776 DarekB30 :

...

:):clapping:clapping

przepraszam za of top , nie wytrzymałem :)

zaraz zostanę zbanowany i to pewnie na rurzofo :nono

Darku, za OT nie (każdemu może się zdarzyć) ale za te orty??? 3 w jednym wyrazie :) biorę na poważnie, bo bez cudzysłowia :) więc proszę poprawić - pkt. 8 Regulaminu :D

wow trzy błędy w jednym wyrazie, masakra, chyba jeszcze mnie "trzyma" po weselu :)

już poprawiam..

co do piasku,

ja każdy piasek przed wsypaniem przepłukuję, nieważne czy nowy czy używany, dzięki temu unikam zmętnienia wody i oszczędzam sobie pracy z przegarnianiem i poruszaniem go w akwarium

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282809 nika :

Żarty żartami, ale ... niezależnie czy tam jest jedna dziurka czy pięć, to jeśli worek tak leżał przez 3 tygodnie (tak wynika z wpisu autora) to ja już bym takiego piasku bez płukania nie wsypała.

Piasek jest pakowany w worki czyli opakowanie jest marne i podatne na rozerwanie czy gdyby był tyle wart za ile płacicie to by był zapakowany inaczej ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy tylko z opisu.U mnie się nie ruszał jak wsypałem.:nono

Chyba już kiedyś go opisywaliśmy,co może przeżyć w worku bez tlenu nawet kilka tygodni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282863 inmar :

Żywy tylko z opisu.U mnie się nie ruszał jak wsypałem.:nono

Chyba już kiedyś go opisywaliśmy,co może przeżyć w worku bez tlenu nawet kilka tygodni ?

Oczywiście masz rację piasek jest praktycznie jałowy czy zapłacisz w sklepie akwarystycznym sporo kasy czy zapłacisz np w NOMI za 2 zł za kilogram /może się mylę z ceną/ to i tak uzyska wartość w akwarium i żadne dziurki tego nie zmienią.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282865 slawomirdyl :

...

Oczywiście masz rację piasek jest praktycznie jałowy czy zapłacisz w sklepie akwarystycznym sporo kasy czy zapłacisz np w NOMI za 2 zł za kilogram /może się mylę z ceną/ to i tak uzyska wartość w akwarium i żadne dziurki tego nie zmienią.

tylko tym razem dyskusja nie jest o wyższości martwego piasku nad żywym.

Rozmawiamy, o piasku, który był pakowany w worek z wodą. Po przedziurawieniu leżał gdzieś przez trzy tygodnie i wg. mnie jeśli woda wyciekła, a to leżało wilgotne i "gniło" to do akwarium, ot tak bym tego nie włożyła.

a czy kupić żywy piasek czy nie, to już odrębna kwestia i wybór kupującego.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co wyplukac go w destylce i do akwa?


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282945 max1974 :

czyli co wyplukac go w destylce i do akwa?

ja bym go dobrze wypłukała w RO/DI, wtedy będziesz miał czysty martwy piasek.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.