Skocz do zawartości
djender

oświetlenie LED z perspektywy czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Seb, bo wyliczenia oszczednosci sa tu przeklamane i o to chodzi ale w sumie... wisi mi to :-)

Nie bede tlumaczyl dlaczego i jak , jak ktos jest inteligentny to zakuma.

EOT z mojej strony.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę ukrywał,że kupując ledy liczyłem na oszczędności.Bajery w lampie przydają się,ale nie są niezbędne.Odpada mi wymiana świetlówek i żarników co rok lub częściej.Odpada problem jaki kupić żarnik czy może 14K a może 16K ?.Mam całą powierzchnię lustra wolną a nie zagraconą świetlówkami.Nie muszę mieć osobnego światełka nocnego.Oświetlenie zbiornika podoba się kolegom po fachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym , że zostałem wywołany do tablicy na prv dodam informację , że przy poprzednim oświetleniu miałem wysoką temperaturę wody bo wiadomo że HQI grzeje i to nie miłosiernie . Po zmianie na Ledy grzanie znikło i temp jest oky . Nie wspominalem o tym bo myślałem że wszyscy wiedzą .

Seb: nie wściekaj się na mnie że wyskoczyłem ponownie z tematem grzania heheheheh


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, jak widzę temat grzania przejął kontrole. Zapomnijmy na chwile o grzaniu i prądzie.

Panowie, napiszcie jak się waszym zwierzętom podobają ledy. Jak ktoś ma tak dla porównania fotki, jak zbiornik wyglądał przed założeniem ledów, i jak wygląda teraz, po roku czy kilku miesiącach.


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim się bardzo podobają, z tego co zaobserwowałem wszystko ma się o niebo lepiej niż pod T5, przyrosty sa zancznie szybsze i bardziej widoczne, przynajmniej narazie, aczkolwiek wiem, że zdania są podzielone na temat LED-ów,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko ładnie rośnie, przyrosty widać gołym okiem. Aktualnie pod panelem 120W nie z RS korale nabrały kolorów, chociaż wpływ na to na pewno mają też lepsze parametry wody:) ogólnie zadowolony jestem.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie ustawiony czas świecenie w ciągu dnia tzn.PAR TABLE ?

Ja mam tak,że 8-9 niebieskie na 10% potem 9-10 białe na 5% a niebieskie na 15% następnie 10-12 białe 30% i niebieskie 30%.Od 12 do 12:30 po 70% i już na 100% 12:30 do 22:00.Od 22:00 zaczyna się stopniowe wygaszanie do 23:15.

Zastanawiam się czy te 10 godzin pełnego świecenia starczy czy może wydłużyć ten czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.