Skocz do zawartości
Anczee

nano reef 20L

Rekomendowane odpowiedzi

#283049 Anczee :

Nie mam pomysłu skąd brać tylko wodę ... :)

#283118 rodzyngit :

Witaj Ancze,

..... mam ten sam problem z RO co Ty :)

ale mam nadzieję, że śledząc ten temat podłapię jakiś patent :)

Witaj,

u mnie problem z RO już się rozwiązał :) po małej kalkulacji (dojazd po wodę + ew. piwko) postanowiłem kupić filtr, także jak coś za tydzień będę mógł użyczać - jeśli jesteś zainteresowana do pisz na PW

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wody

Ja biorę z elektrociepłowni. Mają tam wodę destylowaną , 60 litrów kosztuje 12 zł.

Przykładem akwa prowadzonego długo na tej wodzie jest akwa kolegi @Tynio.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja np zaczynam kupowac demineralizowana podunoł mi ten pomysl kolega z forum który to stosuje w tesco za 2,5zl a przebadal ja doklatnie pod katem zawartosci roznych związkow.

dziwne słowo wyszło + orcik :)

pkt. 8 Regulaminu


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rodzyngit - dziękuję jak by co napisze i się zgłoszę :) bo na razie to podjadę do sklepu ( przy okazji zakupów ) i dostanę 10 L a to mi wystarczy na miesiąc :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwa... i bardzo ładne zdjęcia!Powodzenia


54 L bez sumpa, kaskada + odpieniacz DIY, światło 2x24W (aktynika+biała), koralia i stara pomka po filtrze, 8kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie od wczoraj wieczór i dziś zielone Zoa nie chce mi się do końca otworzyć co może być przyczyną?Czy one miewają " fochy" ? :) czy może coś mu nie pasuje ?


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz ma się tak :

Zoa od dwóch ,trzech dni nie rozwijają się do końca , martwię się że coś może być nie tak - jutro podmianka wody , na piasku zrobił się jak by rudawy nalot i troszkę powstało zielonych glonków na skałach.Ślimaki działają bardzo brudzą ( czy to czyścić przy wymianie?) dziś pomyślałam że coś może nie tak jest z wodą skoro Zoa tak reagują , "drzewno" też dziś nie do końca się rozwinęło.Czy kraby w dzień śpią czy raczej nie ? Bo miałam wrażenie dziś że coś mu jest :) ale po dolewce ( przed dolewka woda -1024,5 po dolewce 1023 ) po dolewce jak by ożył a może ja się za bardzo martwię?

ps.nooo bo się martwię :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniu rownież mam zoa u siebie w identycznych kolorach . U mnie otwiera się całe . Pięknie reaguje na światło .

Bardzo ładnie też wspólpracuje z krewetką sexy shripms. Jak zoa się zamyka , to ta chyba go czyści. Aż miło popatrzeć.

Chyba dokupię jej koleżankę.

U mnie marnie wygladała za to xenia , ale po podmianie wypiękniała i sporo się rozrosła. Ta znowu mnie zadziwia swoja punktualnością . Codziennie wieczorem o stałej porze idzie spać i pięknie się zwija.

Co do glonów , u mnie rownież pojawiły się ,ale po pierwsze przykreciłam swiatło , moze z 2 godziny tylko świeciłam.

Zauważyłam rownież , ze po podmianie zaczęły znikać glony . Być może dlatego , ze moja sól ma ponoć spore ilości Ca i Mg. Narazie nie rozwijaja się.

Co do krabików , jeden krabik wychodzi u mnie w nocy , a drugi jest widoczny w dzien i w nocy . Znalazł sobie nawet stała miejscówkę.

Poczytaj o tym rdzawym nalocie na piasku . (cyjano, dino, okrzemki).Być może to nic z tych rzeczy.

Co do zasolenia/gęstości , ja patrzę na solimetrze , żeby wartość była na zielonym wskaźniku czyli od 1020-1026 . Wtedy wiem , ze mieści się w normie:) . Wahania zasolenia myślę , ze są często , np. przy parowaniu wody. Z taką dokładnością jak Ty tego nie robię .Chociaż teoretycznie się staram.:)

Ja za to mam inny problem , myślę intensywnie nad nowym akwa. Tak z 300L mi się marzy. Rozglądam się już po mieszkaniu , gdzie by moglo stanąć:)

P.S tak sobie pomyslałam , zebys moze poszukała innego miejsca dla zoa ? Być może w tym źle się czuje?

Ja xenie ustawiłam w zupełnie innym miejscu niż ona sobie wybrała , poszła sobie dalej.

Rurówka , rownież zmienila miejsce , przeszła aż 6 cm, zrzucając pęcherzyk.

Zoa , chyba nie chodzi , może w ten sposób pokazuje , ze wolałaby inne miejsce?

Tak sobie tylko gdybam:)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i racja dziś ją przestawię przy podmianie wody i zobaczę co z tego wyniknie :)

Może za dużo ma światła bo stoi dość wysoko na skale natomiast druga jest niżej i pięknie się rozwija.Mam tez taki problem że ślimaki mi taranują wszystko i przesuwają mi zoa i inne - może przykleić?

ps.jjeeejjj fajowy pomysł z tym większym akwarium , rozglądaj się dobrze :) I pokaż koniecznie foty swojej solniczki ! :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania , ślimaka przyklej:).

A tak serio to już wiem dlaczego ten ślimak nazywa się turbo , w iście expressowym tempie wydala to czym się posilił . W ciągu 3 dni zapaskudził mi cały zbiornik.

Tu zdjęcia akwa , ale niestety słabe jakościowa , i narazie lepsze nie chcą mi wyjść.

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=31076

Jakim obiektywem robicie swoje zdjęcia?, to obiektyw makro?(piękne foty)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aga kotki masz przecudownie piękne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!poproszę więcej :( hihihihi

Zoa pięknie ci się otwiera a u mnie chyba ma strajk :/ ale tylko zielony dziś mąż go przyczepił na klei :)

Wczoraj prawie że ślimak mi wyszedł - może coś z woda ? Wieczorem była podmiana wody ( soli nie dotykałam łapkami ) :)

Zauważyłam że strasznie się zazieleniło jak również zafioleciowiło i te okrzemki ... no zobaczymy mamnadzieje że minie :D


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie Zoa zauważyliśmy że cos na nim rośnie , nie mam pojęcia cóż to takiego może być i czy czasem nie jest groźne dla mojego Zoa który właściwie od paru dni nie otwiera się w całości ( mam wrażenie jak by coś mu było ) Poniżej fotka stworka którego nazwy nie znam i nie bardzo wiem co z tym począć , może ktoś z Was wie cóż to takiego i proszę o napisanie i uświadomienia mnie :(

img8659e.jpg


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptazja,do likwidacji.

O walce z tym pasozytem bylo sporo na forum.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieproszony gosc przy zoa to aiptasia. wyjmij skałke, usun najlepiej odkruczajac z kawalkiem skalki i przepłucz solanką. Jesli aiptasia dotyka czułkami zoa to dlatego sie pewnie nie otwieraja. zanim wyjmiesz skalke zobacz uwaznie czy tylko jedna aiptasia na niej jest. powodzenia

p.s.

specjalnie na potrzeby zdjecia doswietlasz sobie plan bocznym swiatlem lampki nocnej czy caly czas tak jest?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek - wiem że było i nawet są zdjęcia ale nie wiedziałam czy to na pewno to bo moje jak by troszkę inaczej wygląda i chciałam się upewnić a że nie znam się za dobrze wolę zapytać fachowców :)

Luft - doświetlone na potrzeby latarką :D żeby było dobrze widać :( Dziękuje już się zabieram do likwidacji :D

Edit:

wyjęliśmy z wody i ciężko to było zlokalizować bo się aiptazja schowała ... ale mam nadzieję że jakoś daliśmy radę okaże się jutro.Oskrobałam razem z kawałkiem skały ale mam wrażenie jak by niektóre kwiatki Zoa były takie uszkodzone takie dosłownie kropeczki brązowe.Mam nadzieje że więcej tego szkodnika już nie zobaczę :D

Edit1:

Właśnie zauważyłam że aiptazji jest dużo :) na skale dużej :D - załamana jestem normalnie :D najgorsze jest to że jak się wyjmie skałę to ciężko to zobaczyć :D ech ... wczoraj z jedną się męczyłam tyle czasu żeby ją zniszczyć a co dopiero teraz ... :D


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunku !!!! Dziś zauważyłam na szybie małe robale ale są takie małe że nie mogę ustalić co to jest , kolor jak by białe przezroczyste troszkę , są bardzo szybkie i strasznie ale to strasznie małe takie dosłownie kropeczki .Szukałam na forum znalazłam kiełże ale nie mam pojęcia czy to to może być czy to coś innego ???Co raz więcej tego z godziny na godzinę :(

ps.normalnie idzie zwariować :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcie zrobione kamerą bo nic innego w tej chwili nie mam pod ręka ...

29opemr.jpg

nie wiem czy w ogóle coś tu widać :/


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz ryb to normalne ze masz pelno "robaczkow".


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prócz robaczków malutkich zauważyłam większe szybko biegające , do tego coś co tak szybko ucieka że nie mogę nadążyć żeby to zobaczyć i krabika małego wielkości małego paznokcia u ręki.Wczoraj siedziałam z latarką z godzinę - cos niesamowitego :(


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po równo dwóch tygodniach wygląda to tak :

img0014kj.jpg

Nie bardzo wiem co to jest to żółte...


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Aniu , co tam u Was ? , jak walka z apitasią ?

Weszłam , powiedzieć , zebys nie kupowała deminrealizowanej wody ,przynajmniej z tesco . Ja sobie ostatnio kupiłam , ale zanim wlałam do akwa to zrobilam test na no3 , a tam wynik 30:O_o. Wylałam i pojechałam do acropory po wodę.

Ładnie tam u Was , kolorowo , co to za nowe korale?


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aguś wodę biorę RO z eRybki z Grochowskiej baniak 6L.starcza na 2 zmiany i dolewki :) Walka z Aiptasią na razie bez skuteczna jutro jadę po krewetkę a rozmnożyło się to strasznie lub inaczej było już na skale i na jednym Zoa jak kupiłam.U nas stan na razie bez zmian :) ładnie solniczka dojrzewa zrobiło się kolorowo , zielono , fioletowo , biało trochę rdzawie.Znalazłam małego krabika żyje sobie w skale w nocy się ujawnia ciężko go zauważyć już nie mówię że zrobienie zdjęcia jest niemożliwe bo go prawie w ogóle nie widać :D do tego kiełże jakieś inne małe robalki - ogólnie jest wesoło i coś się dzieje w baniaczku :) Troszkę glonów na szybach ale czyszczę prawie codziennie.Ślimaki strasznie brudzą a i szaleją tak ruszają domkami że ostatnio się przestraszyłam myślałam że to koniec świata w baniaku :)a to tylko Turbo szalał :D Krabik wspina się na rogi szyb tak że prawie mu muszelka spada ( nie wiem jak on to robi ) i ma się bardzo dobrze :D Jutro krewetki - mam nadzieje że chociaż troszkę tego zniknie bo jestem mocno zaniepokojona tą Aiptasią :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.