Skocz do zawartości
Anczee

nano reef 20L

Rekomendowane odpowiedzi

nie to Maine Coon :nono


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ancze,

fajnie się zapowiada rafka, u mnie na razie czeka na start ciutkę większe (27L) i mam ten sam problem z RO co Ty :nono

ale mam nadzieję, że śledząc ten temat podłapię jakiś patent :)

Pozdrawiam i życzę powodzonka

PS: ładny kotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ona

Tato to 20? , fajna skałkę dostałeś . Cięzko dostac taką drobnicę .

Co planujecie w tych zbiorniczkach trzymać ?.

Akopora... wczoraj jeszcze mieli kilka takich mniejszych kawałków. Tak to 20l.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystko można. Minimalistyczne i proste akwaria widziane w PKiN'ie w zasadzie mi sie podobały :)i do tego będziemy dążyć :nono

Fota pierwszego ...chyba najodważniejszego mieszkańca.

Wielkość szpilki. Może ma z 1,5mm.

img7424c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo, że nie lubię kotów chciałbym mieć kiedyś rasowego, niebieskiego kota angielskiego :nono

dazzler_wystawy.jpg

Koniec offtopu, a w sumie to nie offtop, w końcu autor tematu wstawił tu kota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o brytkach... Pierwsza akwarystka w rodzinie podczas chwili relaksu.

kiciat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurówka ? :) :) :) o jej już ta rurówkę pokochałam :) jakie to cudne i jacy szczęśliwi jesteśmy o jej :)

Ewaise - przecudna akwarystka i jaką ma piękną minkę :nono wytarmoś futerko :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie, jak MIAU wjedzie wszystkimi futerkami na Nano to się będzie działo :nono Witajcie dziewczyny na rybkowym :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283082 Anczee :

Czy prawdą jest że można zakupić wodę destylowana , sprawdzić testem na zawartość miedzi ?

Przez 10 miesięcy prowadziłem 40 litrów na wodzie z marketu, demineralizowanej (bo o destylowaną ciężko) i problemów żadnych nie było :nono


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podjadę na Grochowską i wypytam jeszcze o wszystko.Na razie rurówka sobie wychyla się i ucieka jak mnie widzi :) Zauważyłam też ślimaka jest taki malutki jak rurówka ale bardzo szybki.Są też jak by takie małe stożki ( wielkość rurówki)w kolorze granatowym myślałam że to ślimaki ale chyba nie :nono

Na szybie mam osad muszę zakupić coś do czyszczenia koniecznie.Dziś sprawdzałam wodę 1023 - to chyba w porządku :)Idę obserwować dalej co żyje w mojej bańce :)

ps.koty obserwują co się dzieje w akwarium , Maine Coon wsadził dziś jak odkryłam górę do pomiaru pyszczadło i najwidoczniej mu się podobało i zupełnie nie przeszkadzało że woda słona :)Szybko pogoniłam futro ciekawskie :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyzwyczajaj kotów do bliskiego kontaktu z wodą, przy niektórych zwierzakach (Palythoa, niektóre Zoa) może się to źle dla nich (kotów) skończyć.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pogoniłam go , ogólnie to nie ma jak się dostać do środka bo akwariumek jest zakryty szybka ale skubaniec za wszelką cenę by chciał zobaczyć co tam jest natomiast kotka dachówka ma w poważaniu co to jest i co tam się wyrabia :nono

łapki swędzą

img8218x.jpg

img8219c.jpg

img8221u.jpg


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z wodą rozwiązany , nie będzie żadnej destylowanej czy demiralizowanej wody , Pan z erybki zaproponował że za symboliczna opłatą będzie mi dawał raz w miesiącu do baniaka 10 L wodę.Ja do wymiany będę sama ją solić a do dolewki w razie co wlewać.Dziś mierzyłam parametry wody 1023/24 (więc w normie) troszkę odparowało od poniedziałku jakieś 3mm, w niedziele wymiana 10% czyli dwóch litrów.

Zamieszkały od dziś z nami dwa turbo ślimaki, krabik czerwony, dwa zoa zielone , "drzewko" którego nazwy nie pamiętam :) i glonek.Wieczorem wrzucimy zdjęcia zaczyna się powoli robić ciekawie :)

Sklep erybka - rewelacja!!!!!Tylko tam będę jeździła!

ps.koty szaleją i nie wiem skąd mam w akwarium sierść :/ , muszę jeszcze zakupić magnez czyszczący :)

Może ma ktoś z Wawa trch/bielany jakieś ciekawe zaszczepki kolorowe :) ?


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anczeee mowisz , ze fajnie w e rybce?

Chyba będę musiała się tam wybrać .

No, no ładnie wystartowaliście z obsadą. Ja tez muszę pojechać po turbo ślimaka i krabika czyszczącego. Mam nadzieje , ze dwa ozdobne krabiki go nie zjedzą.

U mnie zaczynają robić się glony te gorsze i chyba te lepsze . Musiałam zmniejszyć godziny świecenia, żeby nie mieć zielonej łaki na skale :)

Jaką sól macie na podmiany? , tez Wam dali w Acroporze Ati?


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to krabik czyszczący i czym się różni od ozdobnych? (IMHO każde zwierzę jest ozdobne :))

#283554 Anczee :

muszę jeszcze zakupić magnez czyszczący :)

Uważałbym z magnezem w akwarium, to może się źle skończyć :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się , ze krabik czyszczący to np. calcinus elegans.

Ja mam inne krabiki lybia tesselata z pomponami , a drugi jest mocno nakrapiany , ma białe odnóża i białe koncówki szczypiec oraz wypuszcza taką fajną siatkę filtrującą .( niestety nie mogę go znaleźć w internecie), może ktoś wie jak się nazywa ten osobnik?.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283594 LiZaRd :

Czekam na zdjęcia Lybii tesselaty i oshimai'a :)

Oshimai sie nie doczekasz , bo to jednak nie ten:tongues , ale znalazłam swojego na tej samej stronie Neopetrolisthes maculatus. Ma inne ubarwienie.

Tesselaty wychodzi jak jest ciemno , muszę popracować nad ustawieniami aparatu. Ten znowu fajnie nęci pomponami :), zwisając ze skały. Poluje u mnie na maleńkie przezroczyste krewetki (moze mają pół cm). Super to wygląda.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283587 adrianpotocki :

hej

Tez mam takiego kocura :)

Wazy juz 15kg :))

Adrian

Czekam na foty !!!!!!!!! koniecznie :)

Dziś dokupiłam prócz zwierząt też skałę żywa i mamy razem 3 kilo :)(będą foty)

Aga - w erybce jest moim zdaniem profi podejście , chłopak poświęcił nam czasu, wszystko wytłumaczył na spokojnie i powoli.Nie spieszył się nie wciskał tego czego nie potrzeba :) Za tydzień się umówiliśmy na krewetkę :)

Ja na razie nie mam żadnych glonów na skale ale to dlatego pewnie że za wcześnie :) A Tobie po jakim czasie te glony się pojawiły ?

Aaa sól mam firmy Preis


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.