Skocz do zawartości
jarex66

Dodanie światła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono forumowiczów. Prośba moja polega na tym aby otrzymać radę, jakie dodać światło niebieskie. Czy np. 2szt LED

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=261_1056&products_id=6950

Czy może położyć jedna rurę 54W ATI Blue Plus. Za wszelkie podjęcie tematu dziękuję.1821-obraz 002.jpg


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze oswietlony jest tylko srodek akwarium. T5 wzdluz prawej i przedniej szyby doswietlilyby te ciemne miejsca.

Trudno z tego zdjecia jednoznacznie wyrokowac. Moze wystarczy jedna T5 na przedzie ? ATI BluePlus to super lampka i tez moj faworyt.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do LEDów mam 2x 39 dołożone, Ati blue + i Blau 2200K nową świetlówkę

masz tak strasznie nisko te LEDy? może by pomyśleć o ich podniesieniu? oświetliły by większy kawałek :nono a T5 podkręcą kolory.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem o plusach dodania do LED świetlówek T5. Co do niedoświetlenia boków to powiem tak. Po lewej jest komin więc ujdzie w tłumie a po prawej jest kilka korali nie koniecznie przepadających za dużym światłem. Lampy leżą na płaskownikach, ponieważ nie chciałem wiercić w suficie a zdawało mi się, że czym niżej tym mocniej :nono Wiem jednak, że zmniejszył sie kąt padania światła. Skałę mam ułożoną na stelażach z rurek PCV, więc w środku jest przerwa, co pozwoli na rozsunięcie lamp po uzyskaniu efektu końcowego.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarex, po pierwsze rozsun te moduly od siebie to lepiej doswietlisz akwa, po drugie zawies te lampy bo ta prowizorka wyglada fatalnie.

PS. Dlaczego nikt nie stawia na estetyke calego otoczenia akwa?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.