Skocz do zawartości
lukas

600 litrow po zmianie [lukas]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od jakiegos czasu prowadzilem walke z acrossota, ktora opanowala niemal wiekszosc skaly w moim zbiorniku. plaga byla na tyle duza ze acrossota zaczela "wlazic" na korale co w efekcie prowadzilo do smierci korala :) (to samo z clavularia). Korale te znalazy sie w moim zbiorniku kiedy zaczynalem swoja przygode z morszczyzna. Dla nowicjusza clavularia i acrossota sa bajkowe bo szybko rosna i ladnie wygladaja :) przestrzegam jednak przed tymi koralami a przynajmniej starajcie sie miec je pod kontrola na oddzielnych skalkach , bo jak juz sie rozrosna po skale to sa nie do wyciagniecia.

Moja walka z tymi koralami byla dluga i zmudna. Probowalem wielu sposobow. Zaczynajac od wyjecia calej skaly i szczotkowania co niestety nie dalo efektu bo korale odrosly. Uzywalem tez ciezkiego sprzetu :) ponowne wyciaganie skal i szczotkowanie metalowa szczotka zamontowana na wiertarce co przynioslo lepsze efekty ale mimo to gdzies zostaly kawalki clavulari i odrosla ponownie :) ostatecznym krokiem bylo wygotowanie calej skaly.

Proces ten przeprowadzilem w dwoch etapach. balem sie biologicznego zalamania sytemu dlatego najpierw wygotowalem polowe skaly tak zeby zycie z drugiej jak najszybciej przeszlo na te wygotowana. w momencie kiedy uznalem ze na skale pojawilo sie wystarczajace zycie powtorzylem gotowanie na drugiej czesci skaly.

Udalo sie :) a przynajmniej mam nadzieje :) acrossoty nie widac od dluzszego czasu a micro zycie wrocilo w baniaku z wielkim kopem.

wyznacznikiem w tej kwestii byla dla mnie para mandarynow ktore plywaja sobie coraz grubsze, moze podjadaja sobie jakies morzonki, ale w momencie kiedy sie pali nocne swiatlo widac mnostwo kielzy latajacych po skalach i pelno innego malutkiego zycia.

Ze zmian wprowadzonych do zbiornika najwazniejsza byla zmiana oswietlenia. W tej chwili swieci lampa Giessemanna monlight - 2x250w +4x54w T5 sciemniane, wstaiwenie biopelletek i ustabilizowanie ballinga.

Na poczatek wrzuce filmik nagrany dzisiaj rano o wschodzie slonca :) czyli przy 30% swiatelka z t5. Od szyby swieca blueplus-fiji purple-2x blueplus.

zapraszam do ogladania i komentowania

video

poprawiłam link :)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się tam podoba i gratuluje uporu!

wrzuciłbyś jednak jakąś fotkę ftsa z nieco dalszego planu... film słabej jakości - ale skała po prawej części wygląda na super ułożoną :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to oglądnąć? nic nie widze !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283725 robi :

A jak to oglądnąć? nic nie widze !

video

trzeba "wyłuskać" :)

zaraz poprawię post Łukasza


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny zbiorniczek, i swietny zestawik pokolcow, tak trzymac.

Jak widac trzeba byc wytrwalym i upartym :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Łukasz za wytrwałość:) i jak widać na filmiku lub jak widziałem osobiście to zbiornik pieknie oddaje prace w niego włżoną i oby długo cieszył oko .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283741 Robert K :

Brawo Łukasz za wytrwałość:) i jak widać na filmiku lub jak widziałem osobiście to zbiornik pieknie oddaje prace w niego włżoną i oby długo cieszył oko .

No no ! Teraz to słodzi, a jak Ciebie nie było to na lewo chciał mi wszystko opchnąć :)

Ogólnie bardzo podoba mi się światło, chyba jakoś je modernizowałeś prawda? Może jakieś cudowne rady gdzie i czym dotknąć aby światełko lepiej działało?

:)

Pozdrawiam...


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika dzieki za pomoc przy linku :) ale mam tez pytanko czy nei da sie tego wstawiac tak normalnie zeby bylo w malym okienku bo np u mnie odpala sie na caly ekran co mocno rozciaga filmik :)

tak jak napisalem na poczatku filmik przy 30% mocy swiatla podczas symulacji wschodu slonca, dlatego taka jakosc ;]

dzieki za mile slowa :)

ps. zwroccie uwage jak wavebox buja apogonami ;]

Grzejanc to ty nie wiedziales ze elektryka prad nie tyka, a ze ja nie elektryk to mnie tyknal :)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283759 lukas :

Nika dzieki za pomoc przy linku :) ale mam tez pytanko czy nei da sie tego wstawiac tak normalnie zeby bylo w malym okienku bo np u mnie odpala sie na caly ekran co mocno rozciaga filmik :)

...

Ano ja nie umiem inaczej, niestety. Moze ktoś mądrzejszy zaradzi?

no i gratuluję wytępienia "szkodników" , znam z autopsji jaK "przyjazne" bywa braerium czy clavularia :) obyś wygrał, bo u mnie pomimo szczoty, śrubokrętów po kilku m-cach pojawiły się ogniska zapalne i mają się wyśmienicie :)

Akwarium SUPER!!!!

:)

Ps. i światełka zazdroszczę! Było po górkę, ale teraz jest czas na radochę i podziwianie.

jak dobrze pójdzie, to i u mnie już jutro będą bliki :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11tvoqx.jpg

309sv1s.jpg

2dl40vq.jpg

20gbmlj.jpg

op5iz5.jpg

2n03a7t.jpg

2vtuvpi.jpg

2vaoapy.jpg

4vls8z.jpg

2d2857b.jpg

ri9fsy.jpg

35mian8.jpg

2q04sig.jpg

ncy4jo.jpg

29oogut.jpg


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś się wkoncu nauczył zdjecia robić???:googleye, foteczki wyszły rewelacja i widze że korale rosną aż miło patrzeć.

super wyglądaja te dwie monti:clapping ciekawe kiedy się spotkają??? i jaki bedzie efekt???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

canon 5dmk2 i 100mm 2.8 macro


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert kupilem w koncu 100 macro bo mi do zlecenia jest potrzebna ;] korale rosna rosnaale jeszcze nie sa duze dlatego fotki calosci beda pozniej :googleye zdjecia byly robione bez statywu a wiec z reki przy czulosci od 800 do 2000 iso


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam od siebie - bardzo bardzo ładne fotki :) - świetna ostrość i kolorki :D

Obiektyw to L'ka czy normalna 100mm macro ?

co do info czym był robione - są dodatki do przeglądarek które pokazują EXIF'y o ile te nie zostały usunięte :googleye


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 nie L zwykla macro 2,8 ale w torbie jest tez do innych zadan 135 2.0 L


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :googleye


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie dotknely :clapping

ohv19i.jpg

14sh8aa.jpg


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swzv9g.jpg

2lj6dqr.jpg

aku68z.jpg

szv6fo.jpg

34dt0di.jpg

126crw0.jpg


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie:clapping jeszcze troszke i nauczysz się zdjecia robisz bo już widać postępy.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Robert K zobaczysz ty 100ke makro :) chyba jak sobie dwie 50ki polejesz a z kieliszkow zrobisz lornetke :) :)

@thomas kay tylko go tam dobrze traktuj :)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik odzywa i nabiera powoli kolorkow :)

tutaj mala zajawka

<iframe title="YouTube video player" width="640" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/h-IxrMFeA8s" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.