Skocz do zawartości
ona

Sól mnie poparzyła....

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam zrobić podmianę wody . Do wiaderka nalałam wody i chciałam ręką wspypać sól Ati coral(brawa dla tej pani)

To trwało dosłownie sekundę , miałam wrażenie jakbym włożyła rękę do 200 C .Natychmiast ręka pod wodę, czułam jak mi cała po prostu pulsuje. Ręka była bez otarć , ran . Minęło z 20 minut , a ja nadal czuje dyskomfort , kłucia, mrowienia(bąbli nie mam).

Spotkał się ktos z taką reakcją ?

Do głowy mi nie przyszło , ze może być aż taka reakcja.

Aga


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespotykana reakcja. Kiedyś sól z odparowania wody morskiej używano do solenia potraw. W końcu główny składnik to NaCl jak w soli kuchennej. Ca ma raczej działanie antyalergiczne to się chyba łyka przy wystąpieniu reakcji alergicznych.


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za kazdy raz jak sole to mam motyle:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie czasem zdrza się sypnąć sół ręką, ale nigdy takiej reakcji nie miałam... itej soli tez nie. Alw łasnie 5 minyt temu pokazały mi sie na dłoniach bąble jak po pokrzywie- piekilenie swedza i co chwila wkładam dłonie do lodowatej dłoni. Grzebałam w akwarium zale ze 3 godziny temu....AUĆ:banghead... i własnie robię rachuek sumienia...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - nie ta przyprawa :)

A serio - 100% reakcja alergiczna, choć niekoniecznie na Na, Ca lub Cl. Podejrzewałbym raczej pierwiaski śladowe, z którymi normalnie się człowiek nie styka, choćby stront. Choć są go milionowe części grama, normalnie w postaci czystej jest w końcu piekielnie trujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK ...bo to jak z kąpielą w morzu....po wyjściu z wody trzeba wziąć prysznic...:-) a w naszym przypadku umyć ręce bo woda odparuje i sól zostaje głęboko w porach skóry...ale reakcja na sypką sól taka jak u @ona raczej nie spotykana


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także jestem zdania, że to alergia na konkretny składnik. Ogólnie, jak to podają media:

"Morska sól oprócz chloru i sodu zawiera jeszcze 80 innych cennych pierwiastków (siarkę, miedź, fluor, tytan, stront, mangan itp.), z czego aż 21 (np. magnez, potas, wapń, cynk, żelazo, krzem, fosfor, jod) jest niezbędnych do życia.

I spośród soli używanej do przyprawiania potraw wciąż najzdrowsza jest ta uzyskiwana z odparowywania morskiej wody."

"Morska sól sprawdza się także jako kosmetyk. Ma grube kryształki, jest więc doskonałym peelingiem, który nie tylko złuszcza martwe komórki naskórka, ale też odżywia skórę.

Kąpiel z dodatkiem morskiej soli, np. soli z Morza Martwego, to dla skóry prawdziwa terapia. Tonizuje ją i napina, reguluje jej równowagę kwasowo-zasadową, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna. Pomaga likwidować obrzęki, nawilża i wygładza, przyspiesza rozpad tłuszczu, wzmacnia naczynka krwionośne i chroni je przed pękaniem, ułatwia usuwanie toksyn i drenowanie tkanek, poprawia krążenie, dezynfekuje i leczy różne schorzenia, np. łuszczycę."

Link


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz uczucia poparzenia , doświadczyłam ogromnego bólu , więc też sobie myślę , ze to reakcja alergiczna.

Tylko trochę mnie to dziwi , bo do morza wchodziłam nie raz , nie mówię tu o Bałtyku.

Radek błagam , bo zaraz będe myslała , ze umrę i noc z głowy:D

TMK współczuję.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - też jestem alergik - co mogę poradzić, to migiem bardzo duża dawka wapna (rozpuszczalne - 2, 3 tabletki naraz) i z apteki (masz jakąś dyżurną na pewno) jakiś bloker receptorów histaminowych, choćby Amertil. Może pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzisz to dobra przestroga dla mnie , w takim razie nasypie czymś.Apropo soli i podmiany to czym to mieszać czy to musi przez 24 być mieszane przekręcane a może kupić napowietrzacz i go tam włożyć?Co do reakcji to ja za każdym razem jak wyjmuję łapkę ze zbiorniczka to mam wrażenie że mnie piecze zanim nie umyje :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona weż sobie profilaktycznie wapno i jak masz to cos antyuczuleniowego. Skoro juz przeszło to przeżyjesz:)

Szrikos masz rację to efekt podobny jak czasem zadrapanie nie do krwi- takie najgorsze coś co pamietam jako dziecko.Mechamizn podobny do alergii,ale to nie alergia. na szczęście juz przeszło. Swędzi koło 15 minut.

A propos Wapnia to po wypiciu musujacego mam takie bąble na całym ciele.

Ona - nie wiem czy to reakcja alergiczna- alergia nigdy nie objawia się bólem- ból jest wtórny.

są rzeczy o których nie śniło się filozofom. Moja teoria na miarę dr Housa- jakimś cudem wy tworzyło się ogniwo elektrochemiczne (tak jakby skóra nie stanowiła osłony)

Miałaś wczesniej kontakt z ta solą? co dzisiaj wcześniej robiłaś? Ludzie maja bardzo różna skórę na dłoniachi związaną z tym różną wrażliwość na czynniki -np temperaturę czy stęzenie soli.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól najlepiej mieszać 24h non-stop - kupić za 4 dychy pompę JVP101 i heja :) w jakimś wiaderku. Nie napowietrzaj, bo z powietrzem z pompki wprowadzisz do wody za dużo syfu z przestworzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuję

Poprosiłam , żeby mąż rownież włożył rękę do soli:) , owszem czuł ciepło i pieczenie , ale nie była to taka reakcja jak u mnie.

Z godzinę wczesniej myłam specjalnym preparatem płytę indukcyjną , ale na bank myłam po preparacie ręce, ponieważ ja bardzo często myję ręce:)

Nie mam wapna , ani nic anty uczuleniowego . Narazie się obserwuję .

#283823 Radek Ch :

Sól najlepiej mieszać 24h non-stop - kupić za 4 dychy pompę JVP101 i heja :) w jakimś wiaderku. Nie napowietrzaj, bo z powietrzem z pompki wprowadzisz do wody za dużo syfu z przestworzy :)

Ja wsypałam sól , wymieszaliśmy plastikową łyżką i do akwarium . Na oko wszystko się rozpuściło .

Powiem Wam jutro czy zwierzaki nam przeżyły.:)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aga może coś sobie przyłóż a na pewno mocz w zimniej wodzie.

Radek Ch - zamówiłam na all :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soli morskiej do akwariów nie powinno się wrzucać ręką do wody. Towarzyszy temu reakcja egzotermiczna, czyli wydzielanie ciepła. Zbyt duża ilość soli wsypana na raz spowoduje dodatkowo wytrącenie węglanu wapnia, który ciężko rozpuszcza się w wodzie, pozostawiając biały osad lub kryształki.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chyba przy az tak silnej reakcji alergicznej powstalby obrzek (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ona najpierw używała preparatu do mycia kuchni. Coś na bazie środków powierzchniowo czynnych (detergentów) i kwasów. Zmyła z rąk warstewkę ochronną tłuszczu i być może przy okazji wierzchnią warstwę naskórka. Podrażniła nie chronione zakończenia nerwowe. Włożył rękę do mieszaniny związków chemicznych i gotowe. Ręka dodatkowo zapewne była wilgotna i zaszła reakcja chemiczna.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ona mowi ze czesto myje dlonie, wiec jej warstwa naskorka jest bardzo cienka

pamietam prastara historie o elektryku, ktory zakladal sie z kolegami ze chwyci kable i prad ga nie pokopie

wielkie dlonie pracownika fizycznego pokryte gruba zniszczona warstwa skory...

po powrocie do pracy z miesiecznego urlopu, kolejna proba z prądem zakonczyla sie smiercia

warstwa naskorka sie zregenerowala, odrzucajac stwardniala powloke...

morał taki:) dbajmy o dłonie, ale z głową:)

P.S. Najbardzej i tak podoba mi sie, że ona namowiła meża by też sprobował, czy bedzie przeżywac to co sama:D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również używam soli ATI ,moze nie nabieram jej lapka ale przy kontakcie ze skora faktycznie grzeje palec dosyc mocno jednak o bólu nie ma mowy.Poza tym po wsypaniu okreslonej ilosci soli woda podnosi swoja temperature o pare 'C .

Pozdrawiam


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283830 Anczee :

Aga może coś sobie przyłóż a na pewno mocz w zimniej wodzie.

no właśnie mocz z zimną wodą i w to ręka:clowning


240l 06.08.09r do 14.04.11r

Ruszyło 160x60x60 09.03.11r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej od razu zdezynfekować organizm od wewnątrz. Polecana na tym forum 'vodka method' powinna uśmierzyć od razu ból, nie zaszkodzi, a i na przyszłość pomoże...


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałam się :)

W każdym bądź razie , ręka nie odpadła , bo na ratunek przybyli znajomi i tak jak Grzejanc napisał zdezynfekowałam się od wewnątrz .:)

Zwierzaki w akwa też przeżyły , a nawet więcej , po tej super expresowej podmianie mam wrażenie , że xenia odżyła.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie reakcja alergiczna, sól ATI tak ma, ale nie mam pojęcia dlaczego.

w monecie kontaktu soli z woda, skórą zaczyna się wydzielać mega duża ilość ciepła.

zróbcie sobie test do lodowatego ro wsypcie kilka łyżek tej soli, podgrzeje się w sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.