Skocz do zawartości
lukasz.s4

która sól jest lepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chcę kupić sól (tym razem już nie do nano-rafy tylko do większego zbiornika) i chciałbym kupić jak najlepszą jaką markę polecacie??

ja znalazłem takie sole jak:

Preis Meersalz

TETRAMARINE SÓL MORSKA

Sól Reef Salt (SEACHEM)

Sera Marin Reef Salt

Kent Marine

Tetra Marine Sea Salt

ja obstawiam sól KENTA lub SEACHEM

ale czekam na opinię :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś poszukać bo wątków na temat soli jest sporo i nawet niedawno był.Każdy swoją sól chwali więc jednej odpowiedzi nie ma poza tym sól się dostosowuje do tego co masz w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wymieniles Preis albo Seachem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie znalazłeś czy skupiasz sie na tych?

A Tropic Marin znasz?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze kolejny temat soli został poruszony, pozwolisz, że od razu wyciągnę wnioski końcowe - ilu akwarystów tyle najlepszych soli.

kup sobie Preisa, Kent lub Ati na początek, a którą wybrać? - nikt CI tu nie doradzi, dlatego wybierz sam.

Z czasem dojdziesz do wniosku, że sól wcale nie jest aż tak ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :)

po przeczytaniu kilku forów i opinii jednak chyba wybiorę KENTA albo Tropic Marin


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uzywal moze ktos sol Seachem?? To chyba nowosc na rynku.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku doświadczenia w sumie małego jeszcze skłoniłbym się do soli Preis a gdyby okazało się lekko za słabo, mieszkanka Preis + TM BA (w tym przypadku doświadczalnie, zgodnie z obserwacjami w akwa).


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam SEACHEMA jest bardzo dobrą solą i łatwo rozpuszczalną

CA - 420

Kh - 11

Mg - 1350


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zawsze stosowałem Kenta ale z moim ostatnim wiadrem było cos nie tak ,możliwe, ze na rynku są podróbki albo przesypało im się wapna około 560 ,,to nierozpuszczalne jony wapnia woda klarowała się dopiero na drugi dzień po wlaniu do baniaka a podmiany nie większe jak 5 procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zmiane stosuje wiadro KENTA i wiadro SEACHEMA.

W tej chwili mam otwartego KENTA i niema żadnych problemów z klarownością


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Tetrę - totalny syf, kiepsko się rozpuszcza, pozostaje po niej osad, woda jest mętna a potem glony, glony i glony... Osobiście testowałem. Podobno Sera też ma kiepską sól ale nie potwierdzam bo tyko tak słyszałem. Preis, Kent, Seachem - godne polecenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Mętna woda, owszem, przez godzinę, po TM-BA też robiła się na chwilę mętna.

Osad trochę na szyby wywala to prawda, po TM-BA też się osadzał u mnie.

Ale rozpuszcza się normalnie i parametry są w porządku. Zależy jak się to robi, jak w lodowatej wodzie i miesza się palcem to każda się źle rozpuszcza ;)

Ja dosalam Tetrą wodę z morza... dlatego, że jest najgorsza :D

Ale i tak wystarczająco dobra, żeby mi Ca i Mg wywalić poza skalę w Salifercie jak podnoszę zasolenie.

Muszę się rozejrzeć za samym NaCl, w sklepach na półce z Ballingiem bez problemu dostaniesz wszystko bez NaCl, ale samo NaCl kupić bez dodatków to już biały kruk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem kent jest bardzo dobry , jesli chodzi o parametry to ma 440 CA , 1350 mg , kh ma ok 11,,, innych soli nie stosowalem ,bo co zmeniac to co sie sprawdza :) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie trochę czasu od tego mojego pytania minęło ale od początku stosuję sól KENTA i jestem w 100% zadowolony nawet tą w woreczkach po 24 kg jest dobra super się rozpuszcza i ogólnie parametry ma dobre (CA, Mg kH)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.