Skocz do zawartości
chudy89

Pierwsza solniczka 43l!

Rekomendowane odpowiedzi

Po odwróceniu uchwytów w "niewłaściwą" stronę :) rozstaw minimalny wynosi 24,5cm. Po założeniu normalnie i rozsunięciu na max - 58,5cm, ale leciutko przesuwając uchwyty w ich obejmach wyciśnie się i 60cm. Tylko uwaga - po założeniu uchwytów odwrotnie i zmniejszeniu rozstawu do minimum lampki będą świecić częściowo poza akwarium - coś za coś:

4177-100_1960.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radku w takim razie tak jak pisałem zrobię dojrzewanie na Solarze 26W 6500 do momentu kiedy nie przyjdą te Ikole. Chyba mnie przekonałeś:) Szkoda ze w koralach odrazu nie mają tej Narvy bo bym nie musiał dwa razy za przesyłkę płacić no ale cóż:D! Tak czy inaczej z wysyłką światła wyjdzie mnie koło 220zł a nie 320 jak przy solarach!:)

Tak przy okazji zapraszam też innych którzy zgłębiają ten dział do wypowiedzi!


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tez wlasnie gimnastykuje sie z oswietleniem mojej kosteczki 30x30x30. Aktualnie mam 2x11W w oprawach DIY. 1x OceanDayLight + 1 actynika. Wlasnie probowalem wepchnac do tych obudow PC 18W ale musze troche je przerobic. Ale zastanawiam sie nad kosztami. Radek podal link do swietlowki 18W za ok 50zl z przesylka, a zakladajac, ze bede je faktycznie zmienial co pol roku to wychodzi 100 zl za niebieskie na rok + biale. A gdyby tak pojsc w 5W LEDy z RS? One maja 300 mm dlugosci. Zastanawiam sie nad ukaldem 2x niebieska + 1x biala.

Co o tym sadzicie?

Co do odpieniacza - nie lepiej zamiast Resuna dac Tunze 9002?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze Tunze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, AdamB a czym lepiej jeździć (Renault Twingo moja obecna Fura:D) czy Fordem Focusem RS. Oczywiście ze Fordem, ale nie każdego na forda stać:) Dokładnie tak jak w tym przypadku Resuna dorwałem za 50zł za Tunze musiałbym dać 10 razy więcej:). Pozatym myślę, że przy planowanej obsadzie aż tak dobre sprzętu mieć nie muszę:)


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztow to oczywiscie jest to sprawa bezdyskusyjna. Sam 1,5 roku temu zalozylem tu temat o akwarium morskim "low cost". Zreszta na forum toczyla sie dyskusja czy WOGOLE dac odpieniacz do takiego malenstwa.

Policzylem sobie na szybko te Ikole + PC linka powyzej i wychodzi ok 210 zl. W kolejnym roku 100 zl za niebieskie + ? zl za biale. Za ~ 300zl mam juz 3*5W LED

ps. tez jezdzilem Twingo i sobie chwalilem :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, więc stwierdziłem że na początek, zważając nade wszystko na znikomą obsadę którą planuje mieć w zbiorniku taki Resun spokojnie wystarczy, Tunze wiadomo super jakość , firma itp itd, ale w moim przypadku byłby to przerost formy nad treścią. "Nie spełniał by się ten odpieniacz:D". Z resztą jak sam zauważyłeś sporo ludzi prowadzi takie maluchy na samych podmianach, ja z racji stażu wolę mieć bramkę bezpieczeństwa w postaci odpieńka.

Co do światła ja jakoś nie mam przekonania do LED, bo tym względem jestem staroświecki i wole świetlówy:D Jak dla mnie (WIELKIE DZIĘKI RADKU:D) wygrywa zdecydowanie opcja z Ikola'mi, co do liczenia kosztów pierwsza wymiana świetlówek wychodzi 50zł, nie 100zł bo przecież jedną ze świetlówek wymieniasz na aktynike także 10 000K masz w zapasie:D

A co do Twingo to nie wiem jakim jeździłeś ja mam dogorywujący rocznik 98, który niestety nie spełnia do końca moich oczekiwań:) Na ten moment preferowałbym bardzo oszczędnego Diesla:D


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowały mnie te świetlówki LED, czy do akwa 40x25x25 cm dwie takie świetlówki (biała + niebieska) by wystarczyły?

I zastanawia mnie, czy niebieskie diody LED są odpowiednikiem świetlówek aktynicznych? Tzn. czy dadzą taki sam efekt wizualny itd?

Na akwa o szerokości 25 cm wejdą dwie ikole? Choć nie wiem czy nie wystarczyłaby jedna...


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topielec co do szerokości przeczytaj posty z 2 strony RadkaCh on tam pisał co i jak konkretnie. Z tego co pamiętał na akwa o tej szerokości co piszesz wejdą ale będą świecić poza akwarium. Niestety coś za coś.


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kumam, nie zrozumieliśmy się :). Chodzi Ci o nic innego jak o szerokość jednej tej przezroczystej nóżki która Ikola opiera się na baniak:D? Ja niestety nie pomogę, pisz do Radka.


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, szerokość uchwytu ("nóżki") to 12cm. Szerokość lampki bez "nóżki" to 10cm. Jak wrócę do domu wieczorem, to zmierzę dokładnie.

Potwierdzam - szerokość uchwytu to 12cm. Dwie lampki zestawione razem na uchwytach zajmują 24cm na bocznej szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zbiornik 100L na LEDach z RS (1x15W White + 1x15W Blue) + 24 blue+ w T5. Mnie sie LEDy podobaja. Co do pytania o actynike. Na poczatku, kiedy weszly LEDy do RS oferowano biale, niebieskie i aktyniczne. Teraz przegladajac oferte sklepu juz aktynicznych nie widze a szkoda, bo moze bym sobie zapodal blue, white i act po jednej 5W.

Co do Ikoli to moja mysl dot "wystawania" - przeciez mozna polozyc je tak, ze czesc z elektronika wystaje za akwa i jakos to podeprzec.

Liczylem 100 zl na kolejny rok.

I moje pytanie - gdzie kupic biale do niej, bo nie moge znalezc :)

ps. Twingo mialo 2 lata jak kupilem i smieszny pzrebieg 20kkm a sluzylo jako drugi samochod w domu. Po za wciaz urywajacym sie tlumikiem (nie tylko ten model Renault tak ma :) ) bylo bezawaryjne i bezproblemowe. W srodku zadziwiajaco duzo miejsca jak na takiego malucha ( a ja maly nie jestem) i calkiem fajna, regulaowana, przestrzen bagaznika.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie dokładnie tak jak mówisz, można tak kombinować z Ikolą, co do światła to faktycznie jest problem nawet sam Radek o tym wspominał. Spróbuj zobaczy na aqva light, może też Ci z korale.pl by solo sprzedawali? Z kosztami niestety trzeba się pogodzić, co zrobić..

P.S Powracając do tematu motoryzacji:D. Tutaj się w pełni z Tobą zgadzam, to auto jest niesamowicie pakowne, jak dodatkowo wymontowałem tylną kanapę(dość często transportowałem rowery na wyścigi ze względu na moją drugą pasje) to już zrobiło się praktycznie auto dostawcze. Jeżeli chodzi o tłumik, jak i o cały wydech dramat. W sumie sam tłumik wymieniałem 3-4 razy , o wymianie plecionki, i spawaniu samych elementów już nawet nie mówie..


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy no i stało się. Jakieś 15min temu skończyłem zalewać baniak:D. W sumie zapakowałem 6,6kg 60dniowej odgazowanej skały z frachtui 100% wody z działającego zbiornika.Wylazło mnóstwo życia i to głównie o nie mam multum pytań:). Na sam początek zielony koralowiec z boku jednej ze skał, -czy to może być Favia?

Dwa mam mnóstwo cosiów-precyzując na początku myślałem że to Aiptasia( po dotknięciu chowa się) wielkość około3-4mm, ma kilka takich rozczapierzonych odnóg, wydaje mi się ze to jakiś wieloszczet:D, Niestety mam tylko słabego kompatka bez trybu marko. Kolejne pytanie, o prawdopodobnie małe krewetki:D, Przynajmniej te stworki wyglądają tak jak słodkowodne krewety jest ich około 20, cześć jest przezroczysta z charakterystycznymi zielonymi "kulkami" za głową. Na razie siedzą w wiaderku, tam dzisiaj kilka godzin siedziała skała z cyrkulatorami, w dużym stopniu wypłukało syf ze skały.

Dodatkowo dwie małe rozgwiazdy, żadnych specjalnych kolorów, są szaro-bure.

W tym momencie w w akwarium działają dwa cyrkulatory Koralia nano, dodałem też ZEOBAC i ZEOSTART2. W poniedziałek dojdzie odpieniek RESUN SK-300, i oświetlenie 2xIkola. Zastanawiam się jak świecić, poczekam aż dojdzie aktynika pon/wtorek), i czy przez okres dojrzewania nie świecić tylko nią? Czy może jednak mieszane 10 000K+ aktynika.

Na pewno dojdzie też kaskada z węglem, i jakimś absorberem fosforanów.

Na ten moment bardzo proszę a wskazówki co do zwierzaków, a później co do światła.

fa.jpg

za.jpg


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mini krewetki to mysis :D tez mam tego masę :) Aiptasia się nie przejmuj, wypożycze wurdemmani :)

Btw. Wyedytuj i zaktualizuj se tytuł wątku do odpowiedniego litrazu :D


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chudy89 dopiero co zalałeś akwa i już pytasz o zwierzaki ? Daj trochę czasu baniaczkowi (dojrzewanie przed Tobą), moim zdaniem odpal normalnie światło, na razie nic nie podmieniaj i daruj sobie na początku absorbery , na to przyjdzie jeszcze czas :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basterek przeczytaj dokładnie:D Pytanie dotyczy zwierzaków przywleczonych z żywą skałą, na razie nic nie chce wpuszczać:). Chciałbym tylko zrobić wstępną selekcje, i dowiedzieć się co może być ewentualnym szkodnikiem. Co do rzekomej aiptasi to raczej nie jest ona, są to chyba jakieś rurówki bo bardzo dużo chowa się w wapiennych szkieletach. Nie wyglądają jakby miały parzydełka, a takie jakby pióra. Jest ktoś w stanie zweryfikować coś z mojego opisu? I jeszcze jedna pytanie co zrobić z tymi kreweciami, wpuścić?

Lizard skała ładna to prawda, tylko na ten moment jeszcze ustawienie felerne;).

Czyli co na razie same dolewki, i kiedy pierwsza podmiana?


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysisy możesz spokojnie wpuścić w niczym nie przeszkadzają a są tez pokarmem :)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wszystko ok, różne zwierzak ze skały wychodza, skała sobie ładnie dojrzewa itd:). Jutro dojdą lampy, świetlówki i odpieniacz, także będzie można zacząć świecić "pełną parą" . Mam też takie techniczne pytanie, jak poznać czy Favia żyje? Bardzo duża cześć szkieletu jest obumarła nic na niej nie ma ale jest pewien mały obszar który jest mocno zielony- czy to oznacza życie?


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na martwym szkielecie rozwijaja sie glony. To tez zycie :)

Troche szkoda, ze jeszcze nie podlaczyles odpieniacza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Stani, niestety poczta polska pracuje jak pracuje. Odpieniacz będzie podpięty dzisiaj, w sumie akwarium chodzi bez niego przez dwa dni więc myślę, że wielkiego dramatu nie ma. Przed chwilą dostałem lampy i świetlówki, i oczywiście w koralach zapomnieli wymienić świetlówek w Ikolach na 10 000K...


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikole mają gniazda 2G11. Jeśli się wymieni gniazda, to by wlazły, bo wchodzą dłuższe 18W. Trzeba też by było wywalić zapłonniki zewnętrzne i stuningować elektrykę (przewody), bo jak jeden z Kolegów pisał w innym poście, kompakty G23 mają zintegrowany zapłonnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.