Skocz do zawartości
chudy89

Pierwsza solniczka 43l!

Rekomendowane odpowiedzi

O właśnie Radku miałem do Ciebie PW pisać:strutin, ale napiszę tutaj. Jak jesteś zainteresowany w koralach mają te 18W 10 000K do Ikoli. 18zł/szt, więc możesz zrobić zapas. Co do baniaczka odpieniacz śmiga lampy świecą narazie niestetyy aktynika i barbarzyńskie 6500 K, glonów nie ma, rożne zwierzaki śmigają rurówki ładnie falują itd:). Jakieś aktualne fotki postaram się wrzucić po małych porządkach, i w nowym ustawieniu skały. Po 1.10 dojdzie też LS:)


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Topielec, że mi jak najbardziej pasuje:D Ale ja mam spaczony gust jeżeli chodzi o oświetlenie w kostkach bo we wszystkich słodkich mam właśnie 6500. Jak ogarnę to wieczorkiem będą fotki:)


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rewolucja, docelowe ułożenie odpieniacza, jedna Koralia do tego nowe ułożenie skały. Osobiście obecne podoba mi się duzo bardziej, jednak bardzo proszę o rady w kontekście układania korali. We wtorek dojdzie 4,5kg LS. W przyszłym tygodniu dojdą też docelowe świetlówki 10 000K. Obecnie świecę aktynika+ 6500K:). NA pierwszej fotce sama aktynika z połowicznie zalaną bańką, na drugim stan na teraz:)

act.jpg

a.jpg


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne ułożenie skałki:) odpieniacza nie widac a i na korale sporo poleczek masz :strutin


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniaczek, przenoszę tam gdzie jego miejsce:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za miłe słowa, aczkolwiek mnie nie zadowala w 100%. Zobaczymy może coś jeszcze będę kombiował z ułożeniem skały po dosypaniu LS, i docelowym wklejeniu czarnego tła na tył. Jak możecie to powiedzcie coś w kontekście umiejscawiania korali na skale w obecnym ustawieniu. W zależności od wyników testów pierwsze życia trafie pewnie za jakies 2-3 tygodnie.


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mały Update, baniak sobie spokojnie dojrzewa w niedzielę skończy dwa tygodnie. Ze względu na namowy, i ogólny zamęt dotyczący LS do tej pory nie został wsypany. Zadecydowałem, że potrzymam samą LR przez miesiąc a później dosypie LS- w tej konfiguracji potrzymam 2-3 tygodnie w sumie po 6-7 tygodniach myślę, że akwarium będzie wstępnie dojrzałe. Wpadłem też na taki pomysł, aby tak czy inaczej zakupić LS na dniach, i zacząć już teraz jego dojrzewanie tj wrzucić go do wiadra z solanką zapakować tam cyrkulator i podmieniać 10% wody co dwa trzy dni.Potrzymać tak dwa tygodnie, aż do docelowego miesięcznego okresu trzymania LR solo w akwarium , i wtedy go dać. Wydaje mi się, że w ten sposób dodatkowo"ukradnę" dwa tygodnie, i przede wszystkim oszczędzę akwarium najbardziej burzliwy okres wylatywania syfu z LS. Co sądzicie o tym pomyśle?

Co do testów na razie mierzę samo no2, wychodzi w granicach 0,25.(salifert)


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens tak sie bawic z LS :/

Ja trzymalem tylko 2 doby w ten sposob bo musialem


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LS dostaniesz w zamknietym woreczku ? To moze jednak tak go pozostaw. Mysle, ze za 2 tygodnie moglbys zrobic podmiane wody, sciagajac z dna ewentualny osad i wtedy wsypac piach. Niech to potem sobie spokojnie popracuje.

Gratuluje cierpliwosci. Nie idziesz z duchem czasu :nono i dobrze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LS dostaniesz w zamknietym woreczku ? To moze jednak tak go pozostaw. Mysle, ze za 2 tygodnie moglbys zrobic podmiane wody, sciagajac z dna ewentualny osad i wtedy wsypac piach. Niech to potem sobie spokojnie popracuje.

Gratuluje cierpliwosci. Nie idziesz z duchem czasu :nono i dobrze.

Ps: pompy mozesz skierowac w strone skal, to je przeczysci.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani jak najbardziej LS będzie w zamkniętym woreczku to będzie standardowy LS jaki wszyscy mają w sumie 4,5kg. Co do pomp już je tak ustawiłem, w zasadzie od początku:). Co do cierpliwości nigdzie mi się nie spieszy, co mi to da że wrzuce życie w trzy tygodnie, będzie wyglądało fajnie przez tyle samo czasu a później się zacznie płacz, i jazda z glonami zakwitami itd itd. Wole poczekać 2-3 tygodnie dłużej i mieć później na lata święty spokój....

W takim razie pewnie tak zrobię, że potrzymam jeszcze z 2-3 tygodnie samą skałę, pyknę podmiane 10-15% odsysając syf, wrzuce piach(bakterie cały czas podaję) poczekam kolejne 2-3 tygodnie i zaczne wpuszczać powoli. Z życia mam kilka rurówek, rozgwiazdy,i chyba Turbo a wszystko przywleczone ze skała. Mają się dobrze i nie widać żeby im coś przeszkadzało:)


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały update:). Baniak kończy dzisiaj 2 tygodnie i mała rewolucja:). Niestety biurko, a konkretniej blat kaprysił lekko wyginając się, musiałem spuścić wodę wyjąc skałe i wzmocnić go kątownikami. Po 1,5h walce( szczegółów Wam oszczędzę:)) udało się złapać poziom, i wrzucić wszytko jeszcze raz. Korzystając z okazji odessałem sporo syfu, zmieniłem ustawienie skały-teraz najbardziej mi leży, zasłania praktycznie cały sprzęt; Dodatkowo zmieniłem termometr z Elite na płaskiego Aquaela Eaasy Heater. Na ten moment dodaje nadal bakterie świecę od 120-150min aktynika +6500K, niestety nadal nie doczekałem się na świetlówki....Mam wrażenie, że wszytko idzie w dobrym kierunku, fioletowe glony wapienne ładnie porastają skałę, innych glonów nie ma. Zwierzaki przyniesione ze skała tj kilka rozgwiazd+ prawdopodobnie Turbo żyją, i mają się dobrze. Poniżej kilka zdjęć:)

m1.jpg

m2.jpg

m3.jpg

m4.jpg


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie krzyczał o aktualizacje, więc aktualizacja przyszła tak czy inaczej. Zbiorniczek ma już ponad miesiąc, tydzień temu został zasypany piaskiem, i od zeszłego poniedziałku namiętnie wypychany koralami przez właściciela:)!

Poniżej troch inf. o tym co jest w baniaku i oczywiście zdjęcia! Niestety odmian konretnie Zoasów nie znam nie udało mi się poidentyfikować na Reeflexie, liczę na Waszą pomoc!

Jeszcze raz pragnę podziękować kolegom Boftowi za rady i szczepki, koledze Luft za piękne Parazoasy, Yogher'owi za świętą cieprliwość do mnie mnóstwo rad i szczepki, Tomko za szczepki i błazenka :googleye!

Korale

Capnella odmiana szara od Yogher'a

Capnella lub Sinularia zielona

3 rodzaje grzybków

jasno zielony

ciemno zielony w paski

czerwony

Clavularia

Zoanthusy:

Parazoanthusy- od Luft'a

Brązowe z pomarańczowym środkiem od Boft'a

Brązowe z pomarańczowym środkiem i zielonymi tipami

Buraczkowe z białym środkiem

Buraczkowe z zielonym środkiem

Fioletowe z zielonymi tipami

Czerwone zielone

Zwierzaki:

1x Krewetka Tańcząca "Lucia" -tutaj mam dylemat czy ją zostawić o dokupić jej koleżankę( będę obserwował czy nie będą obżerać korali)

1x Błazen "Fred"(Amphiprion Clarkii)

Z korali na pewno dojdzie jeszcze jakaś Xenia i wszelkie odmiany Zoanthusów na których ma być oparta cała koncepcja baniaka. Po jakimś czasie chciałbym też spróbować z Montiporą talerzową- i tylko tym koralem jeżeli chodzi o SPS'y a jak starczy miejsca jakieś ciekawe lps:).

Z góry przepraszam za foty jak dorwe lepszy sprzęt, wrzucę jakieś ładne makro.

z.jpg

z1.jpg

z2.jpg

z3.jpg

z4.jpg

z5.jpg

z6.jpg

cz.jpg

lucia.jpg

blazen.jpg

c1.jpg

c2.jpg

c3.jpg


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ci bedzie po drodze kiedy to mozesz wpasc po kawałek xenii (ten ktory Ci pokazywalem jak byles)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.