Skocz do zawartości
adnim

Parę pytań na poczatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Chcę założyć morskie akwarium --- będzie to moje drugie , pierwsze jakie mialem to słodkowodne -- 60 litrowe :(. Było to jakis czas temu , wiec wylecialem troszkę z obiegu.

Jeśli chodzi o akwarium ,bedzie to napewono gotowy zestaw . Mam mozliwosc kupienia Sera MArine 130 litrów w bardzo dobrej cenie --- ponizej 900 zł . Na poczatek dokupie do tego pompkę cyrkulacyjna --- proszę o pomoc w wyborze ( tania i dobra :) ) , no i filtr RO -- tez chciałbym wydac jak najmniej --- pózniej z czasem bede modernizował :D --- proszę o pomoc wyborze sprzetu .

Aha , bede w nim hodował około 4-6 błazenków , kilka krewetek , no i jakies ładne ukwiały :D .

Potrzebuję jeszcze żywego piasku , skały --- gdzie to najlepiej kupic ??

No i prosze o jakies wazne wskazówki , co na start bedzie mi jeszcze potrzebne -- napewno testery wody --- jakie i gdzie kupic ?

No i proszę o wysrozumiałosc --- obeicuję ze bede pilnym uczniem :D

Dziękuje z góry i czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

1.jak tak bedzziesz na wszystkim oszczedzał to daleko niezajedzisz .

2.czytałes dział dla nowicjuszy ???

3.podaj skad jestes bedzie łatwiej ,może ktos blisko mieszka to cos doradzi na miejscu lub tez jest jakis sklep z morszczezną.

To tyle .

Witam wgronie morszczaków :(

Pozdrawiam AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adnim, nie obiecuj tylko badz . I zacznij od czytania dzialu dla nowicjuszy


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi :) Czytam juz od paru dni :( , dzownie po sklepach -- ale u mnie w miescie cieniutko z fachowcami od morszczyzny .

@Ant -- ja nie chce oszczedzac , tylko chce kupic jak najtaniej --- i jak najlepiej :D ze wskazaniem na lepiej , samo akwarium to juz w sumie zapadła decyzja --- jest stodunkowo małe -- podoba sie Żonie :) no i nówka w takiej cenie -- to chyba dobra okazja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#284654 adnim :

@Ant -- ja nie chce oszczedzac , tylko chce kupic jak najtaniej --- i jak najlepiej :(

akurat w morskim jest albo najtaniej albo najlepiej.

pierwsza zasada która się sprawdza ZAWSZE: płacisz mało - płacisz dwa razy.

zacznij od przeczytania działu dla nowicjuszy, skoro akwarium ma mieć 130 litrów to sobie przeczytaj tematy o akwariach 100-160 litrów, zobacz jaki sprzęt i co jest w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

poczytaj tez dział ReefMax Klub :(

dowiesz sie co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan - tu bym nie szalal z tym najtaniej :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#284655 Natan :
#284654 adnim :

@Ant -- ja nie chce oszczedzac , tylko chce kupic jak najtaniej --- i jak najlepiej :(

akurat w morskim jest albo najtaniej albo najlepiej.

pierwsza zasada która się sprawdza ZAWSZE: płacisz mało - płacisz dwa razy.

ja bym to rozumiał trochę inaczej np:

Hydor Koralia 1

erybka.pl - 125 zł

reefshop.pl - 144 zł

skoro nie ma różnicy to po co przepłacać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie pod tym podpisuje kolego @rodzyngit . U nas to akwarium sera marine to koszt koło 1400-1500 zł , na niemieckim ebayu mam za 230 euro juz z darmowa przesyłka :) .

Tez myslalem o tym Hydor Koralia , lub aquaell reef circulator --- jeden wystarczy ?

Czy filtr Ro -- Osmoza - Filtr RO 03 100 GPD -- wtej chwili promocja w reefshop za 157 zł ---- bedzie ok ?

No i chcialbym kupic troszkę żywego piasku i skaly --- moze którys z forumowiczów ma na sprzedaż --- chetnie kupię --- interesuje mnie ilosc niezbedna do tego sera marine 130 litrów .

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dział Targowisko , powinno być jeszcze kilka aktualnych ofert sprzedaży skały i i piasku , np pierwsza z brzegu :

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=31195 .


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#284658 smithpl :

Natan - tu bym nie szalal z tym najtaniej :-)

a mi nie chodzi o samo akwarium, ale o pozostałe sprzęty i życie :(

rodzyngit :

ja bym to rozumiał trochę inaczej np:

Hydor Koralia 1

erybka.pl - 125 zł

reefshop.pl - 144 zł

skoro nie ma różnicy to po co przepłacać ??

bardziej o jvp-koralia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczytać jeszcze dogłębnie forum i zrobić listę rzeczy potrzebnych . To co będzie niezbędne na start spokojnie sam wyczytasz . Nie rozbijaj się na drobne bo jak zaczniesz kupować w kilku miejscach mając na uwadze tylko cenę zakupu to w efekcie koszty przesyłki zniwelują oszczędności .Powodzenia :(


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4 x JVP 101b i 102b + jvp w slodkim malawi - zadna nie chalasuje w przeciwienstwie do dwoch korali 2 ktore leza w szafie :_)

ort. do poprawy,

pkt. 8 Reulaminu


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam morszczaka ze Szczecina:) Jak coś potrzebujesz to kontakt na pw. Specjalista zemnie raczej żaden:D ale postaram się pomóc na tyle ile potrafię.


baniak 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witak kolege @morszczaka ze szczecina :) . Napewno skorzystam z pomocy :)

Zdecydowalem sie jednak na reefmaxa --- ale póki go zamówie , mam jeszcze jedno pytanko : Jak duzo czasu poswiecacie swoim akwariom , tzn jakie jest minimum . Pytam , bo dośc duzo pracuje no i wiecie , czasami bedzie tak ze wsypię rano pokarm , potem do pracy i kolejne zagladniecie dnia nastepnego :) Tez na pare minutek --- w weekendy mam wiecej czasu .

Wiec , czy to wystarczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.