Jump to content

morszczak-2009

Klubowicz
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Szczecin
 • Akwarium
  600+170

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, potrzebuje jakiejś osoby z akwarium Morskim w Koszalinie najlepiej z sampem. Jestem teraz u klienta gdzie pompa dozującą przelała pożywkę NO3PO4-X i jest taka zaduchu że ryby się duszą, mam złapane 5 szt małych, reszta już na wielkiej rafie. Nie mam gdzie ich przytrzymać bo cała woda która tu była i która się naprodukowała poszła na podmiany. Nie mam jak ich tu przytrzymać nawet. Tak UV mocne włączone, węgla dużo odpieniacz wylewa cały czas do syf i uzupełnia się świeża solanką to co on wyleje. Przyczyna: awaria pompy dokującej. Jak coś to proszę o kontakt 514929981. Muszę przywieść je jak najszybciej.
 2. Mogę Ci wysłać test Tritona lub kod jak wolisz, ICP też posiadam.
 3. Jest firma koraLed.pl dystrybutor na Polskę lampy V4 na stanie i serwis na miejscu.
 4. Tomku samo zaciemnienie nie pomoże. Musisz zastosować razem z zaciemnieniem tzw bombę bakteryjną czyli wlewasz dużo różnych szczepów bakterii i wkładasz węgiel aktywny. Jak kiedyś walczyłem z dino to Mirek z eReef polecił mi na 2500 litrów cytuję : Walka z Dino: 1 Dzień Wstrzymać podmiany wody Do Sumpa włożyć 2kg węgla aktywnego, Szczelnie zaciemnić na 44 godz. akwarium, Wlać butelkę - 473ml Microbe-lift spec. blend, 12.5 ml Nitribiotic Bacteria Essential, 5x BioDigest, 30 kropli ProBioS. Po 44 godz. Odsłonić akwarium, wlać 12.5 ml Nitribiotic Bacteria Essential, 2x BioDigest 20 kropli ProBioS, Na trzy godz. włączyć światło same niebieskie i nakarmić ryby. Ponownie zaciemnić na prawie dobę. Po następnych 20 godz. Odsłonić akwarium, włączyć światło same niebieskie na 4 godz. w następnych dniach stopniowo zwiększać światło: Ogranicz światło tylko do niebieskiego na 2-3 godziny dziennie przez 3-4 dni, a białe wyłącz całkowicie. Potem stopniowo co kilka dni zwiększaj długość święcenia o około godzinę. Jak dojdziesz do jakiś 8 godzin to zacznij tak sam z białym, aż dojdziesz do pełnego cyklu święcenia. Gdy się do powyższego sumiennie zastosowałem po odsłonięciu akwarium Dina nie było piasek czyściutki aż miło było oglądać! Edytowane 3 godziny temu przez waldek123blau (wyświetl historię edycji) Do metody bakteryjnej ważne jeszcze jest zastosować sera silicate clear
 5. Jesteś w błędzie, nie tylko oni.
 6. [*] Niech spoczywa w spokoju. Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny.
 7. Przede wszystkim, woda przez mikser wapnia powinna płynąć powoli, żeby do zbiornika dostawałasię tylko woda nasycona, jak to się odbywa za pomocą pompy dozującej lub bezpośrednio z osmozy,ale to tylko moja sugestia.A do tego co masz to zaworek przeciwzwrotny i po sprawie.
 8. Witam. Całkiem fajny baniaczek:) A lampa to chyba Orphek Atlantik Compact WiFi? Gdzie ją można kupić i za ile?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.