Skocz do zawartości
basterek-4

basterek-4 , wreszcie odpalone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Decyzję o zalaniu zbiornika morskiego podjąłem już w zaszłym roku , lecz jak to w życiu bywa, odwlekło się do sierpnia 2010 r.

Radość była ogromna gdy zakupiłem zbiornik 300 l. 15 kg skały, sól i dostałem ok 20 l. morskiej wody. Kopara jednak mi opadła, gdy przyszło do wnoszenia akwa do domu. Kolega który pomagał mi to wnosić zauważył małe pęknięcie w dnie ( w busie zbiornik stał na grubym kocu a pakować go pomagał mi facet ze sklepu, przyznaję, że z radości nie oglądałem baniaka zbyt dokładnie ) ... rozpacz i pytanie co teraz ??? Po telefonie do sklepu za dopłatą wymieniłem akwarium na większe.

Szafkę wydłubałem sobie już w marcu, pompy i inne drobne ustrojstwa w miarę możliwości nabywałem .

Woda RO lała się jak krew z nosa dwie noce i trzy dni(w między czasie zalałem kuchnię dwa razy bo wężyki z filtra RO dla zabawy się wypinały - oj zabawne to było). Po zasoleniu i włożeniu skały baniak przedstawiał się żałośnie - ot kilka kamorów i nic więcej.

Odkupiłem 25 kg skały od kolegi z NR i znów pod górkę. Firma kurierska zatrzymała przesyłkę jako uszkodzoną "bo coś z niej cieknie" (uszkodzili termobox zapewne w wyniku delikatnego obchodzenia się z paczką ). Po kilku telefonach i masie nerwów wydali mi moją paczkę po którą musiałem sam jechać do nich do firmy. Koniec końców skała wylądowała w baniaku.

Sump powstał ze starego akwarium 103 l. Całą hydraulikę pokleciłem sam , podobnie jak wcześniej w słodkim (tam działa więc tu nie może ? ).

Jako że nie miałem jeszcze światła, kolega obdarzył mnie wiekowym metalohalogenem z żarnikiem 4000 stopni. Efekt powalający...bardziej żółte od Chińczyka, ale myślę lepsze takie niż żadne i przez kilka dni paliło się takie.

4686-dsc_0015.jpg

Nadeszły stateczniki do t5 (świetlówki kupiłem razem z akwa) i ( jak by mogło być inaczej ) znów schody. Wszystko podłączone a nie działa. Myślę sobie "dałem gdzieś ciała" więc sprawdzam wszystko po kawałku (po 2 dniach sprawdzania, konsultacji z elektrykiem,studiowaniu podłączenia w necie, wywiesiłem białą flagę)i niby dobrze a nie działa. Okazało się ,że stateczniki były uszkodzone (po wymianie wreszcie zadziałały).

Na skałach pojawiły się glony (w rozsądnej ilości) i pierwsze życie.

4686-dsc_0002.jpg

W między czasie wydłubałem pokrywę i zamontowałem w niej właściwe oświetlenie i podłączyłem dolewkę Dr witta.

4686-dsc_0033.jpg

Dotarł też wreszcie odpieniek stożkowy (nie piszę od kogo bo i tak wiadomo czyje to dzieło :() Z zakupami życia powstrzymywałem się miesiąc, aż wreszcie zakupiłem kilka szczepek miękkich, potem krewetki i w końcu rybcie.

4686-dsc_0194.jpg

4686-dsc_0244.jpg

4686-dsc_0264.jpg

4686-dsc_0259.jpg

4686-dsc_0268.jpg

Na obecną chwilę zakupom - stanowcze nie, niech podrośnie co jest. Korale pompują się ładnie a amfipriony się trą więc chyba im dobrze. Zebrosomka wcina wszystko co podaję a z anthiasa już ospa (kilka kropek dosłownie) znikła. Pokarm z czosnkiem i krewetki pewne się przyczyniły do zaniku ospy. Póki co to tyle mojej historii, całość przedstawia się obecnie tak:

4686-dsc_10234.jpg

4686-dsc_10235.jpg

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę Bogdan.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

2 sprawy Bogdan.

1 - kto teraz będzie dbał o nasze samopoczucie jak Ty akwa będziesz się zajmował?

2 - chylę czoła, mimo tylu przeciwności brniesz do przodu, a i o życie dbaj, bo z czołgiem zajadę!

:)


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i cierpliwości i własnych zdolności - pokrywa jest super :)

a przede wszystkim gratulacje z okazji posolenia własnych litrów!

widzę, że początek był podobny do mojego (pęknięte szkło :() ale się nie poddajesz i o to właśnie chodzi.

Niech zwierzaki zdrowo się rosną i cieszą oko :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze marzenie sie spelnilo, akwarium ladnie sie zapowiada, start naprawde w porzadku. Osobiscie.....szkoda ze ta pokrywa wyszla jak polowa akwarium. Moim zdaniem przez to ze szafka jest mniejsza i chyba niedokonczona akwarium gdzies tak ginie.

ALE to dopiero poczatekek. Widac ze w drewnie dlubiesz niegorzej niz sypiesz kawalami wiec zawsze mozna zrobic wiele kosmetyki. Akwarium ma potencjal bo podobno sekret lezy w dlugosci:bump1

Bede kibicowal:goofy

PS. Pokaz co Ci nasz Skiba zbudowal:playing


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wygląda pięknie, pokrywa fantastyczna :( Trzymam kciuki za resztę :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie zamieściłem jeszcze fotki sumpa i odpieńka (są w aparacie) więc piszę sprostowanie : odpieniacz robił Sebastek , za co mu jeszcze raz dziękuję. Dziękuję za opinie, szafka pod akwa jeszcze nie skończona (ale napewno będzie) a w działu humor na pewno nie zaniedbam. :(


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.