Skocz do zawartości
R0nin

Podkładka pod skały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prawdopodobnie jutro "przyjadą" do mnie skały, a ja nie pomyślałem o podkładce pod nie. Wyciąłem już odpowiedni kawałek z przeźroczystego plexi tylko gdzieś czytałem, że dobrze jest jak taką podkładkę przyklei się do dna silikonem by żaden syf tam się nie dostawał- czy konieczne jest przyklejenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak postawisz ją na dnie i pod podkładkę a szybę dostanie się piasek (a prędzej czy później się dostanie), to efekt będzie dużo gorszy niż skała leżąca bezpośrednio na szybie. Albo obklej dokładnie krawędzie, albo w ogóle nie mntuj podkładki.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jako podkładkę pod skały zamontowałem kratkę do wałka malarskiego - obciętą na brzegach, tak aby była płaska


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zastosujesz jakąś kratkę albo należy w PCV zrobić otwory. Bez otworów pod pleksi będzie wlatywała woda i będzie Ci się ona przesuwać. Piasek jak się dostanie pod pleksi to nic się nie stanie. Niektórzy dali skałę bezpośrednio na dno i akwaria im funkcjonują. Pomyśl ile skały chcesz włożyć do akwarium. Jaka będzie powierzchnia styku z dnem, na pewno szklane dno wytrzyma. Ważne jest by skała stała stabilnie, nie kołysała się :(.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no, spokojnie. Ronin, ten klej na goraco tez mozesz zastosowac. Ladnie, slalomem, zeby ciezar wszedzie napieral. Boki dokladnie. zeby piach nie mial szans.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich okolic nikt nie stosuje podkładek,ja też.Może jest to dmuchanie na zimne,ale czy kiedyś komuś dno pękło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi peklo w miesiecznym sumpie, (80 l, szyba 8mm) bez skaly itp.:( Stal na 2cm styrodurze. Na szczescie tylko sie saczylo. Przykleilem na dno pcv na silikon i spokoj.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, teraz bym bardzo prosił o szybkie najważniejsze wskazówki na temat czyszczeni skałki bo właśnie mi przyszła, a mam mało czasu i nie wiem czy wszystkiego się wywiedziałem z góry dziękuję i będę czytał forum trakcie oprawiana skałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spostrzeżenie to duża ilość wieloszczetów- trzeba je dokładnie wszystkie usunąć mechanicznie? co jeśli któryś dziad się uchowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male i tak gdzies sie zawierusza. Nic sie nie stanie, beda kopaly piach. Te najwieksze wyrzuc.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie największe mi zwiały, ale jeśli tak to wyłapie je w przyszłości. Skałce zrobiłem kąpiel w osmozie po czym wyszczotkowałem i wrzuciłem na dzień dzisiejszy do akwa tylko z głowicami cyrklującymi a jutro będę myślał nad jakimś logicznym i przyjemnym dla oka ułożeniu ich- na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.