Skocz do zawartości
sasz5

Moja piko rafa - kostka 30x30x30 - 27l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W środę czyli 22.09.2010 opaliłem maje drugie morskie - piko rafkę 27l. Tym razem nie w domu a w sklepie aby zarazić ludzi morką przygodą. W domu w reef max jak na razie spokój, więc mam czas na zabawę w piko rafkę.

Akwarium: 30x30x30 = 27l

Skała - "żywa" skała - po 12h kąpieli w RO nie wiele przeżyło - nie chciałem zonka w takim małym akwa bo skała ze świeżej dostawy - kąpiel w RO wysłała na "wielką rafę" 7 krabików i 3 wieloszczety.

Piasek - żywy piach - zostało mi ze 3 szklanki z reef maxa.

Światło - narva 10000K 11W oraz narva blue (już szukam prawdziwej actinici)

Filtracja - kaskada aqua szut 500 - 450l/h oraz mały filterek wewnętrzny resuna 200l/h - czy to wystarczy - czas pokaże.

Pokrywa na akwa - będzie - już ją kleję - ponieważ w przyszłości chcę wpuścić tak jakąś kolorową babkę - a jak wiadomo babki są świetnymi skoczkami.

Zapraszam do komentowania.

Pierwsze zalanie i testy układania skały"

5515-p9211029.jpg

5515-p9211030.jpg

Po kilku próbach - pomalowaniu szyby z tyłu niebieskim sprayem, przestawieniu akwa na swoje miejsce - wygląda to tak:

5515-p9221035.jpg

5515-p9221037.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#285338 sasz5 :

kąpiel w RO wysłała na "wielką rafę" 7 krabików i 3 wieloszczety.

A także koralowce, wężowidła, gąbki, zarodniki makroglonów i, co najważniejsze, bakterie- skała jest jałowa. I co złego jest w wieloszczetach?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W odpowiedzi na Twoje pytanie - nic nie ma złego w wieloszczetach...

Tak przy okazji zapytam - Actiniki nie wliczamy do ilości światłą prawda? Bedę musiał w moim reefie pokombinować i dołożyć chyba jeszcze jedną świetlówkę. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli nie liczymy aktyniki do światła to co? wychodzi, że ja np mam 18W na 90 litrów co daje 0,2W na litr :( a licząc z aktynikami to już 0,6W/litr. A jakoś korale mi rosną :)

A co do baniaczka będę obserwować :). Sam niedługo wracam do 30 litrów, ale będę ją stawiać na diodach led bez liczenia watów na litr :D zobaczymy co z tego wyjdzie

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To było tylko takie moje luźne pytanko bo 2 osoby mnie wprowadziły w błąd, więc wolałem zarzucić ciekawym aczkolwiek dla mnie oczywistym tematem. Dla mnie Watt to Watt i skoro wsio mi się otwiera i rośnie to znaczy że jest git i jest ok. Pozdro i dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nic nie mam do wieloszczetów, kilka widzę co jakiś czas jak łapią resztki pokarmu z dna i nikomu nic nie szkodzą jak zaczną zastawie jakieś pułapki. Szkoda że wyjałowiłeś tą skałę miałeś tam prawdopodobnie bardzo pożyteczne stworzonka, będę obserwować jak ci dalej będzie się rozwijał baniaczek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po dłuuuuuuugiej przerwie czas odświeżyć wątek.

Nie pisałem bo nie było oczym. Normalne dojrzewanie - glony, okrzemki itp itd.

Dziś akwa jest juz stabilne - o ile można tak powiedzieć o takim wieeelkim oceanie jak 27l :).

Glony ustąpiły całkowicie, zaczęły się pojawiać fioletowe i czerwone glony wapienne, więc czas ożywić moją kosteczkę.

Na wstępie poleciała szczepka sarco i clavu z mojego ReefMaxa. Później zakupiłem - mój rarytasik który miał polecieć do mnie do domu i był wsadzony do kosteczki tylko na czas że tak powiem handlu w sklepie ale zadomowił się baaardzo szybko i teraz to już jest nie możliwe aby go ruszyć, czyli mowa o pięknym Cerianthusie. Oprócz niego jest jeszcze szczepaaaa chyba sinularii.

foto później bo ten net tu w pracy to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahahahaah - dzięki Mintaj :) za info. To oczywiście ogółem napisałem - standardowe okrzemki i inne glony o tak to miało być....ale dziś net mnie wnerwiał w robocie.

Poniżej fotki akwa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Fajnie tylko coś światło jakby za żółte. Zamontuj 2 albo najlepiej 3x narva blue i powinno być dobrze :) Power compacty niestety nie maja tak czystego widma jak t5.

Ja też to ćwiczylem i w konfiguracj 2x narva blue i 1x oceanic daylight ciągle miałem wrażenie, że to nie to.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W realu kolor jest bardziej biały. Mi to odpowiada choć szukam 11W aktyniki lub coś prawie jak aktynika. Fotki są pstrykane telefonem bo nie wziąłem aparatu dziś, więc jakość a w szczególności balans bieli pozostawiam duuużo do życzenia i nie oddaje naturalnej barwy, choć jak na fon to zdjęcia całkiem przyzwoite. Jak już będzie kostka gotowa na tip top to cyknę foto lustrem. pozdro

P.S Tomko kiedyś chyba wbiję do ciebie na chatę zobaczyć to twoje cudo....:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A tutaj mała aktualizacja foto - sorki za jakość ale z fona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - mała aktualizacja

Ten wątek powoli znika ponieważ kosteczka sprzedała się, ale jak już będzie gotowa to zamieszczę foto gotowego zbiorniczka i wtedy to już będzie ostatnie foto kostki. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.