Skocz do zawartości
spajdi

Absorber PO4 - filtr wewnętrzny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy próbował ktoś na dłuższą metę używać absorbera PO4 - eco/rowa w jakimś małym filtrze wewnętrznym typu np. Aquael Unifilter 360 ? Pytam ponieważ mam dosyć mały panel zewnętrzny i jeśli miałbym robić "klasyczny" filtr przepływowy to będę musiał wszystko robić mocno kompaktowe, żeby jakoś to upchać, a taki filterek wewnętrzny jak ten aquael zmieściłby się idealnie ma teoretycznie dobry przepływ ok. 350l/h i jest dosyć tani tylko czy ktoś używał tego w praktyce ? Jak tam porusza, albo nie porusza się absorbent ? Ew. mogę jakoś przerobić samą komorę tego gotowego filtra jeśli w oryginale nie zda egzaminu.

Z góry dzięki za wszelkie opinie :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak jak inmar praktycznie rok tak jechałem i wsio było ok :(


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że Inmar to średni przykład bo on stosował absorber, a PO4 miał kosmiczne z tego co czytałem jego wątki więc nie wiadomo do końca dlaczego nie spadało. Daimen, a u Ciebie mówisz wszystko ok i PO4 niskie ? Powiem tak jeszcze nie mam problemu z PO4 (co prawda dawno nie mierzyłem, ale "na oko" nie przekracza 0,1 niedługo może zmierzę) i dlatego chcę zastosować małą ilość rowy/eco, żeby utrzymywać PO4 na niskim poziomie i nie mieć w przyszłości niespodzianki, że nagle PO4=0,4 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie stowałem takich rzeczy polecam atrament, ja zeszłem z PO4 z 0,69 do 0,02 i to jest najtańczy specyfik jaki istnieje kupujesz 100ml i może ci wystarczyć nawet na rok, gorąco polecam szkoda kasy na rowe i inne rzeczy


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To,że miałem wysokie PO4 nic do filterka nie ma.Jest bez różnicy w czym jest absorber byle by był przepływ a jeszcze lepiej,aby przy tym ruszało się to złoże.W moim tak było.Spajdi,zmniejszał mi się poziom fosforanów,ale i uzupełniał się.Na dziś mam 0,06 ale tylko kulki mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje filtr kubełkowy w którym mam wate, wegiel, rowe i na końcu purigen. Jak na razie to jestem z tego filtra zadowolony, wiec myśle że taki filtr jak zastosujesz to bedzie wszystko O.K. Dowiedz tylko czy na pewno nadaje sie do słonej wody


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie pomyślałem o tym i mój ma ośkę metalową,ale rok chodził w sumpie.Teraz w słodkim chodzi.Pompy JVP niektóre też mają metalowe ośki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha Inmar ok więc chyba zastosuję taki filterek to będzie najprostsza i najtańsza metoda :)

Leoni : "ja nigdy nie stowałem takich rzeczy polecam atrament, ja zeszłem z PO4 z 0,69 do 0,02 i to jest najtańczy specyfik jaki istnieje kupujesz 100ml i może ci wystarczyć nawet na rok, gorąco polecam szkoda kasy na rowe i inne rzeczy" tyle, że po pierwsze producent "atramentu" zaleca stosowanie go gdy PO4>0,2, a ja mam mniejsze i chcę tylko taki poziom utrzymywać więc na moje 72l na taki eco phos to nie wydam fortuny, po drugie to jest w jakimś stopniu chemia gdyby to było takie super to wszyscy by to stosowali, a jednak większość doświadczonych morszczaków z baniakami a'la totm dalej stosuje Rowe/Eco bo są sprawdzone na 100% nie szkodzą i zbijają w razie czego PO4 stopniowo, a skoki parametrów nie są wskazane dlatego wychodzę z założenia, że do UTRZYMYWANIA niskiego PO4 wystarczy absorbent, a jeśli miałbym problem z wysokim PO4 rzędu >0,5 no to bym pewnie rozważył atrament choć cały czas podchodzę do tego lekko sceptycznie bo zbyt mało ludzi to jeszcze stosuje :)

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, pozdrawiam :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz to co pisze producent to jedno, a to co pokazuje życie to drugie


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy używali filtrów - czy absorbent w tych filtrach choć w niewielkim stopniu się poruszał tak jak w filtrach przepływowych czy raczej był nieruchomy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu używałam taki filterek , ani absorber ani węgiel nie poruszały się.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie Nika zasmuciłaś w takim razie albo będzie trzeba przerobić komorę w filterku, albo jednak wykombinować coś innego... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT, ale wyjaśnijcie mi o co chodzi z tym "atramentem", cóż to takiego i jak się stosuje?


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od poczatku poza przeplywowymi (absorber fosforanow i pelletki) sprawdza sie kaskada (najwieksza - aquael) gdzie umieszczam wegiel i absorber krzemianow ....


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microbe Lift Phosphate Remover wpisz w google to się wszystkiego dowiesz w jakimś temacie na forum też coś o tym jest, ale niestety nie pamiętam w którym tu kolega leoni zapewne pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.