Skocz do zawartości
MxG

M G 25l Już nie jestem zielony!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

pewnie niektórzy mnie popamiętali z poprzedniego tematu jak to zakładałem 240l :banghead

cóż powiem tyle że mi nie wyszło.... tylko nie mówcie że mówiliście a ja nie słuchałem

Teraz zakładam 25l I BĘDĘ SIĘ WAS SŁUCHAĆ ŻADNYCH PRÓB TYPU ZŁOTA RĄCZKA (choć kusi mnie to dalej)

otóż:

*akwa 25l -posiadam

*żywa skała 2-3kg [może ktoś ma na sprzedaż??]

*sól Aqua Medic -posiadam

*hygrometr -posiadam

*Falownik 6w 3000l/h -już nie posiadam:/ (czy będzie potrzebny na tak małe akwa ?? czy mogę zastąpić go pompką filtracyjną 1200l/h??

*odpieniacz -na lipę i to samo pytanie gdyż niektórzy tu ich nie używają w takich litrażach??

*oświetlenie 4szt żarówki LED -muszę jeszcze się rozejrzeć/poszukać

a jak już dojrzeje...:

*1szt-Rhodopeltis

*2szt-zoa

*1szt-Calcirus elegans

*3szt-Tectus fenostratus albo turbo

czy coś jeszcze jest do korekty??

Naprawdę nie musisz pisać tematów dużymi literami :)

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegans lubi wydłubać ślimaka ze skorupki, więc jego zamieniłbym na inne stworzenie. A jak miabym wybierać to tectus zamiast turbo.

Mi osobiście podoba się krab porcelanowy.

Falownik mocy 3000l na godzinę to zdecydowanie za dużo na takie maleństwo. Dorzuciłbym do tej pompki filtracyjnej deszczownice i powinno być ok.

Odpieniacz sam robisz czy jakiś monkretny model?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, z ta sola nie pociagniesz za dlugo, glony na potege. Kup lepiej preise, albo kenta. Ja w takim akwarium mam pompe obiegowa o mocy 400l/h i mala kaskade o mocy 300l/h, wystarcza.

U mnie odpieniacz chodzi sobie 16h. Jak nie bedziesz nic karmil to zbedny bedzie.

Co do LED-ów fajne sa aquasunspoty. Ja ma 7w obecnie zamienilbym to na 3x3w. One daja slup siwatla wiec boki sa nie doswietlone. Ale efekt jest bardzo fajny sa refleksy :). 7w ma jeszcze jedna wade slaby stosunek swiatla niebieskiego do bialego, sa 3 niebieskie 4 biale.

Ewentulanie cos DIY z Cree, albo zamow u kogos na forum taka lampke.

Pomysl nad automatyczna dolewka, ja mam grawitacyjna aczkolwiek widok baniaka z woda nad akwarium nie jest za estetyczny. Lepsza jakas z pompka.

Polecam stadko slimakow do piasku.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link do LED'ów całkiem fajne,

właśnie refleksy przy tego typu oświetleniu mi się najbardziej podobają

z tego co piszecie to na razie mogę śmigać bez odpieniacza,

po dojrzewaniu albo kupię taki na alledrogo za 45zł albo coś wystrugam :)

zamontuje kaskadę i pompkę filtracyjną (na małych "obrotach") powinno być good

teraz szukam żywej skały 2kg na forum straciłem już zaufanie do sklepów internetowych w tej sprawie...

przydała by się jeszcze woda z podmiany :)

więc elegans odpada... a ślimaki turbo

jak myślicie rhodopeltis'a ciężko będzie mi utrzymać?

a i na razie będzie śmigać wszystko bez podłoża

ktoś jeszcze ma niemiłe wspomnienia z solą Aqua medic ?? bo kurrrcze nie uśmiech mi się kupować drugi raz

Ten post był edytowany przez MxG (2010-09-29 01:02 GMT)

Skoro wszystko jest okej nikt nie ma zastrzeżeń co do proponowanego przeze mnie sprzętu itp

to w takim razie zbieram wsio do kupy i w najbliższym czasie przedstawię wam co mi z tego wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.