Skocz do zawartości
Maro1

[120 l] Lido by Maro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Po studiowaniu od dawna forum i rocznym posiadaniu malutkiej, 54 litrowej nano rafki zdecydowałem się na coś trochę większego. W małym akwarium mieszkały tylko błazenki, krewetka i ślimaki. Choć wszystko miało się bardzo dobrze nie mam większego doświadczenia i tak bogatej wiedzy jak Wy a przedstawiając tutaj swój nowy zbiornik liczę na Waszą pomoc i wszelkie rady, które pomogą mi w prowadzeniu nowej rafki.

Akwa to Lido 120. Nie mam niestety obecnie warunków na coś większego, zmodyfikowałem je trochę by jak najwięcej zyskać na miejscu w zbiorniku. Zlikwidowałem zamontowany fabrycznie filtr wewnętrzny. Oświetlenie to lampa LED 11 x 11 Watt, obecnie mam 7 świetlówek (3 niebieskie, 4 białe) a w najbliższym czasie mam zamiar dokupić pozostałe 4. Filtracja to ok. 20 kg LR, 10 kg LS, filtr zewnętrzny Aqua Clear 70 w którym umieściłem pokruszoną żywą skałę, węgiel, phosguard, chemipure, purigen oraz biostarflotor. Podmianki co tydzień 12 litrów. Cyrkulacja: hydor koralia nano umieszczona z tyłu za skałami oraz z przodu hydor koralia evolution 2800. Dozuję obecnie: Reef Tonic 1 i 2 Reef Evolution – codziennie po 5 ml, jod Tropic Marin 1 kropla co dwa dni oraz raz w tygodniu 2,5 ml Strontium & Molibden Kenta, 1 x w tyg. 2 krople witaminy c.

Zwierzaki: mały hepatus (wiem że to akwa za małe dla niego, na razie ma się super a jak podrośnie może będzie coś większego), midas, mandaryn, błazenek, pterapogon, krewetka, wężowidło, 3 x turbo, ukwiał entacmea, grzybki, różne małe zoa, clavularia, szczepka montipory talerzowej, goniopora, euphylia.

Co o tym sądzicie, może macie jakieś propozycje, uwagi, rady ?

Czy coś zmienić, poprawić, coś jeszcze dozować, żeby wszystko miało się i rosło jak najlepiej?

Od 2 tygodni mam gonioporę, w pierwszym tyg. wszystko było super, w drugim przestała otwierać się cała i zaczęła wydalać jakby trochę jakiegoś śluzu zauważyłem też utratę tkanki 4 polipów. Czego jej trzeba, co może być nie tak? Akwa działa 3 miesiące powinienem chyba zrobić testy, jakie? Dzięki za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#286340 Maro1 :

Czy coś zmienić, poprawić, coś jeszcze dozować, żeby wszystko miało się i rosło jak najlepiej?

Jeszcze dozowac? W trzymiesiecznym zbiorniku..... A co tam wg ciebie ma zuzywac ten stront i jod..... gola skala? Nie wiem o jest w tych reef tonikach ale nie sadze by byly niezbedne po 3 miesiacach, jesli robisz podmiany tak jak pisales przy tym litrazu powinny wystarczyc.

Goniopora to bardzo wrazliwe zwierze. Napewno nie do zbiornika na dojrzewaniu jak u ciebie.... Jesli juz ma utrate tkanki to chyba bedzie ciezko jej pomoc w tych warunkach.

A i jeszcze ukwial.... to tez bardzo wymagajacy zwierz. U ciebie nie wyglada najlepiej. Moze oddaj go gdzies poki jeszcze zyje i poczekaj chociaz az przejdzie proces dojrzewania zbiornika.

pzdr

Zbyszek


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy to powinieneś zrobić chyba wszystkie za nim zacząłeś dozowanie wszystkich " soczków", a z tego co piszesz to ostro je lejesz :) . Moim zdaniem przystopuj z dozowaniami ,bo źle się to może zakończyć :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Filtracja to ok. 20 kg LR, 10 kg LS, filtr zewnętrzny Aqua Clear 70 w którym umieściłem pokruszoną żywą skałę, węgiel, phosguard, chemipure, purigen oraz biostarflotor."

"Dozuję obecnie: Reef Tonic 1 i 2 Reef Evolution &


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani Gdzieś tam wspomina, że jest biostar flotor, ale tez czytałem chyba ze dwa razy, żeby to znaleźć :)


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka !

Dzięki za wszystkie uwagi !

Woda w akwarium pochodzi w połowie z mojego poprzedniego, działającego rok zbiornika a reszta z działającego akwarium sklepowego.

Może ukwiał nie wygląda za dobrze na fotce, ale wydaje mi się że nie jest z nim aż tak najgorzej, jest u mnie od roku, w tym czasie podwoił dwukrotnie swoją wielkość, nawet się podzielił i mam też malucha, wieczorkiem jak będę w domu wrzucę może fotki do oceny.

Pozostanę więc jedynie przy jodzie, reszta na razie idzie w odstawkę no i zaczynam rozglądać się za testami i bacznie obserwować akwa.

Odpieniacz jest - AM Biostar Flotor.

Pozdr

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.