Skocz do zawartości
gasmask

AIPTASIA ---- jak zwalczyc ten badziew !!!!!!!!!?????????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !:D

Mam spory problem z aiptasia...mianowice, bylo jej malo na jednej skalce....teraz jest jej za duzo na kazdej skalce:))

Czy preparat TM do jej zwalczania pomoze??

Czy moze jakiej zwierzatko?? co by sie pokusilo??

Plizzz help

Pozdrawiam


_________________________________ Juz za niedlugi czas... 180x60x60?? czy moze 200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Joe's Juice - ja kupiłem a Aquariusie- wyjątkowo skuteczny i wydaje się być bezpieczny dla reszty - mam co prawda tylo miękkie.


Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z preparatów to już wymieniony JOes Juice , wymieniana w innym poście gorąca woda wstrzykiwana w aiptasje , a ze zwierzątek to krewetka wundermani oraz chelmon rosatus.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja Wundermani nie działa (lub nie podziałała bo jej dawno nie widziałem). wrzątek też nie działa - próbowałem


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o żwierzęcych kilerów aiptasji to chelmon jest pewniakiem ale potrafi wytępić rurówki a czasem też i podgryzać miękkie. Wundermani powinna być duża , bo słyszałem z pierwszej reki od kolegi że jego mała okolo 1,5 cm max. omało co nie została zlikwidowana przez aiptasje a nie odwrotnie.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Przykro mi stwierdzić ale masz BIG proplem!!!

Przeżyłem to kiedyś osobiście.

Na wszystko jednak jest sposób. Wrzątek, kalkwaser, roztwory kwasów nic nie dają - (moja opinia).

Jedyny naoczny efekt możesz zaobserwować po wpuszczeniu Chelmona rostratus"a. Niestety będziesz widział ostatni raz małe rurówki, małe krewetki itp.

Nie poddawaj się i życzę wytrwałości w działaniu.

P.S

U mnie plaga osiągnęła takie rozmiary ,że chciałem zlikwidować akwarium. A jednak udało się!Walka trwała ok.pół roku!

Pozdrawiam P.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UFF!!!

To cale szczescie ze to tylko 120 litrow.....:))

Jutro zaczne uzywac preparatu Tropic Marine..(w niedawno ktos tego uzywal i opisywal na forum..)

Zobaczymy co z tego wyjdzie...w sumie to narazie ich jest ok 20-30sztuk, ale za tydzien pewno 2x??

Chelmona raczej nie wpuszcze, bo szkoda mi zwierzaka... a na krewetke nie mam kasy

:con

Pozdrawiam :)

PS.Strzezcie sie...niedlugo zasypie was pytaniami:P...decyzja podjeta 180x60x60 bedzie...:D


_________________________________ Juz za niedlugi czas... 180x60x60?? czy moze 200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w 250 litrach 2 "cudowne mańki" i jak juz zdazy mi sie zobaczyc w dzien jakas niesmialo kielkujaca aiptasie to w nocy znika ona jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki. polecam wundermani


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rurowek one nie ruszaja "przy okazji" ??

u mnie jak w jednym miejscu wykoncze jedna to sie gdzie indziej pokazuje, chodz roztworem wapna to trzeba kilka razy poprawiac, bo nie zawsze zadziala od razu


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem ze goraca woda i kalkwasser powoduja rozpadniecie na kawalki i niestety rozsianie sie zamiast unicestwienia


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aptazja rozmnaza sie poprzez paczkowanie malych egzemplazy w miejscu przyrosniecia do sklay. Jesli nie "wypalimy" aiptazji dokladnie to w tym miejscu moga pojawic sie po pewnym czasie nowe, kilka nowych.

Dlatego dobre sa preparaty ktore usmiercaja od razu calego osobnika a nie go "wypalaja". Ktos tu sie powolywal na moje doswiadczenia z TM aiptazien-killer i chce probowac wiec oswiadczam co nastepuje:

Moim zdaniem preparaty typu Joe´s Juice sa skuteczniejsze od metod typu "kalkwasser i goraca woda" a preparat TP to w sumie ewolucja tej metody.

Tak wiec mimo iz stosuje TM polecam raczej Joe´s Juice bo juz widze u siebie kilka nowych malutkich aiptazji.

Jednakze preparatem TM mozna sobie znaczaco ograniczyc plage Aitptazji, zadna z "duzych" nie podniosla sie po strzale. Czy zlikwidowac calkowicie, w to waptie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie podniosła się po strzale":D:):)

@Wildtom masz 2 chelmony i żyją w zgodzie??


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_jaw

nie, dwie krewety :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje Wundermani???

I gdzie je moge dostac w Wwa???

Korde dzisiaj jest ich juz jakies 7 sztuk wiecej....

Preparatu narazie nie uzywalem...(chyba wole naturalne metody)

Pozdrawiam:)


_________________________________ Juz za niedlugi czas... 180x60x60?? czy moze 200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie aquariusa sa po 75zl.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/mądrala mode ON

a tak wogole to ten problem trzeba od razu na poczatku za leb brac. nie czekac az sie to plugastwo rozpelznie po calym zbiorniku

/mądrala mode OFF

wundermani powoli do wody przyzwyczajaj, inaczej moga kopnac w kalendarz


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Zbieram kaske na na krewete.....

Dzieki za wszelka pomoc:))

Zdam relacje jak toczy sie bitwa:))

Pzdr


_________________________________ Juz za niedlugi czas... 180x60x60?? czy moze 200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... wyglada na takiego co jak mu zabraknie aiptasi to sie czyms innym zacznie zywic. ja tam nie mam zaufania do takich slimakow. nie dalej jak tydzien temu sciagnalem takiego podobnego z litophytona - malo co mi nie przezarl na pol lodygi


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom absolutnie nie, to jest sprecjalista pokarmowy i je TYLKO Aiptazje. W Niemczech jest czlowiek ktory je rozmnaza, mieszka w Hessen, w Groß-Buseck, 10 km. od miasta gdzie studiuje moja zona. Mialem juz te Berghia ale mi zdechly, delikatne zwierze.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o patrz, dobrze wiedziec. na razie moje wundermanni staja na wysokosci zadania ale dobrze miec jakas tajna bron w zanadrzu :)

przewalona sprawa z tymi specjalistami pokarmowymi - chcialem ostatnio w welke kupic takiego bajecznie kolorowego slimaka ale mi Miechael Hartl powiedzial ze nikt nie wie CO wlasciwie to zwierze je. mieli w baniaku 3 sztuki tego cuda, zyly dosc dlugo, jednego sprzedali i w pare tygodni wyciagnal kopyta choaciaz klient karmil obsade tym samym co welke swoj baniak

Groß-Buseck ?? siedza tam ciagle Hamerykance ? ladne mini miasteczko tam mieli, nawet typowo amerykanskie kino :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedza siedza :)

A facet nazywa sie dr Patrick Schubert zas jego adres to www.pro-marin.de

No przerypane z tymi slimakami nagoskrzelnymi. Jeszcze przednioskrzelowe (Vorderkiemer) niektore jedza jeszcze cos w miare normalnego ale wszystkie kolorowe tylnoskrzelowe (Hinterkiemer) sa absolutnymi szpecjalistami.

Poza tym zyja one b. krotko, max. rok w naturze, w akwarium umieraja z glodu z reguly kilka tyg. ale niektore

np. Chromodoris Coi czy Hypselodoris Bullocki potrafia umierac kilka miesiecy. Brrrr, nigdy ich nie kupie.

Za to ostatnio spodobala mi sie Tridachia Crispata, jest roslinozerna, moze nie tak piekna jak Chromodorisy ale calkiem niebrzydka, chyba w pon. kupie na probe :)

ps

A czym Welke karmi nagoskrzelne? Jakbys sie mogl dowiedziec... ale podejrzewam ze po prostu wsadzaja kilka gabek i patrza co bedzie. Jako iz gabek jest kilkadziesiat tys. gatunkow wypada im zyczc powodzenia :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ze nawet w Welke nic nie wiedza. wszystko trochu na zasadzie albo znajdzie to co mu pasuje do jedzenia, albo ...


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.