Skocz do zawartości
fifek33

wilgoć

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem dokładnie tak samo tylko że poliwęglanem komorowym. Jest lżejszy od szkła i nie miałem problemu aby wyciąć otwór na lampę. Poza tym przykryłem 3/4 powierzchni sumpa. Parowanie spadło dużo więcej niż o połowę. No i grzałka już tak nie szaleje :)

Też mam taki plan od grudnia, tyle że w pleksi wyciąć otwór. Poliwęglan ok ale w moim przypadku nie chcę zasłaniać światła dziennego. Sumpy (2x) mam przykryte od początku i widać jak intensywnie się w nich skrapla woda, oraz dolewka. Mam rozszczelnione okno (poddasze, jedno okno male w ścianie kolejne duże w dachu) dolne i jest duża różnica. Wcześniej (zanim miałem jakiekolwiek akwarium) skraplała się woda i co roku ramy górnego okna (drewniane) były do remontu. Wentylacja prawidłowa, co roku przegląd kominiarski (no bo jak :) ) z pomiarem przepływu wentylacji. Gdybym ocieplił właściwie wnęki okien górnych byłoby idealnie, wilgotność w granicach 60%, wcześniej bez akwarium było 50% do 55% - to akurat wiem gdyż od początku zwracam na to uwagę ze względu na podłogę drewnianą olejowaną. Wcześniej stosowałem nawilżacz gdyż obecny parametr jest lepszy dla zdrowia, zalecenia lekarza dla córki.Tak, więc niższa wilgotność wcale nie oznacza, że jest ok pomieszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 odkryte zbiorniki (w sumie 500litrów) i nie mam problemów z wilgocią (miszanie61m)\ - nawet powiem, że powietrze jest dużo lepsze. Obecne mam 43% wilgotności

O tak w nowym mieszkaniu (nie mam tu jeszcze szkła) to budzę się i mam w gębie straszną pustynię.

Bez szklanki czy dwóch wody nie pójdę spać dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.