Skocz do zawartości
cris6

Tunze Overlow box przelew

Rekomendowane odpowiedzi

A jaka pompe obiegową planujesz?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wiem ma być cicha tyle wiem :clapping

znalazłem jeszcze takie coś

Blau Aquaristic Over Flow 3000 Pudełko przelewowe

Wysokość 200mm

Podstawa 200x160mm

Przepływ maxymalny 3000L/h

Rura slywowa 32mm

to chyba będzie zdecydowanie lepsze

mam pytanko ponieważ jak patrze na dane techniczne pudełka tunze to piszą że lustro wody ma być 80 mm poniżej krawędzi akwarium przecież to strasznie dużo

czy w innych pudełkach też taka wysokośc lustra wody jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przelewie Tunze to 80mm to minimalny poziom wody.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś z użytkowników tunze overlow box może zamieścić jakieś zdjęcie jak to u niego jest w baniaku zamontowane. Zastanawiam się jak to jest jeśli wlew wody z grzebieniem jest pod wodą to jak on zbiera wszystko z powierzchni wody ?

No chyba że cały przelew wystaje wam więcej ponad akwarium co mi się nie uśmiecha

trochę mnie to załamało jak to ma być tak zamontowane

http://gabrireef.blogspot.es/img/Brico-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to tak trzeba zamontować, powinno być bez gąbki (nią ktoś regulował poziom zanurzenia pudełka w akwa).


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super kawałek plastiku w cenie ponad 400 zł jakaś masakra :tongues

no to teraz inaczej co będzie jak wywalę cały ten grzebień wytnę dziurę większą i wstawię większy wyższy grzebień będzie wszystko działać jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#288287 cris6 :

no to super kawałek plastiku w cenie ponad 400 zł jakaś masakra :tongues

no to teraz inaczej co będzie jak wywalę cały ten grzebień wytnę dziurę większą i wstawię większy wyższy grzebień będzie wszystko działać jak należy

zrobisz poprostu prototyp pudełka, czy będzie działać trudno powiedzieć, wszystko zależy od tego co i jak zrobisz,

od czasu do czasu bawię się w takie rozwiązania, może ten filmik rozjaśni Ci trochę temat i zasadę działania takiego przelewu:

tak wygląda oryginał

i moja konstrukcja:

http://www.youtube.com/watch?v=OvBvVdHukNk

http://www.youtube.com/watch?v=sQzFbTP3c_c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać, ale jeśli chcesz mieć wyższy poziom wody w akwa to dolna linia wycięcia grzebienia powinno znajdować się odpowiednio wyżej, musisz też uwzględnić że poziom przelewającej się wody będzie wyższy niż sama linia przelewu, wszystko będzie zależało od mocy pompy obiegowej. Z drugiej strony pomyśl może jednak o zmianie pudełka na np. takie jak z linku w pierwszym poście, tam linia poziomu wody jest bardziej odpowiednia twoim potrzebom, mam to pudełko i poziom wody w akwarium poniżej krawędzi to 3 cm. Szkoda niszczyć sprzęt wart kilkaset zł.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko już mam.Właśnie zalałem dwa wiadra wody, wsadziłem przelew między nie ,wszystko pięknie chodzi i przelewa . Pudełko zanurzone wraz z grzebieniem i ładnie przelewa.Pozostaje tylko przerobić tak jak na zdjęciu i będzie tak jak chciałem.

nawet Tunze ma ma coś takiego ładnego w ofercie co by wystarczyło tylko wkleić na sylikonie i wygląd pudełka dalej elegancki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cris6

prv


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam demolka co tu demolować jak to kawałek plastkiu na szczęscie kupiłem taniej niż w sklepie ale sam fakt że za to chcą na rynku ponad 400 zł jest naprawdę lekką przesadą. Sam plastik i nic więcej wartość to parę złotych max, i nie dziwota że akwarystyka morska jest niby droga jak za takie za przeproszeniem ... tyle kasy wołają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.