Skocz do zawartości
basterek-4

Nocne pożeracze zoa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam taki mianowicie problem: Małe robaczki zżerają mi już trzecią (ostatnią) kolonię zoa . Robaczki są bardzo szybkie, mają ok 3mm. długości i ok 0.5 mm średnicy, na fotkach ich nie widać więc nie wstawiam. Gustują na zielonych zoa i tylko takie niszczą. Jak uratować ostatnie ? Po przestawieniu w inne miejsce na piasek 2 dni był spokój ale je wytropiły i się do nich dobrały. Co mam robić ?


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Panowie, dziękuję za pomoc, poszukam niezwłocznie mandaryna i profilaktycznie gibidona. Pozdrawiam !:clapping


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie widziałem żadnego kiełża odkąd nie dokarmiam moich l. amboinensis .... i nawet aiptasie zaczęły znikać (l. wurdemanni?)


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię czy to kiełże, mam sporo zoa i setki kiełży w baniaku i nic się nie dzieje (buszuje 1 mandaryn spasiony jak beka)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli basterek-4 rozpoznał na zdjęciu, że to to samo, co ma w akwarium, to kiełże, chyba że rozchodzi się o inne "robaczki" :tongues.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są kiełże ale te bestie wyglądają trochę inaczej. Na fotce nie wiele widać ale wstawiam :

4686-dsc_0247.jpg

Tak jak pisałem są małe i bardzo ruchliwe.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może krewetka wundermani ?

U mnie prawdopodobnie załatwiły zoa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem następne fotki, (z chyba 30 wybrałem najlepsze) niestety szkodniki są mało widoczne z racji małego rozmiaru. Widać co zostało z ładnej kolonii zoasków :cursin.

4686-dsc_r0239.jpg

4686-dsc_t0248.jpg

Ps. nie mam jeszcze l. wurdemanni

Przed sekundką "ustrzeliłem" gada na szybie, oto on :

4686-dsc_e0251.jpg

4686-dsc_e0255.jpg

Na fotkach jest spory, w rzeczywistości ma ok 3mm długości


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odsyłam kolegę basterek-4 do stronki z mojego posta z działu dla nowicjuszy http://www.xtalworld.com/Aquarium/hitchfaq.htm

tam jest coś podobnego o ile nie to samo pod nazwą Isopods

Miłej lektury - wywalaj jak dasz rade zapolować !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronkę przeglądałem (nie czytałem) już jakiś czas temu bo już ktoś przed Tobą ją już zapodał na forum :tongues , niestety nic (przeglądnięcie stronki napisanej nie po polskiemu) do sprawy nie wniosło. Wyłapanie nie wchodzi w grę bo zbiornik spory a gadzin całe mnóstwo. Poza tym sam zobaczyłem stwora w powiększeniu dosłownie chwilę przed Wami bo od razu wstawiłem jego fotki. Porównałem fotki i od Isopods moje znacznie się różnią. Mimo to dziękuję za pomoc .


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam coś takiego,to samo co na twojej fotce

jak pchełki siedza w kominie b.długo ale nic sie nie dzieje,chociaż cos mi montipore wyskubuje z polipów


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.