Skocz do zawartości
gaduch

[495l] mój pierwszy skrawek oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

#290635 PITER 1 :

Czy dla "lepszych wyników" test robiłeś w 1 ml wody jeśli tak to wynik musisz pomnożyć przez dwa

hmmmm faktycznie robiłem test w wersji oszczędnej. Kurcze, czyżbym nie doczytał o konieczności pomnożenia wyniku?

Jeżeli tak faktycznie jest, to by potwierdzało mój ostatni pomiar (sprzed tygodnia), który wskazywał ~ 500


900l w obiegu: Nowy początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zrezygnowałeś z komina w środku .... :D .....

Też jestem przeciwnikiem montowania tego elementu w zbiorniku.

Po osprzęcie widać że będzie fajny zbiorniczek !!!!

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie widzialem juz kilka zbiornikow bez komina i spokojnie dawaly rade i plus jest taki ze nie szpeci tak akwa jak komin,jakiej firmy masz pudelko i jaka pompe zastosowales??

pozdrawiam grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja :)


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja będzie w weekend. Jestem w trakcie kończenia prac nad przegrodami w sumpie i jak na razie zbiornik jest w stanie "uśpienia" :)


900l w obiegu: Nowy początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303723 gaduch :

Aktualizacja będzie w weekend. Jestem w trakcie kończenia prac nad przegrodami w sumpie i jak na razie zbiornik jest w stanie "uśpienia" :)

Który Weekend? :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja :D


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na jakies zdjecia


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sienki, @helmofon, @ipe - wstyd mi wykonać aktualizację, ponieważ na przedniej szybie mam sporo zielonego nalotu, którego nie rusza mój czyścik magnetyczny :cursin. Od miesiąca wybieram co kupić i nie mogę się zdecydować - może pomożecie??? Myślałem o 'Aqua Medic Scraper' ale jakoś nie mam 100% przekonania.


900l w obiegu: Nowy początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=360_85&products_id=5653

Ja mam tego ogólnie nie jest źle z innymi nie mam porównania, aktualnie kupiłem też czyścik jbl rozmiar m i do tego naklejana na niego żyletkę easy-blade aby czyścić rogi akwarium i zielony nalot przy piasku bo zwyczajnym czyścikiem to ciężko a nie chce też bez przerwy wkładać rąk do baniaka.


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz scrapera do niego możesz przykręcić zwykła rurkę odpowiedniej długości z PCV i robi robotę.

Tylko jedna ważna rzecz, po każdym użyci dokładnie trzeba osuszyć bo ostrze szybko szlak trafia.

I dawaj te fotki bo sam się wybiorę zdjęcia porobić :clowning

Nawet więcej przyjadę z scraperem to sobie testy porobisz :(


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, żyleta została zakupiona. Szyba wyczyszczona. To co ukazało się moim oczom po operacji "golenia" szyby zamieszczam poniżej (zdjęcia robione tylko przy niebieskim świetle i jak to zwykle bywa z takim światłem - nie oddaje rzeczywistych kolorów):

5488-img_8463.jpg

5488-img_8465.jpeg

5488-img_8468.jpeg

5488-img_8469.jpg

5488-img_8470.jpg

5488-img_8473.jpeg

5488-img_8474.jpeg


900l w obiegu: Nowy początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ze moje nemki mają się dobrze :)


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dawno nie aktualizowałem swojego wątku. Z braku czasu ale głównie chyba z tego powodu, że moje doświadczenia z aktualnym akwarium to seria potyczek z konsekwencjami błędów, zaniechań i lenistwa w zakresie budowy, organizacji i codziennego prowadzenia zbiornika. Pewnych z błędów do teraz nie udało mi się zniwelować, dlatego nadszedł czas na podjęcie decyzji: likwidacja akwa czy poważna reorganizacja. Padło na to drugie (głównie dzięki wsparciu małżonki :)). Dlatego poniżej zamieszczam pożegnalne zdjęcie aktualnego stanu zbiornika (nie jest w kwitnącym stanie, ale i tak jestem z niego zadowolony ze względu na fakt czasu jaki mu poświęcam).

Reorganizacja będzie daleko idąca (włącznie ze zmianą zbiornika i wykuwaniem ścian) - (foto)relację przewiduję w osobnym wątku. W związku ze zmianami będę się z żalem pozbywał zwierzaków i części sprzętu, dlatego zainteresowanych zapraszam do osobnego wątku na targowisku.

IMG_0017.jpg


900l w obiegu: Nowy początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.