Skocz do zawartości
toffdd

jaka pompa?

Rekomendowane odpowiedzi

toffdd: AquaBee 2000/1 spokojnie da rade, nawet nadto, ma max podnoszenie 3m, mysle ze podobnie NewJet 1700 spokojnie da rade.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ja bym postawił na Eheima

dla mnie te pompy są niezawodne i co naważniejsze ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287963 DarekB30 :

ja bym postawił na Eheima

dla mnie te pompy są niezawodne i co naważniejsze ciche

wlasnie przegladam eheimy - compact 1000 i rozmyslam czy sie nadaje:-)


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wrzucisz w wyszukiiwarke na forum Eheim Compact to znajdziesz sporo opinii - czesc takich sobie nt tej pompy, ktos napisal ze ta pompa jest zaprojektowana jako raczej cyrkulacyjna niz obiegowa - czytaj ma spora wydajnosc, ale slabe podnoszenie. Natomiast Eheim Universal sa jako typowe obiegowe - typu 12xx


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

1000l bedzie malo

Seria compact+ zaczyna sie od 2000l

U mnie w akwa jest 3000l I spokojnie daje rade na wys 160 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

to zależy od przepustowości pudełka które zastosujesz

i jedna i druga pompa ma płynną regulację od 1000-2000 dla pompy 2000, i 1500-3000l/h dla pompy 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overflow Box

(1074/2)

Odprowadzenie wody z powierzchni i dna zbiornika poprzez zasysanie o wydajności do około 1.200l/h. Łatwy do zamocowania, gdyż nie wymaga wiercenia otworu w ściance akwarium. Działa również po przerwaniu pracy pompy obiegowej. Z dodatkową rurą przelewową 1001.74, patrz wyposażenie filtra, możliwe jest uzyskanie wydajności do 1500l/h przy ø 40mm.

Czyli 2000L powinna być idealna bo jest płynna regulacja. Oby tylko cicha była :tongues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288081 MateuszD :

jak wrzucisz w wyszukiiwarke na forum Eheim Compact to znajdziesz sporo opinii - czesc takich sobie nt tej pompy, ktos napisal ze ta pompa jest zaprojektowana jako raczej cyrkulacyjna niz obiegowa - czytaj ma spora wydajnosc, ale slabe podnoszenie. Natomiast Eheim Universal sa jako typowe obiegowe - typu 12xx

Dlaczego eheim compact ma słabe podnoszenie?Która pompa ma podnoszenie 2m przy przepływie 1000l/h i poborze prądu 23w?.Eheim uniwersal 1200 ma podnoszenie 2m przy poborze 28w no i cena kolosalna różnica


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylwekg: przeczytaj moj post, ja tylko napisalem ze ktos w opiniach tak napisal:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=138796#138796


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...trzydziescipare postow a Ty wciaz nie wybrales obiegowki...?...wez po prostu new jet'a 2300 a nawet 1700...sa niezawodne i idealnie ciche,poza tym maja ladny zielony kolor...Nigdy nie mialem z NJ zadnego problemu...jezeli bedzie za slaba to po prostu wsadzisz kawalek rurki do glownej rury przelewowej by zmniejszyc srednice...wiem ze nie majac stycznosci z overflow'em,ciezko Ci sobie to wyobrazic ale jak dostaniesz to w piec minut zrozumiesz ze tam nie ma zadnej filozofi i wlasciwie kazda pompa zrobi to co powinna,czyli bedzie lala wode do sumpa...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288106 Iceberg :

...Witam...trzydziescipare postow a Ty wciaz nie wybrales obiegowki...?...wez po prostu new jet'a 2300 a nawet 1700...sa niezawodne i idealnie ciche,poza tym maja ladny zielony kolor...Nigdy nie mialem z NJ zadnego problemu...jezeli bedzie za slaba to po prostu wsadzisz kawalek rurki do glownej rury przelewowej by zmniejszyc srednice...wiem ze nie majac stycznosci z overflow'em,ciezko Ci sobie to wyobrazic ale jak dostaniesz to w piec minut zrozumiesz ze tam nie ma zadnej filozofi i wlasciwie kazda pompa zrobi to co powinna,czyli bedzie lala wode do sumpa...Pozdrawiam...

już wybrałem EHEIM COMPACT+ 2000L

a to nie mój topik ja tu tylko gościnnie :tongues i powiem tyle że nie da się nic wybrać bo każdy zachwala co innego. Swoją drogą to powinny być jakieś oddzielne tematy z testami i skalą co dobre i ciche, nie było by tyle pytań przynajmniej. wchodze i widze np. EHEIM 50 % pozytywnych opini . Pytam ponieważ chce już kupić coś co nie będe zaraz wymieniał tak jak ostatnio 3 radia cb i 3 anteny żeby wkońcu trafić a nie denerwować sie za kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak jeden napisze ze cichutka, a drugi ze warczy jak traktor? :tongues - roznie z tym bywa, a chyba wlasnie halas jest parametrem podlegajacym najwiekszym wahaniom w poszczegolnych egzemplarzach, a dodatkowo rozne osoby roznie odbieraja ten sam jego poziom.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.