Skocz do zawartości
Miloo

Woda do solniczki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko?

Mozna stosowac i z jakim skutkie wode do akwa morskiego i do podmian ze studni glebinowych,czy wiejskich?

Przeciez ,wydaje Mi ise ze sklad tej wody a np.woda "Muszynianka" stosowana przez niektorych do podmian w malych akwa to przwie to samo !


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mistrze nie ociagajcie sie z odpowiedzia :)))

Pozdrawiam.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiNie musisz Mi mowic juz mam.

Tylko chcilem wiedziec,bo tyle gadki o tym a nic do konca nie wiadomo......

Moze lepiej by bylo gdyby sie wypowiedzialy osoby uzywajace takiej wody ze studni..................


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Pozostaje już tylko dodać wode kranówe bo nie będzie dużo odbiegać od wody ze studni.No prawie.A tak poważnie to nie kombinuj stosuj najlepiej RO/Di i będzie oki.Chyba że chcesz eksperymentować.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ale mnie nie kusi woda ze studni.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda wodzie nierówna - szczególnie w studni... może być bardzo zanieczyszczona. chcesz być pewien - zrób dokładne testy...


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanieczyszczona jak zanieczyszczona ale ja bym sprawdzil na okolicznosc obecnosci zelaza i krzemianow.

Czysta to ta woda moze byc biologicznie i chemicznie ale to jeszcze nie oznacza, ze nadaje sie do akwarium morskiego.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, bez soli raczej się nie obejdzie.... :)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studnie głębinowe bardzo często są koszmarnie zażelazione, wszytsko zależy od złóż minerałów przez jakie woda się przesącza. Co do studni wiejskich (płytkich), cóż w okolicach bogato nawożonych naturalnie (krówki i świnki) i sztucznie (saletra, azot) poziom skażenia wody będzie raczej daleko odbiegał od wody z RO.

Różanie ludziska piszą, spotkałem się z opinią, że woda prosto z RO jest zbyt jałowa i należy ją romieszać z bogata w minerały KRANÓWKĄ aby otrzymać wodę o odpowiednich parametrach - włosy się jeżą!


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynałem od akwa 40l z wodą ze studni - mieszkam w parku narodowym i niby nic się nie działo i wszystko było w porządku ale po pewnym czasie:

Korale nie rosły/

pojawiały się cyjanobakterie...

A dojrzewanie skał było bardzo burzliwe i często nie wapienne glony wygrywały ale nitkowate.

Dopiero gdy "dorobiłem się" przez stypendium 250l to i w Ro zainwestowałem i była ogromna różnica- już chociażby w rozpuszczalności soli...

Jeśli masz dobrą wode ze studni to musisz dużo jej wymieniać bo bez Ro po pewnym czasie zgromadzą Ci się zbędne pierwiastki... bo dolewać na miejsce odparowanej będziesz również studzienną...

Studzienna jest idealna jeśli masz filtr RO- idealna bo zwykle jest twarda duzo Ca i Mg i nie ma chloru który niszczy mębranę.

Aha moja studzienna miała dużo żelaza i nadal ma...

i jeszcze jedno- jeśli palnujesz obsadę rybną i ew. wytrzymałe skorupiaki to z powodzeniem wystarczy Ci studnia... a jeśli sobie zrobisz wtedy refugium z glonami i żwirkiem i skałą to i pokarmu będziesz miał dużo dla kilku rybek- z tym ,że refugium takie dobrze oświetlone zarośnie Ci szybko różnymi glonami- stawiam na nitkowate i nie będzie atrakcyjne.

Główne akwa musiałbyś słabo oświetlić ,żeby brzydkie glony nie rosły.

I to tyle- naprawdę jest różnica z samym tylko Ro o Di już nie mówię bo nie używalem nigdy- może efekt byłby jeszcze lepszy ale narazie mnie na to nie stać i wszystko działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.