Skocz do zawartości
Jacek_Lublin

Tropic Marin BIO-ACTIF Sea Salt

Rekomendowane odpowiedzi

ja to nie rozumiem jak mozna chwalic "zbyt bogata" sol. Wg mnie dobra sol, to taka, ktora swoim skladem jak najbardziej jest zblizona do skladu soli morskiej. a co tygodniowe podmiany zblizaja sklad wody w naszym akwarium do skladu wody morskiej.

jak firma TM zbadala, ze akurat te a nie inne pierwiastki, ktorych jest za duzo sa potzebne naszym zwierzakom? czy byly prowadzone badania? znamy odpowiedz. jaka jest cena soli? tez znamy. czy da sie prowadzic piekny zbiornik na najtanszej soli Instant Ocean ? Tez znamy ta odpowiedz. reasumujac - wg mnie TM bio actif to wyciaganie kasy

Marketing – handel aktywny, wychodzący naprzeciw potrzeb klienta, próbujący odgadnąć skryte potrzeby klienta, usiłujący te potrzeby uświadamiać oraz pobudzać a nawet kreować, i zaspokajać je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult, nie dokońca się z Tobą zgodzę, wszystko zależy od tego co uważamy za "piękny" baniak. TMBA to bardzo dobra sól, tyle że nie we wszystkich baniakach powinna być stosowana. To tak jak nie każdym samochodem da się jeździć po naszych drogach...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#289032 piter39 :

posłuchaj efendi nie będe 10 razy o tej soli pisał,było mnóstwo przypadków wywalenia baniaków po tej soli i to właśnie szły od tipów.nie znasz się albo nie czytałeś tych tematów to nie zabieraj głosu

i to nie tylko mój przypadek,ale wielu osób,proszę najpierw poczytac,a potem zwracać komus uwagę

walka z wiatrakami :)

a i jeszcze jedno,ci co najdłóżej upierali się że nie, to nie przez tą sól,ta sól dobra,wy się nie znacie,

tym po nie długim okresie też zaczeło padać,no i du...a blada

ale najlepsze że znowu są obrońcy wspaniałej soli,ech życie :)

powodzenia

Piter39 wiesz jak mówią na mieście:

Pokaż mi swoje akawarium a Ja powiem Tobie czy jesteś dobrym akwarystą......:)

ale co tam ja wygaduję przecież Ja się nie znam....:)


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ale najlepsze że znowu są obrońcy wspaniałej soli,ech życie

powodzenia "

Używałem TMBA ok. 8 miesięcy ZAŁOŻYŁEM na niej baniak od podstaw i zobacz moje akwarium w dziale nasze akwaria, a byłem POCZĄTKUJĄCY i jedna acra w baniaku z tą solą była, do tego montipory, lps i miękasy i żadnego palenia tipów ani żadnych innych efektów ubocznych tej soli nie miałem podmiany 10% co 2 tygodnie. Teraz zmieniłem na Reef Crystals ze względu na cenę i póki co nie ma różnicy nalot na szybach robi się tak samo szybko jak na TMBA, kolor koralowców bez zmian jedynie jakiś nalot na piasku mi się pojawił na RC, ale może to przypadek :)

Ale ja też się nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś używam TM BA od ponad pół roku. Efekt "uboczny" to zielony nalot na szybach, co 2 dni trzeba czyścić. Poza tym żadnych innych niepożądanych objawów. Przez miesiąc wsypywałem sól AS Instant Ocean. Zrobił się zielony nalot na piasku. Wróciłem do TM BA i nalot zniknął. Wszystkie korale ładnie się otwierają - i LPS, i SPS, a miękasy wprost szaleją.

Kolor korali zmieniał się w zależności od stopnia zużycia świetlówek i żarnika HQI. Po ostatniej wymianie tychże, wprost istny zawrót kolorów. Korale mają ładną naturalną barwę, nie ma przyciemnienia.

Mam sporą obsadę jak na 220L, więc sól TM BA jest wskazana.

Poprzednio na starcie stosowałem Preis i byłem tez zadowolony. Więc osobiście mógłby zaryzykować stwierdzenie, że rodzaj soli branej z porównywanej półki ma taki sam wpływ na baniak, co właściwa pielęgnacja (podmianki, rozsądek z suplementacjami, światło, temperatura itd...). Ale to moja prywatna opinia.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.