Skocz do zawartości
Stani

Nowe 400 l

Rekomendowane odpowiedzi

Gregor,

zartowalem.

To wyglada jak wykafelkowane. Takie lastryko po gradobiciu albo sciana do wspinaczki. Trzeba byc Niemcem, zeby to ulepic.

Tak wyglada szczepkarium Seba, tylko on to ma w poziomie :waving

Tak jak mowisz, taki uklad moze byc ok, ale polki musza byc.

Mam cicha nadzieje, ze moja ceramika kiedys zadziala jak zywa skala, ale na dwoje babka wrozyla. Bywalo inaczej...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek mi wlasnie chodzilo o tlo wraz z wystajacymi polkami takie samo jak masz teraz z ceramiki tyle ze zeby bylo zrobione kompletne tlo wraz z zabudowa komina,a nie mozesz dokupic takiej ceramiki i zabudowac komin bedzie fajnie wygladalo.

to na zdjeciu tez mi sie nie podoba tyle ze chodzilo mi o sama zabudowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie posty poleglem:D trzeba byc niemcem..... zeby ulepic :waving:):D

Greg zrob cos takego u siebie i pokaz ze to ma sens


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens to napewno ma, nawet o tym myslalem. Polozyc akwarium na plecach, czyms wysmarowac tyl i komin, przysypac zwirkiem koralowym i wstawic pionowo polki. Po wyschnieciu i przed zalaniem nie zapomniec odwrocic akwarium !

Tylko to kupa zabawy, kupa suchej skaly, kupa kleju i wogole kupa.

Jak mi ceramika "siadzie" (a to juz na forum bywalo) to ja wyjme i ulepie cos z zywej. Na komin i tak nie przykleje korali, bo akwa ma tylko 75 cm wglab. Moze jak doradzacie, kiedys kupie plyty zywej skaly i po docieciu, obloze nimi ten nieszczesny komin. A moze by tak przyspawac jakies zoanthusy ? Zarosna to i beda cieszyc nasze delikatne, czule na piekno oczy?:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to nie takie proste ale ktos tu na forum zapodal linka do takiego baniaka wlasnie ,tam to super bylo pokazane jak zrobic takie tlo,tylko nie umiem tego teraz znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosciu szybko szukal ciemnego kata,

P1010010.jpg

jak mu pokazalem co ma do sprzatania.

P1010014.jpg

Wpuscilem kilka slimakow i krabikow, zebym mial z kim rozmawiac, bo ta caulastrea to jak pien.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ho ho ho wczesne rocococo

widze że masz grubszy żwirek ?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 kg grubszego rozsypalem na 30 kg cienkiego, bo mi go wiatr zabieral.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacko, baniaczek bardzo fajnie komponuje się z pokojem ;)

Tylko kanapę masz nie w tę stronę ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz mozna napisac,baniaczek super wyglada a to dopiero pierwsza faza ,juz sobie wyobrazam jak bedzie wygladal z koralikami ,zycze powodzenia i sukcesow:strutin

dokladnie jak kapuhy napisal obroc kanape chyba ze na oparciu bedziesz siedzial

pozdrawiam grzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuhy,

to na przyszlosc, zeby krabiki nie widzialy, ze je obserwuje. Wezme lusterko i niby ze sie przegladam... wiesz.;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium fajowe, ale te skosy sa beznadziejne jak dla mnie nie moge sie do tego przyzwyczaic i wale ciagle lbem o sciane.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy podobne wymiary baniaków ale przez te kilka centymetrów niżej w Twoim głębia wydaje się dużo większa ;)

fajnie wyszło!

jakieś plany co do rybek?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#306545 Stani :

P1010014.jpg

Wypas :kapelusz

strasznie żałuję, że nie starczyło mi czasu na odwiedziny :cursin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, a piwo stoi i stoi...;)

Kris, Mysle, ze z rybami bedzie pospolicie; hepatus, Zebrasoma flavescens, kopiaca babka, czysciciel, jakies minikajzerki (bispinosa, loriculus?), Pseudocheilinus hexataenia, trudno powiedziec. Nie nastawiam sie na jakies specjalnie trudne lub agresywne rybki.

Od jesieni do wiosny mam przez godzine dziennie darmowe oswietlenie.

P1010020.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani przez ta darmowa godzine to zrobi sie las ;)


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panie Stanisławie, kurde jestem pod wielkim wrażeniem, wszystko wgląda zajefajnie,dla mnie pierwsza klasa i ta głębia faktycznie przy tej wysokości wypada świetnie,GRATULACJE.

Będę śledził wątek z wielką uwagą.

Stani mam pytanie jak lampka wypada już w zalanym wodą baniaku,będzie zmiana czy doświetla tu i tam?

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka oswietla elegancko, choc w srodku, miedzy zarnikami jest ciemniej (odwrotnie do starej, tam sie swiatlo z dwoch zarnikow w srodku nakladalo). Jestem milo zaskoczony odblysnikami. Wyglada, jakby w srodku byly 2x3 zarniki. Oswietlaja te 75 cm glebokosci bez problemu mimo, ze wisza dosc nisko. Zdaje sobie sprawe, ze 2 x 250 byloby dla sps-ow optymalniej.

Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Troche sie wczoraj zdziwilem, ze odpieniacz sporo wybiera mimo, ze skala byla czysta, nic nie dokarmiam a akwarium jest w zasadzie puste.

To zebral na drugi dzien po czyszczeniu...

BKM_200.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek nowy odpieniacz czy stary?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, teraz bedzie mial 100 l mniej do obslugi. Da rade ;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani Twój temat powinien byś w dziale nasze akwaria przesunąć?

Słońce wpadające przez okno podświetlające akwarium nie będziesz szkodziło?

U mnie jest podobnie i nie wiem czy czymś nie przysłonić

ps. Fajna aranżacja wnętrza i solniczka super.:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił tutaj jakos się juz przyzwyczaiłem że tu zaglądam co dzień patrząc czy czasem nie ma jakis nowinek z postępu baniaczka Staniego.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, bede uzupelnial, przepraszam, ale zeby nie zameczac dopiero, jak sie cos bedzie dzialo.:waving

Sprytny, dziekuje, zrob jak uwazasz. Zebym tylko potem znalazl :)Temat przesunięty :)

Slonce to najlepsza rzecz jaka moze byc. Myslisz o glonach ? Zobaczymy, ale w poprzednim mialem slonce 2 x 2 godz. (okna z dwoch rogow domu) i bylo ok. Widzialem gdzies akwarium, gdzie specjalnie dla niego wbudowano w dachu okna. Gosciu palil lampe 2 godz. dziennie i w pochmurne dni.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.