Skocz do zawartości
sasz5

Pytanie o odpieniek

Rekomendowane odpowiedzi

To jakie świetlówki są optymalne twoim zdaniem? Bo u mnie na ati szału nie ma ze wzrostem korali


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś budowę odpieniacza w RM ? Chodzi mi o schemat lub jakieś zdjęcia odpieniacza częściach

Ps: dziś zamienilem pompe na mj 1200 = ilość pęcherzyków powietrza zdecydowanie większa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić żeby bąble powietrza nie wlatywały do zbiornika od odpieniacza ? U mnie jest pełno maciupkich bąbelków.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , widzę w 3 komorze jak lecą bąbelki właśnie z odpieniacza.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patyki z fizelina masz ? U mnie nigdy pęcherzyki sie nie pojawiły w zbiorniku

Ps : po zmianie pompy w odpieniaczu zaczęło się szaleństwo tzn jeszcze takiej ilości pianki nigdy nie widziałem w RM

Teraz kwestia ustawienia na sucho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizelina w ostatniej komorze wyłapuje bąble, jej usunięcie lub nie danie powoduje bąble w akwarium.

Pokażcie swoje modyfikacje pomp :)


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega sasz5 zainwestowałem w tego Blau.

Pierwsze wrażenie, co to jest za zabawka ? Rozmiar to jak połówka wody ognistej. Pompka jak pudełko po zapałkach . Aż mi się wierzyć nie chciało , że to coś poradzi sobie z pianą jak oryginalny odpieniacz nie dawał rady . Pierwsza noc , pełny kubek mokrej piany , woda była bardzo ciemna , w RM lekko żółta . Obecnie raz na dwa dni mam pełny kubek piany ubitej na sucho . Nie ma co porównywać tego nawet z oryginalnym odpieniaczem . Blau wylądował ostatecznie w 2 komorze gdzie znajduje się również sama pompa od starego pienidła , która robi za obieg .Jak ktoś chce zobaczyć na żywo jak ślicznie pieni to zapraszam do mnie na piwko :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariuszduch igła

mrozikulus bardzo prosto , do pompy podpinasz wąż odpowiedniej średnicy i dajesz koniec do 3 komory . Trzeba pamiętać jeszcze aby podnieść przegrodę pomiędzy komorami 2 a 3 bo woda zacznie się cofać i będzie mielić tą samą wodę .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO powinni wprowadzić sprzedaż RM z opcją bez odpieniacza :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#293558 Marqo :

IMHO powinni wprowadzić sprzedaż RM z opcją bez odpieniacza :)

Pisałem w swoim wątku ,że dowiadywałem się w Aquaelu ile kosztuje odpieniacz do RM ( bo chciałem swój pociąć :) ) więc nie tak dużo bo 118zł to koszt bez pompy


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe czy oni je testowali na "sprawność pienienia" :):)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze to były tylko domysły

Moim zdaniem to kompromitacja dla firmy ,chyba ze to uznali za zabawkę dla dzieci

( trochę droga )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Ale miałem ubaw w weekend z reefmaxem. Przez przypadek oryginalne pienidło zaczęło ładnie pienić. Jak? Robiłem podmiankę wody i trochę mi się za dużo wody wlało do reefa - praktycznie na maxa i?? patrze nagle ładna piana się pojawiła w kubeczku....Trwało to tylko pół dnia dopóki woda nie odparowała i jak trochę poziom opadł znów przestał pienić. Dobrze że przynajmniej BLAU nie mam takich problemów. Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak woda jest na wysokości 2/3 pierwszej komory pieni ładnie co nie zmienia faktu że jak będę miał urlop i trochę $ w zanadrzu to skleję nowy na wzór kolegi :)


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.