Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

2 pytania,aiptasji c.d.

Rekomendowane odpowiedzi

ad 2 - jak masz 6 welkich, to pewnie masz tez sporo mniejszych, tylko sie ukrywaja :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD :

są same mega ,wielu jest podglądaczy przy szybie i nikt nie widzi ale nie wiem co by się stało gdyby taka mega explodowała ,jest to możliwe ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć 6 mega. A teraz sobie wyobraź, taka jedna mega odrywa się od skały i wpada w pompe :)


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szarykruk :

jest to możliwe a ja wtedy bym :banghead ale nawet nie myślę o tym,bardziej mnie zastanawia czy sama i w naturalny sposób potrafi się jakoś rozmnażać bo jak do tej pory nie zaobserwowałem

jeszcze nikt nie odp. na pierwsze pytanie :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RA345 jesteś aptasiowym thebeściakiem :kapelusz. Widziałem w sklepie na Targówku cały las różyczek, niektóre nawet spore , ale z Twoimi nie mają szans jak chodzi o wielkość , liczebnie biją na głowę chyba całe nasze forum :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W początkach miałem większą. Dostała troszeczkę kwasku cytrynowego do pyska i tyle ją widzieli.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja była podobnych rozmiarów i mieszkała w sumpie na szybie..

Któregoś pięknego dnia przeszła może 5 cm a na jej miejscu siedziało 15-20 maluchów.....

Żyletka do ręki i po sprawie...

Daj jej w nogę gorącą RO z sokiem z cytryny bo bankowo będzie ich więcej...

W zbiorniku mam 3 duże sztuki w takim miejscu że nie mogę ich unicestwić.. Jak mój Chelmon się obija to po 1-2 miesiącach jest plaga ale na szczęście rybka w końcu bierze się do roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś wyjmowałem skałe i wykrawałem ze skałą nożem stołowym i było ok ale teraz nie ruszę konstrukcji,jedną potraktowałem sokiem z cytryny i tyle mi wyszło że jest wielka i dostała odcień żółtawy :)

3181a08c17989eaamed.jpg

na żywo jest prawie ładna :) ,odmiana z pigmentem cytrynowym


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wyścigi kto ma dłuższą...a może zacznijcie mierzyć obwód?:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdalena7 :

hm............ jak zacznę mierzyć obwód to się skurczy przy dotykaniu w przeciwieństwie do .... :)

problem polega na tym czy ich w ogóle nie próbować likwidować żeby się nie rozsiały na dziesiątki sztuk po akwarium bo wtedy będzie już plaga,większość morszczaków jak zobaczy 1 polip to wpada w panikę i zaczyna walkę a póżniej okazuje się że sytuacja jest nie do opanowania i zaczyna się śmieszne gotowanie,i w sumie zostawie je,tylko mam obawy jak zaczną się same rozmnażać to i tak wyjdzie mi na to samo,może ktoś śledził rozwój i rozmnażanie aiptasji ? przecież na pewno nie jestem jedyny z takimi mega sztukami


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubić i tyle. Rozmnażają się, a może u Ciebie też już się wysyp zaczyna, tylko jeszcze zalążków nie widzisz.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ruszał.

Krewetka powinna załatwic sprawe. Moja jadła okazy ktorych otwor gebowy byl wielkości 5złotowki a macki dlugości 3-4cm.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, widziałem ten "kwiatuszek" u Remiego, robił wrażenie.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też wstawię :-)

Takie coś kiedyś miałem ładna i kolorowa.

IMG_8402.jpg

Helmon wytępił co do szt. Helmon padł one wróciły.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemieszczają się jak każdy ukwiał i są wtedy piękne i bezbronne,majestatycznie przemieszczają się w celu poszukiwania pożywienia które łapią lepkimi czułkami ;) i wtedy je najłatwiej wyssać ;)

e53a97d02f3328eemed.jpg

dfdd3e60d4ae9220med.jpg

ma ktoś z was doświadczenie z plataxem?czy faktycznie żywią się aiptasią?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.