Skocz do zawartości
waldimas

lampa BOYU HQI

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy posiadal lub posiada ktos ta lampe jak sie sprawuje i czy warta jest swojej ceny

http://allegro.pl/boyu-hqi-1x150-t5-2x39w-led-wentylator-i1265347956.html

czy lepiej zakupic lampe w Aqvalight z halopaka i zmontowac samemu z T5 na dobrych odblysnikach

http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c=07b9365c2542&UID_p=ca6cbd2b5649&UID=33007a1d9cb5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale planuje ją kupić, mam nadzieję że warto :)

aktualnie to ta lampa


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam w tej chwili podobny model BOYU 2x150W+2x39W lampa na magnetycznych balastach.

Moje spostrzeżenia, lampa jest estetycznie wykonana, ma dość łatwy dostęp do świetlówek wystarczy odkręcić boczną część obudowy i wysunąć długie szybki z PVC, do żarników podobnie ale trzeba przy tym wyjąć żarówkę z diodami wysunąć blachę osłaniającą i grubą szybę oczywiście szklaną. Lampa ma trzy osobne przewody od świetlówek, żarników i oświetlenia nocnego diodowego. Żarniki dodawane do lampy są No Name 10000K święcą zbyt żółto, ja wolę wyższą temp barwową, niebieskie świetlówki dają całkiem ładne światło. Żarówki led są na gwint MR16 czyli dwa bolce.

Mankamentem tych lamp jest trochę matowy odbłyśnik świetlówek, do odbłyśnika żarników nie mam zastrzeżeń. Wentylatory które pracują w trakcie świecenia szumią, mi to nie przeszkadza bo wszystko odbywa się w dzień.

Ogólnie jestem zadowolony bo spełnia swoją funkcję jak to lampa za rozsądną cenę.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#336245 pio7 :

nie wiem ale planuje ją kupić, mam nadzieję że warto :)

aktualnie to ta lampa

Piotrek

Miałem taką lampę przez chwilę u siebie

Ogólnie mogę potwierdzić to co napisał kmirko

za tę cenę to rozsądny wybór, jedyny mankament dla mnie to słabe/małe odbłyśniki

akwarium 50 cm szerokości dna jeszcze pokryją

Większa szerokość raczej kiepsko to wypada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój baniak ma 70x60, więc może się nada :), alternatywą jest ta lampa


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa doszła do mnie, jest bardzo fajna :p

Wentylator faktycznie głośny ale w wolnej chwili rozbiorę ją i zamiast jednego założę trzy z wbudowanym termostatem, regulującym ilość obrotów w zależności od temperatury lampy :p albo zwykły potencjometr, okaże się.

Jak się wyjmuje z niej żaróweczki led?

Mają jakiś gwint czy na wcisk?

Dodam tylko że jak mi się to uda zrobić z moimi obiema lewymi rękami to będzie sukces.

Może ktoś już coś podobnego robił i poradzi jak się do tego zabrać.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.