Skocz do zawartości
ice4

ustawienie Beast 400 - PILNE *Pomocy*

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze posiadaczy beast 400 o kilka rad jak go wyregulować tak by nie leciały drobne bąbelki powietrza do środka zbiornika. Odpieniek napedzany jest MJ1000 (zwężka i wirnik by THCSkiba) Niestety nie mogę sobie poradzić z wracającymi bąbelkami - jest ich bardzo dużo. Dodatkowo zakuipłem zawór by zdławić troszkę pompę - nic to nie dało. Zabawy z grubą gąbką też nieskuteczne. Proszę o szybkie odpowiedzi dzisiaj muszę zakończyć sprawę

Dzięki i pozdrawiam


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy on zaczął pracować?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuje od paru godzin - ale nie wiem czy zostawić go w takim stanie. Nie chce by mini bąbelki powietrza zaszkodziły rybciom. Wizualnie także jest mleko w akwa.

po włożeniu kawałka grubej gąbki w rurę spływu jest troszkę lepiej ale ale za bardzo to dławi sływ i poziom w kubku jest niebezpiecznie wysoki. Nie wyłapuje to także wszystkich bąbelków. zaworek powietrza niestety także nic nie daje.


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu tydzień, nowy odpieniacz musi się "dotrzeć", jeśli po tygodniu sytuacja się nie zmieni - wróc.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzień stresowania ryb i korali powietrzem nie będzie złe ?


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam odpieniacz na większy (po roku stosowania ps300) Nie wyrzucę ryb i korali ... chociaż według Ciebie może było by i lepiej...


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego beasta i faktycznie na początku wywala spora ilość bąbli

u mnie przedostawaniu się ich do akwarium przeciwdziała bubble stop w panelu.

dodatkowo wylot wody skierowany mam pod wlot do pompy - takie jakby sprzężenie zwrotne.

Regulacja poziomu wody w odpieniaczu - prawdopodobnie za mocna pompa (za dobry wirnik) do średnicy odpływu z odpieniacza => ja zmniejszyłem wydajność pompy niestety dławiąc na wlocie :/

za to regulować się da i przestał przelewać (u mnie wisi poza akwarium),

jak masz poprzedni odpieniacz który działa ci w akwarium to go zosta narazie, a nowego beasta odpal np. w wiadrze ze słoną wodą :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tą chwilę wygląda jakbym miał dwa odpieniacze - jeden zewnętrzny, a drugi to niestety połowa akwarium. Dławienie pompy nie zdaje egzaminu. Wirnik z biobala + zwężka od Skiby. W oryginale Beast napędzany jest pompą 1200l/h u mnie za serduszko robi 1000l/h więc teoretycznie nie powinno być problemu... Za bubble stop (o ile się nie mylę robi kawałek gąbki). Poczekam - jutro zdam relację - mam nadzieję na poprawę


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik - nie powiedziałem złego słowa na Twój temat. Stopka w każdym poście sugeruje sprzęt jaki każdy z nas ma lub też posiadał, przynajmniej takie było założenie twórców tego forum. Jeśli wymagasz grzeczności od innych wysil się do stosowania najprostszych zasad forum jak i języka polskiego. 'Ty', 'Ciebie', 'Tobie' - formy grzecznościowe których nie zwykłeś używać.

BTW. Pieni do baniaka tak jak pienił, nie wiem jak go poprawnie wyregulować :)


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli (sorry nie pamiętam) masz akwa bez panela i bez sumpa - jeśli tak to wylotem z odpieniacza będą się dostawały bąble do akwarium - tak już ten odpieniacz ma (u mnie chodzi co prawda na 1200 - i tak się dzieje).


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa jest tak jak piszesz bez panelu i sumpa. Szukałem czegoś wieszanego na ściance i dobrze przemieli moje 80 literków. 'Niestety' wybór padł na Beasta400. To nie tak że pojedyncze bąble idą do akwa ale niestety rurą wylotową leci mleko. Sądzę ze musi być na to jakiś patent - w końcu jest to odpieniacz przeznaczony właśnie do takiego powieszenia.

Czyli czekać aż samo przejdzie czy czymś przykręcić, coś poprawić ??


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj coś samemu poskładać? :) 50 PLNów, ździebko zdolności, trzy dni i masz odpieniacz igiełkę :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naczekałem się długo na beasta z niemieckiego ebay. Chciałbym jednak mieć jakiś pożytek z niego szczególnie że musi wisieć w widocznym miejscu.


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi wisieć w widocznym miejscu i chcesz mieć z niego pożytek to powieś go na ścianie i zrób z niego kwietnik :) przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać:) a tak serio to myślę że jakiś Midiflotor na kostkę dałby sobie dużo lepiej radę, albo tak jak napisał Mintaj skleć coś samemu.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra - a inne pytanie - w korpusie odpieniacza (rura reakcyjna ? :)) poziom mleka - jest powyżej wylotu z pompy (ponad zielona linią na poniższym zdjęciu) czy jednakowo w zasadzie w całym słupie wody ?

u mnie to wygląda tak :

3202-odp.jpg

czyli mleko jest w górnej połowie odpieniacza a nie w całości - dzięki temu z odpieniacza wylatują sporadyczne bąble, a nie jakieś duże ilości mleka.

jeśli mleko jest w całym odpieńku to jeszcze się nie dotarł :)

EDIT : chyba trochę przegiąłem z tą fotą :) ale coooo taaaaaam :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirou - dzięki za porządną pomoc. Rzeczywiście u mnie mleko jest w całym odpieniaczu. Od dzisiaj zamykam oczy i niech się dzieje wola boża - mam nadzieję że się dotrze. Wielki dzięki za fotę być może to pomoże także i innym chcącym zrobić coś więcej niż kwietnik z tego odpieńka :) Jak długo docierały się wam odpieniacze ?

BTW. Spirou - dobre projekciki na forumowe kubki


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze się że mogłem pomóc :)

ja swój odpalałem tego samego dnia co mieszałem pierwszą solankę i wkładałem skałę - i przyznam że nie wiem co się działo - pewnie bąble były parę dni - wtedy w ogóle był chaos z moim akwa :)

u mnie jak się dłużej trzyma ręce w akwarium - odpieniacz wybij się z rytmu i faktycznie cała kolumna jest w mleku - faktycznie wywala bąbelki do panelu - taka jego uroda :)

jest czuły na napięcie powierzchniowe :)

OT: Swoją drogą to dziwne ze jedne odpieniacze reagują na karmienie/ręce w akwarium [tłuszcz] a inne podobnie nie - ciekawe od czego to zależy.

ps. dzięki :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minęło parę dni od startu odpieniacza, niestety w dalszym ciągu więcej bąbelków powietrza leci wylotem niż chce tworzyć jakąkolwiek pianę.

Proszę posiadaczy beasta400 o poradę jak długo to może potrwać i co robić/czego nie robić by wkońcu się dotarł. życiu raczej nie służy ciągłe mleko w baniaku głównym

pozdrawiam


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ice4 - do mnie dziś albo jutro powinien dotrzeć mój Beast400 wiec zobaczę jak to u mnie będzie - możemy się zgadać i razem coś uradzimy jak optymalnie bestie ustawić :)


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia:

MJ1000 + wirnik na bioballu + zwężka by Skiba + Beast 400 (+zawór do dławienia pompy - idealnie pasuje zawór gardeny do węży ogrodowych na fi wew. 15mm - jak narazie nic nie skręcany)

cel misji: Piana w odpieniaczu, brak bąbli w głównym zbiorniku

Fotki ustrojstwa dla łatwiejszego zdiagnozowania

OUT

4439-out.jpg

IN

4439-in1.jpg

4439-in2.jpg

Dzięki za pomoc !! Michu60 - napisz jak relacja z pola walki ...


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdław pompę. Wg. mnie robi za duży kocioł i powietrze nie ma szans się wyrwać do góry.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie jakaś masakra :0

skręć pompę i zobacz co się będzie działo, choć to raczej nie pomoże - u mnie za mocna pompa powoduje przelewanie kubka a nie piane w całej kolumnie.

Wyjmij odpieniacz z akwarium z życiem, i próbuj np. w wiadrze albo innym akwarium go ustawić,

spróbuj skręcić ilość zasysanego powietrza (co się może równać zwiększeniem poziomu wody w odpieniaczu i zobacz jak zachwoują się bąble.

Albo jeszcze lepiej :) zobacz jak zachowa się odpieniacz na słabszej pompie ...

masz taka ilość bąbli że szooook :0


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.