Skocz do zawartości
ice4

ustawienie Beast 400 - PILNE *Pomocy*

Rekomendowane odpowiedzi

W oryginale pompa 1200 u mnie śmiga pompa 1000 l/h. Z ciekawostek Skiba sugerował pompę 2000 l/h. Jak widać nie jest to efekt docierania się :) aj a ja się cieszyłem że ładnie pieni. Zdławię troszkę pompę i zobaczymy.


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak głęboko jest zanurzona pompa?


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

środek korpusu - dokładnie 16cm poniżej lustra wody. Zastrzegam że nie miałem żadnej instrukcji i wszystkie ustawienia metodą prób i błędów


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś, na którymś forum widziałem, że podobne problemy mieli posiadacze odpieńków AM, i wycinali te rurki wewnątrz kubków i wklejali rurkę o, bodaj że 1cm szerszą. Piana przestawała się wylewać i pięknie się kumulowała. Niestety nie wiem gdzie dokładnie to widziałem... poszukam i jak znajdę to wkleję. Bo zdławienie pompy, oprócz takiego odpieniania co było na orginalnej pompie, to nic więcej nie da.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie u mnie piana nie chce się kumulować nawet poniżej rurki. Chociaż jak widać u Spirou - potrafi to dobrze odpienić bez zbędnych wycinanek. Jak na razie pompa zdławiona czekam aż wszystkie bąble znajdą poprawną drogę


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa, sorki, nie skumałem, bo takiego bomblowania nie miałem nigdy. A założyłem do niego raz pompę AB 2000 z wirnikiem igiełkowym... musiałem pilnować bo piana wylewała się do kubka i lekko zdławić dopływ powietrza. Dziwne to co u ciebie się dzieje... może coś się urwało, zatkało? Popatrz pod tym kątem, bo to naprawdę dziwne takie bomblowanie z tej rury... a miałem pompę założoną jak pisałem i nic takiego miejsca nie miało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba go wyżej podnieść tak aby pompa zasysała więcej powietrza i wtedy automatycznie będzie mniej wody pchała do odpieniacza


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem o pompie na poziomie 10cm od lustra wody, ale wtedy niestety nie zmieszczę zaworka dławiącego - jest sporawy.


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale jakby pompa była z 5 cm od lustra to pewnie nie trzeba by było jej dławić i było by ok


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pompka była dokładnie 5cm od lustra wody, odpieniek wisiał na ściance sumpa bez żadnego zaworka (ten co był orginalnie, nie zakładałem go wcale) Ale jak stał wewnątrz to nie było nic takiego jak u ciebie... a jak pisałem, pompa 2 X mocniejsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to sprawdzałem u siebie ale na innym odpieniaczu którego sam zrobiłem ze czym głębiej pompa tym więcej wody wywala do kubła a już z 15 cm to woda ma bardzo duży przepływ przez odpieniacz i musi wywalić nadmiar u mnie do kubła a w twoim przypadku do akwarium.Podnieś odpieniacz tak aby pompa była z 5cm od lustra lub samą pompę i będzie dobrze.Wtedy będzie dużo więcej powietrza ale z wolnym przepływem


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój już śmiga - podłączony i pieni tak jak powinien.

Tyle że u mnie stoi w sumpie, gdzie jest 15 cm wody, pompa odpieńka jest 5 cm poniżej lustra wody, a wewnętrzny "grzybek" który rozprowadza wodę z bąbelkami w górnej części odpieńka też jest na poziomie wody w sumpie - poniżej niego woda jest w zasadzie bez bąbelków. Wydaje mi się ze u ciebie nie tyle znaczenie ma pompa i jej dławienie (bo to raczej wpływa na wysokość wody w odpieńku - u mnie nawet przytkanie dolotu powierza ma na to wpływ), tylko problem tkwi w tym "grzybku" który powinien kierować strumień wody i bąbelków do góry, a u ciebie przepuszcza i woda z bąbelkami hula po całej wysokości odpieniacza.


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metodą prób i błędów znalazłem rozwiązanie. Pompa poszła wyżej (ok.5cm pod pow. wody), wyjęty został zawór dławiący. Ale przede wszystkim została zmniejszona średnicy żwężki o ok. 1/3 średnicy. Teraz pieni podobnie jak u was a do akwa leci bardzo delikatna mgiełka bąbelków - myślę że przejdzie po dokładniejszym ustawieniu średnicy tej że zwężki.

Dzięki wszystkim za pomoc. Wstawię nowe fotki jak tylko go już dobrze ustawię


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki jeszcze edit dla pewności,

odpieniacz na krawędzi akwarium możesz regulować za pomocą tej obejmy którą trzyma się do krawędzi akwarium - czyli masz dwie zmienne :

1. wysokość zawieszenia odpieniacza na krawędzi akwarium (na mojej fotce pierwsza obejma korpusu nad zieloną kreską) możesz ją przesuwać tym samym podnosić i opuszczać odpieniacz względem krawędzi akwarium,jak nie ściśniesz za mocno śrubek mocujących do krawędzi akwarium - to ta obejma pod wpływem ciężaru odpieniacza - klinuje się na nim i trzyma go bardzo dobrze. (na Twojej focie odpieniacz opuszczony max do dołu),

2. po ustawieniu odpieniacza (pkt.1.) dobierasz doświadczalnie głębokość zanurzenia pompy dobierając długość rurki pompującej wodę z pompy do odpieniacza,

może to pomoże :)

u mnie odpieniacz wisi najwyżej jak się da (blokuje mnie półka nad akwarium) a pompa jest za mocna więc mam założony na nią zaworek :)

spróbuj zdjąć pokrywę (jeśli dobrze widze i tylko na tej obejmie podnieść odpieniacz wg. pkt.1 - tylko obserwuj co się dzieje :) )


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokrywy nie ściągnę ... :) wszystko jest spasowane całe oświetlenie, chłodzenie and..etc. Drugie napewno będzie większe i z sumpem - ale nie wybiegajmy w przyszłość. Odpieniacz musi wisieć tak jak wisi :) ale z wyregulowaniem go już coraz lepiej.


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W orginalnym zestawie jest jeszcze dodatkowy pojemnik który wiesza się wewnatrz akwa i do niego wkłada rure z powrotu ja go nie miaem i zastosowalem podełko po dyskietkach, bomble powietrza nie rozprzestrzenialy sie po całym akwa tylko w tym pudełku. Dobrym sposobem jest tez ustawienie powrotu ponad powierzchnią wody w kierunku sciany akwa daje podobny efekt ale słychać szum wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.