Skocz do zawartości
mrozikulus

Entecmaea quadricolor strzelił focha ...

Rekomendowane odpowiedzi

... i schował się za skały tak ,że go wcale nie widać. :cursin Siedzi tam już dobre 2 tygodnie w ciemnościach , wyganiać go jakoś? Skał nie będę wyjmował ,ale może pompe ustawić na niego ? Chciałbym sobie na niego czasem luknąć ,a ten się skitrał i siedzi .


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie cos mu nie pasowalo, ale najlepiej zostaw go w spokoju, moze nawet dluzej siedziec pod skalami, moj ze 2 razy chowal sie na ponad 2 tygodnie, choc o ile pamietam to bylo po jakichs niemilych zdazeniach typu kontakt z pompka cyrkulacyjna, ale zawsze w koncu wylazil.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie sam, mój ukwiał ale Actinia equina siedział ponad trzy tygodnie w skałach i sam wyszedł.

Teraz siedzi w centralnej części zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój też ucieka za skały cały czas i tam sobie przesiaduje...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sie dziś schował w srodku pompy cyrkulacyjnej i teraz wyglada jak frankestein!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzenie ukwiałów świadczy o tym że warunki w jakich sie znajduje im nie odpowiadają…..

Czyli należałoby przyjrzeć się parametrom wody, ważne też są światło i cyrkulacja.

BTW. Moim zdaniem jeśli ukwiał taki jak Quardicolor od 2-ch tygodni siedzi gdzieś w skale to już zdechł albo zdycha, a na pewno stracił już Zooksantelle. A co za tym idzie mała jest szansa na przeżycie….

Jeśli warunki są ok., to uwiały nie łażą tylko rosną i się dzielą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój siedział dwa tygodnie na osobnej skale bo tak go kupiłem od kolegi z dala od całości i krążył po tej skale bo chyba sobie nie mógł miejsca znaleźć :-). Nagle patrze a on przez piasek na resztę skały i w skały i wyszedł na tyle akwarium tak że teraz jest w pełnym strumieniu z pompy i zaraz pod światłem - w dzień siedzi na górze a na noc zachodzi za skały i wisi polipami w dół :-)

Okazuje się że w poprzednim akwarium odpowiadał mu brak strumienia wody a teraz mu tego brakowało i wybrał miejsce i tam od prawie 4 miesięcy siedzi razem z błaznami i się co jakiś czas dzieli :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.