Skocz do zawartości
jp.

Szybkie pytanie- światło,cyrkulacja i odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Do środy MUSZĘ zamówić sprzęt pod 65x50x48 (cel raczej sps'y)

Kilka pytań zanim zaakceptuje zamówienie:

1)oświetlenie- nie wiem które wybrać,a muszę w końcu wybrać.

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=261_1056&products_id=7335

czy

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=261_1056&products_id=7568

2)odpieniacz- APF 600 nie za mocny? jeśli tak to jaki zamiennik?

3)cyrkulacja 2xjvp101 czy koralia evolution 2800 + 4000 ?

4)pompa obiegowa- New Jet 2300 ?

5)sól-od razu startować TM BA jeśli zbyt bogata od której zaczynać?

Bardzo proszę o doradzenie, sprawa dość pilna :) Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa z drugiego linka, Odpieniacz zamiast APF-a wziąłbym najmniejszego Schurana, cyrkulacja albo JVP albo Tunze, obiegowa może być, sól na początek ubogą, na przykład Instant Ocean, TMBA na początek jest za mocna.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy planujesz sps-y ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym, jeśli to możliwe wprowadzać sps'y od razu po dojrzeniu zbiornika. Jestem dość cierpliwy, tak więc mogę spokojnie poczekać kilka miesięcy, aż zbiornik dojrzeje i wtedy wprowadzać pojedynczo małe szczepki. Nie wiem czy mnie to nie przerośnie, ale plan mam właśnie taki.

Co do w/w sprzętu dalej mam mętlik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb ma sporo racjii.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W takim razie wezmę Pacific 110W mimo, że io "78" jest nowsza. Mam nadzieje, ze lampa nie będzie zbyt mocna.

Druga sprawa. Czy ktoś miał porównanie APF 600 do Schuran Aquaflotor Jetskim. Jak by się to sprawowało w tak małym zbiorniku. Co prawda sump był robiony pod APF600 (1 przegroda na wysokości 26 cm), ale jeśli APF600 miałby być za mocny to bym się zdecydował na tego schurana, tylko bardzo mało opinii o nim m.in co do głośności, odpieniania itp.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IO 78 jest może i nowsza ale słabsza od BP CRP 110. Obie bodajże na tych samych diodach. A Ty chcesz SPS-y docelowo, które potrzebują dużo światła. I znając życie niedługo zmienisz baniak na większy i lampka jak znalazł. Jak dołożysz np 2x54W T5 to i 300 l. załatwi.

Jak Seb mówi bierz Schurana. On jest ich wielbicielem i je zna, jeżeli się nie mylę.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale gdybym mial miedzy tymi dwoma wybierac, to napewno bym bral Delteca z pompa igielkowa, a nie taka zabaweczke.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, uwierz mi, to nie zabaweczka:) Przerobiłem Delteca, Ati, Bubble Kinga, teraz mam Schurana i następny też będzie Schuran:), choć z drugiej strony żeby docenić Schurana, trzeba przerobić kilka odpieniaczy na igle, parę razu musi wykipieć Deltec czy inny odpieniacz na igle, parę razy musi zgasnąć na kilka godzin itd, bez żadnej ironii to piszę. Sam pewnie też bym nie docenił Schurana, gdybym nie znał wad i zalet innych pienideł:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze masz racje, mi przeszkadza tylko mysl, ze musialbym zmieniac jakies kostki, myslec czy juz czy jutro itp. Po przerobkach, jak Cie znam, to moze byc inna maszyna.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten shuran to konstrukcyjnie na dyszy becketta jak KZ jest?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnych kostek:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany, jak to taki Shuran bez kostek, to chyba nie ta polka co maly Deltec ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian najprawdopodobniej ma na myśli Aquaflotor Jet skim 120 - który to faktycznie jest imho wydajniejszy, a kosztuje mniej.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290370 Stani :

Kochany, jak to taki Shuran bez kostek, to chyba nie ta polka co maly Deltec ?

Kochany, cenowo półka niższa, a jakościowo uważam że wyższa, to moje subiektywne zdanie, ale ma kilka atutów nie do zbicia przez Delteca:)

Mateusz, Schurany są na zwężce Venturi, żeby ten odpieniacz docenić, trzeba go mieć przez jakiś czas, pisałem o tym nie raz, u mnie pracuje Schuran od jakiegoś pół roku i powiem szczerze że póki co nie mam zamiaru go zmieniać, po prostu nie widzę w tej chwili na rynku pienideł które mogłyby mu chociaż "podskoczć":)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w sklepie widzialem troche wiekszy. Kawal maszyny i byl dosyc drogi, ale wyglada solidnie. Czy do zdjecia kubka trzeba odkrecac te 4 motylki ?

Ladny sprzet.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb moglbys stworzyc jakis watek lub wskazac mi post gdzie napisales o wadach i zaletach Shuran'ów ?Pytam bo jednak nie wiele jest opinii na ten temat ,nie wiele osob go uzytkuje .Nie wiem czy produkuje je ta sama firma co produkty ADA czy po prostu ze soba wspolpracuja ,jesli ta pierwsza opcja to podziekuje :) (50% ceny -firma 30% -wyglad 20%- jakość)

Pozdrawiam

Ps.Teraz posty Sebastiana ciagle myla mi sie z Przemkowymi ;p ,przywyklem do tej sygnatury przy postach Przemka i za kazdym razem odnosze wrazenie ze to Przemek pisze :)


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290414 Stani :

Ja dzisiaj w sklepie widzialem troche wiekszy. Kawal maszyny i byl dosyc drogi, ale wyglada solidnie. Czy do zdjecia kubka trzeba odkrecac te 4 motylki ?

Ladny sprzet.:)

Staszku, mocowanie kubka jest tak banalnie proste że aż śmieszne:D nie trzeba odkręcać tych motylków, motylki się odkręca tylko w przypadku rozbierania i czyszczenia całego odpieniacza. Kubek jest mocowany na "pasówkę", czyli podstawa kubka jest stoczona pod kątem i wchodzi w ten element który jest przykręcony tymi motylkami właśnie, w nim jest "gniazdo" frezowane pod identycznym kątem co podstawa kubka i wchodzą na wcisk, co najlepsze jest to spasowane tak że nie cieknie:) nie wiem czy każdy egzemplarz indywidualnie "docierają" czy cholera ich wie. Gdzieś kiedyś czytałem że Schurany są uważane przez wielu "fachowców" za Mercedesy wśród odpieniaczy, sam to sprawdziłem i przychylam się do tego zdania, choć za "fachowca" się nie uważam. Błazenek, tak szczerze to wątku stricte o Schuranie chyba nie pisałem, choć może poszukam, wiem napewno że pisałem to kilka razy w różnych wątkach o odpieniaczach. Tak na szybko to ten odpieniacz dziwnym trafem, a może zamierzonym przez producentów, łączy w sobie najlepsze cechy odpieniaczy które do tej pory wymyślono i wyprodukowano, a nie posiada ich wad. Ale to temat na inny wątek. Przepraszam założyciela tego topicu za mały offtop, mam nadzieję że nie masz nam tego za złe:goofy

Pozdrawiam

seb

edit. Tu trochęnapisałem o Schuranie i o innych http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=246293#246293


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb,

z tymi kostkami w odpieniaczu zmylila mnie Twoja wypowiedz o najmniejszym Shuranie, a te maja kostki.

Teraz wsio jasne.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki wielkie za sugestie. W takim razie zamawiam Aquaflotor Jetskim 100 oraz 110 BP. Mam nadzieje, ze dobry wybór.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.