Skocz do zawartości
smk

"Cheloł egen" chłopaki :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie po małej nieobecności - tęskniliście?

Parę fotek z nurkowania - nurkowanie przebiegło dość ciekawie bo 3h wcześniej wróciłem "zmęczony" z baletów (kids don;t try this at home). Nie nurkowałbym gdyby nie było kilka osób do asekuracji i 8 do max 12m zejścia. Ale szybko się obudziłem gdy zablokował mi się aparat oddechowy metr pod wodą - wyskoczyłem jak strzała i obudziłem się od razu. Zadziałało lepiej niż skrzynka redbuli - nie zycze tego nikomu - bardzo "niemiłe" uczucie gdy po wydechnięciu całego powietrza okazuje się że nie możesz nabrać go ponownie a w około ciebie sama woda.

818-nurkowanie6.jpg

818-nurkowanie_turcja1.jpg

818-nurkowanie_turcja2.jpg

A tu para morskich foczek - naprawdę złote dziewczyny. Teraz potrzebuje tygodnia chorobowego bo mnie do 4:00 nad ranem co dzień po baletach ciągały a o 6:00 na wycieczki zawsze był wyjazd. Spał ktoś kiedyś po 2h dziennie przez ponad tydzień? :) Można sprawdziłem w praktyce :)

818-foczki.jpg

818-ola.jpg

Niestety te syrenki nie zmieszczą się do mojego akwarium :)

A teraz kop w plery i do roboty :)(

Moje zbiorniczki na pewno za mną tęskniły. Małemu wysiadło światło (na szczęście dzień przed przyjazdem) i woda do wymiany po karmieniu mojej rodzicielki ("a macie jeszcze dokładke bo jakieś takie chudzinki jesteście" hehe)

A w dużym skończyła się woda do dolewki i surface skimmer się cały zasyfił (nie wyłączana cyrkulacja na czas karmienia) i na powierchni wody gruuuby film z bakterii i syfu zasłania światło i ukwiał się przeniosł niezadowolony na druga stronę zbiornika. No i dziś cały dzień nie widziałem rurówki więc mniemam że parametry wody mocno do d*py po karmieniu znajomego :) Jak to niewiele trzeba żeby spaprać zbiornik.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą masz fuchę, oj dobrą...a ja :) prawo cywilne, karne i kij wie co jeszcze:yes

Smk, dopisz dalszą część piosenki o Dudku i naszych "galaktikos:D:D:D" bo coś chłopaki chyba śpią


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł - chyba nie doczytałeś uważnie. Spałem po 2h dziennie przez tydzień. To się nazywa wyzysk pracownika przez pracodawcę (więc sam siebie wyzyskuje) hehe :) :) :)

Wziąłbym chorobowe ale tak bym musiał sobie sam płacić przez pierwszy miesiąc a dopiero potem ZUS by mi wypałacał (i jeszcze bym musiał płacić kto by mnie zastąpił w pracy) :)

Musze na siebie napisać donos do sądu pracy i zarządać od siebie odszkodowania za pracę w ekstremalnych warunkach:

- "harówa" po 22h dziennie

- praca w niezdrowych warunkach (alkohol, głośna muzyka, szkodliwe promienie słoneczne hehe)

- praca dużego ryzyka (nurkowanie, rafting, jazda skuterami wodnymi, dyskoteki)

itp.

Mówie ci masakra - i "zmuszam" się do tego po 5-6 w roku bo przeciez muszę wiedzieć gdzie wysyłam klientów.

A tak szczerze to niemógł bym sobie wyobrazić przyjemniejszej pracy - jeszcze niech ona w końcu dochody zacznie konkretne przynosić, ale spoko to dopiero rok działalności więc i tak jest dobrze.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz tak zupełnie serio...jakbyś miał jakieś dobre wczasy czy inne wyjazdy to wrzucaj na forum, może się ktoś znajdzie...ja reflektuję jakieś saksy w azjatyckie kraje:))


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

Mówie ci masakra - i "zmuszam" się do tego po 5-6 w roku bo przeciez muszę wiedzieć gdzie wysyłam klientów.

smk ładnie, ładnie ja chyba na ciebie żonę naślę. Mówi ci coś nazwa TUI? (na pewno) Oj uważaj bo ona kiedyś zapuka do twoich drzwi...służbowo.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK niezle te "foczki", tez bym przy nich raczej nie spal.

Ech, mam w pracy tez dwie fajne foczki a niedlugo zaczynamy tournee po Europie wiec bedzie ciekawie (pracuje w studio muzycznym, jednoczesnie menadzerka i organizowanie koncertow, obslugujemy trzy festiwale w tym roku i moze nawet jeden w Polsce!)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he alex - zapraszam zapraszam. Mamy TUI w ofercie. W jakim dziele pracuje żonka - może znam ją? Bardzo lubie sprzedawać TUI bo mogę spać spokojnie że klient zostanie obsłużony jak trzeba - przy innych biurach to różnie bywa. Niestety TUI jest dość drogie i zazwyczaj kupują TUI nasi najbardziej wymagający klienci. Teraz jak TUI przejeło scanholiday to licze na znaczną poprawę jakości scana - i sprzedawać się zaczął dużo lepiej.

@paweł - takie super last minuty to się trafiają. Ostatnio Rainbow szaleje z ofertami dzień przed wyjazdem (np. 799zł+150 opłaty za 4* all incl. na riwierze olimpijskiej) i Neckermann też nie daje za wygraną (wczoraj sprzedałem 3,5* all incl. na KOS za 1180zł wyjazd za 2 dni). Także można naprawde tanio jeździć jak ktoś dobrze trafi. Ale przypominam że zaczynają się wakacje od 20.06 i ceny pójdą 1,5-2x w górę jak co lato więc następne takie dobtr oferty to już od września (choc zależy jakie będzie u nas lato).

Jak coś to zapraszam http://www.eccoholiday.net - taka mała reklamka hehe

@Aquamaniac też nie możesz powiedzieć chyba żebyś miał nieciekawą pracę :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Pawel tez ma racje, jak bys mial jakies fajne wczasy tak pod koniec sierpnia-pocz. wrzesnia to zapodaj na forum, najlepiej jakies nurkowanie, maslalem o Kenii ale ceny wycieczek do Kenii sa w Polsce jakos wyzsze niz w Niemczech, przewaznie bywa odwrotnie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk ciekawie to sie robi u mnie w pracy latem :) generalnie przez pozostala czesc roku jest ostra harowka, inzynierowie dzwieku nie spia czasami tydzien, ja jestem zwyklym informatykiem-grafikiem a czasami zostaje na noc w pracy bo "na wczoraj" ma byc gotowe DVD albo jakis Flash.

Za to imprezki... :) mamy swoja knajpe w Augsburgu (Sound-Factory jakby ktos kiedys byl) i cotygodniowe imprezki, oczywiscie all-inclusive, no a poza tym obslugujemy np. pokazy mody Bossa (modelki mnaim mniam).

Nie, nie moge powiedziec zebym mial nudna prace :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex - O prosze - wczesniej naszym regionem zajmował się pan Artur Rezner ale teraz jest chyba szefem callcenter i szczerze mówiąc nie jestem pewien kogo nam teraz przydzielili.

@aquamaniac - mamy biura polskie i niemieckie w ofercie i powiem ci ze z polskiej oferty dalekich krajów nie sprzedaje. Ceny z polskich katalogów to 1/3 - 1/2 więcej niż z ofert niemieckich. Podobnie się mają bliższe kraje z wyjątkiem tunezji i egiptu - w Polsce jest tańszy.

W Świnoujściu do Berlina mamy 120km więc sprzedajemy 70% wycieczek właśnie z niemieckiej oferty.

Jeśli chodzi o Kenię to najtaniej pojedziesz z African Safari Club (szwajcarskie biuro) już za 620euro za 4* HB. Z TUI, ITS, NEC można znaleźć od ok 830euro (za 2 tyg oczywiscie)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , siemasz SMK :) a gdziezes Ty sie podziewal i do tego jeszcez takie foczki :) ehh Ty stary burzuju :):):D:):):)

pozdr....

Ps; "A tu para morskich foczek - naprawdę złote dziewczyny. Teraz potrzebuje tygodnia chorobowego bo mnie do 4:00 nad ranem co dzień po baletach ciągały a o 6:00 na wycieczki zawsze był wyjazd. Spał ktoś kiedyś po 2h dziennie przez ponad tydzień? Można sprawdziłem w praktyce "

Nie spie i nie bede spal :) od lat sypiam gora 4-5 godzin po dwie trzy to miesiacami , poniewaz mysle o baniakach dzien i noc :) pewnie kiedys przez to trafie pewnie na gorke :);) (ten mozg sie kiedys musi w koncu wypalic :))hehe , nie ale tak na powaznei , to nei potrzebuje spac dluzej i ponoc to nawet zdrowo jest nie spac za dlugo .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Zbyszek spi 4-5godzin ale 3 razy dziennie:D:D:D:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech i dziś wykończyłem pare zwierzaczków przez to "przemęczenie wakacyjne" :yes

dobrze ze nie wszystko padło - mówiłem że po tygodniowych wczasach potrzeba z tydzień chorobowego jeszcze :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.