Skocz do zawartości
Jacek1305765940

dobra chłopaki bez jaj ....

Rekomendowane odpowiedzi

hejka witam wsiech znow bardzo serdecznie i dla wtajemniczonych kukulka tez was wita , mam juz moje 200 l akwarium z kamieniami wapiennymi i tufem tez , juz zapodaje zywa skale dzis w piatek 3 kg ale mam zamiar zamówic tak z 17 kg jeszcze tylko mnie martwi moj brak odpieniacza, bo jeszce nie zrobilem , najwyzej wsadze taki na szybko zrobiony z butelki pet i kawalka wezyka i pomki , ale szczerze watpie w jego wydajnosc z racji chociazby samej wysokosci slupa wody i krotkiego kontaktu pecherzykow powietrza z woda , wiec poradzcie ale tak napowaznie czy lepiej wsadzic co tydzień po 3 kg czy od razu calosc , szkoda zabic 20 kg zywej skaly, co prawda w akwarium mam ze 30 kg kamieni wapiennych i one tam juz siedza ze 3 miechy a w kominie ze 12 litrow ceramiki i zapodawalem po 5 ml wodzi codziennie to mysle ze jakies bakterie sie juz wytuczyly, co byc moze poradza sobie z ta zywa skala , ale wole dla pewnosci zapytac , szczerze mowiac to chetnie bym te dotychczasowe kamienie zatrzymal , w dodatku tez sie dorobie filtra Ro bo do tej pory kranowa byla, i co najdziwniejsze mowiliscie ze maja mi sie rzucic glony, kuzwa nie rzucily sie a juz pewnego pieknego dnia tak sie wkurzylem ze jak zarlem kanapke to kawalek kielbasy wrzucilem w komin na wierzch i glonow jak nie ma tak nie ma , i to szczescie , ale koniec eksperymentow , tak mysle czy ryzykowac te 17 kg skały bez odpieniacza ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malo tego , teraz was wprowadze w szok , nio jako ca(oh)2 to uzywalem wapna kupionego w komunistycznym dawnym sklepie / wsio mozna o nim powiedziec ale napewno ze nie krystaliczny ca(0h)2 / a naprawde przez trzy miechy , glony zadne nie urosly, i parametry wody mierzone testami JBL, zadowalajace teraz sa , nio rybki nie bedzie narazie bo sprzedawca okazal sie porzadny chlopina, mnie oswiecil ze coski to co zamowilem nagle w jego akwarium nie wyglada najlepiej, i chwala mu za to , zdobyl nowego kupca mnie, ale tak w ogole to mysle ze 200 l to za malo na ryby, i wolalbym miec rafke , nio ze 2 ewentualnie mogly by sie platac rybcie , a mam w tej chwili 2 x T8 30 W i jedna akryniczna , 50 cm wysokosci akwarium , jak myslicie dołozyc jeszcze z jedna akryniczna i jedna dzienna 10 000 k albo wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myle z tym oswietleniem dla twardzieli , bo cyrkulacje to chyba ok , 1200 prze komin i 1200 niby jako falownik , w sumie 2400 / olewajac strate pomp / na 200 l akwarim .chciaz wcale to na burze w szklance wody nie wyglada ....niby sie duzo naczytalem, szczerze mowiac martwi mnie brak glonow pomimo dotychczasowego postepowania ................jak wrzuce zywa i sie pojawia to szlak mnie trafi, czyzby nie lubily kielbasy ? NIE MAM OCHOTY NA KORALE PORASNIETE I ZABITE PRZEZ GLONY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak przeczytalem twoje posty to mi sie skojazylo:

Dzis na pl.rec.akwarium czytalem post Rafala Jawoskiego o nawozeniu moczem. Ponoc daje niezle efekty: szybki wzrost rozlin i ladne wybarwianie ryb. Jestes naszym eksperymentatorem wiec moze Cie ta metoda zainteresowac.

Dla tych co nie uzywaja newsow zacytuje oryginalny post. Polecam dyskusje, ktora sie wywiazala na p.r.a o maly wlos ze smiechu sie nie zesikalem (do akwarium oczywiscie)

Oryginaly art (pl.rec.akwarium z 2005-6-6):

"Witam.

Wiem, ¿e czê¶æ konserwatywnych akwarystów mo¿e czytaæ mój list pewnym

niesmakiem, przypomne tylko, ¿e na poczatku wielu reagowa³o z niesmakiem na

trzymanie jakichkolwiek zwierz±t dekoracyjncy w domu. Wiem, ¿e dla wielu z

Was mo¿e wydaæ siê to szokuj±ce ale pomys³ nie jest mój. Z powodzeniem

stosuje go znany wêgierski akwarysta Heidel Kovacs. Równie¿ w Stanach

zjednoczonych ten sposób nawo¿enia zyskuje zwolenników, czego dowodem jest

obszerny rozdzia³ na ten temat w najnowszej ksi±¿ce Karen Cronaway " Fisch

at home".

Przyznam, ¿e na pocz±tku nie wierzy³em w to za bardzo, ale odk±d zacz±³em

stosowaæ tê metodê, moje ro¶linki posz³y w górê a rybki z pewno¶ci± nabra³y

barw i zdaje mi siê, ¿e s± ¿wawsze.

Nie znam siê za bardzo na chemii ale ponoæ ludzki mocz neutralizuje No4 i

stanowi powa¿ny substrat dla wzrostu ryb i ro¶lin.

Przestrzegam jednak przed nieograniczonym stosowaniem tej metody, najwy¿ej

raz dziennie, najlepiej rano i na czczo, oczywi¶cie nie mo¿na wcze¶niej piæ

alkocholu, bo wtedy mo¿emy tylko zaszkodziæ naszym rybkom. Uwaga!! Mocz

palaczy te¿ nie jest wskazany, mo¿na stosowaæ metode dopiero po dwóch

tygodniach od rzucenia palenia.

Powiem, Wam, ¿e jak karmiê rybki po ma³ej jednodniowej g³odówce to nie

reaguj± tak entuzjastycznie, kiedy co rano widz± jak rozpinam rozporek przed

akwarium. Szalej± wtedy niebywale i wydaj± siê byæ szczê¶liwe.

Po powodzeniach tej metody zaczynam siê zastanawiaæ nad nawo¿eniem kup±, od

jutra chyba zaczzne stosowaæ, na razie tylko bardzo ma³e dawki pod jakie¶

wytrzyma³e ro¶linki jak ¿abienice, w moim 112 litrowym akwa z g³upikami.

Czy jest kto¶ kto stosowa³ ju¿ tu t± metodê??"


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty tam jakieś życie z morza do tej swojej osolonej wody wrzuciłeś oprócz tej kiełbasy? Bo IMHO inaczej to Ci nic nie wyrośnie.

Co do odpieniacza, to wysokość będzie chyba ok, raczej problem będziesz miał z przepływem wody. Ale na początek na te 3kg skały powinno wystarczyć. Ja po odpienieniu pierwszego syfku ze skały wyłączyłem odpieniacz na kilka dni. :)

Co do dokładania skały, to mam zamiar właśnie zrobić poprzez wkładanie skały na raty, ale co z tego wyjdzie to dopiero zobacze, bo mam dopiero 8kg i następne dopiero idzie.

Ale raczej nie wrzucałbym całej skały naraz przy odpieniaczu zrobionym z butelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczynam podejrzewać, że zjawisko zwane Jacek to jakaś mistyfikacja. Pewnie chłopak (albo dziewczyna) wszystko robi jak należy tylko się z nami tak droczy lub od dawna ma działające akwarium i za miesiąc nam pokaże jakie to akwa mu wyrosło na wapieniach i kranówie. Na wypadek gdyby było inaczej napiszę tylko, że dokarmianie wódką bakterii, których nie ma, bo niby skąd miały by być, ma niewiele sensu. I czy na pewno ta woda jest posolona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopoki Jacek nie nauczy sie edytowac wlasnych postow nie mam zamiaru mu odpisywac, na razie to widze tylko trollowanie, po co mu doradzac jak i tak nie slucha, szkoda placow


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze wzorowal sie na innym "pionierze alternatywnej akwarystyki"

foto1435li.jpg


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Jezu, Tom co to jest? Daj linka do strony :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak w takich właśnie akwariach prowadzą chodowlę błazenków. Dzięki pustakom młode rybki mająsię gdzie bawić i radosnie plądrują wszelkie szczeliny;)

Zjawisko Jacek, to na 100% prowokacja (pewnie Świrleja, bo kto by się inny wziął za coś takiego:):):):):):)

Zawsze się jednak moge mylić


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac

to z niemieckiego forum.korallenriff.de

postowal tam facet ktoremu taki zbiornik wcisnal sprzedawca zajmujacy sie akwarystyka morska. do tego dal mu od razu korale, xenie, ryby itp, facet to wszystko na raz wrzucil do baniaka i pozniej postowal bo wszystko mu w 2 dni padlo :)

szukaj w dziale S.O.S. postu "alles geht ein" na bodajze 3 czy 4 stronie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUPER-Baniak na jakiej budowie dostane takie ladne cegloskaly :):):):Dha


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co z tego wyniknie !!!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.