Skocz do zawartości
cris6

250L Opti White

Rekomendowane odpowiedzi

Wisz, skoro mi pytasz codziennie o coś no to napisałem Ci moje zdanie I nie przesadzaj wcale się nie czepiam wszystkiego, rób jak chcesz to twój cyrk i twój małpy jak powiedział klasyk :)

Tylko nie pytaj mnie więcej o nic skoro z góry oczekujesz odpowiedzi po twojej myśli.

Oby korale miały się dobrze, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Jakieś znajome to zoa!!! Bardzo ładnie widać, że jednak dobrze im u Ciebie będzie :)

Tak trzymaj!

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki widac że zadowolona bestia

testy na dziś

PH 7.7

KH 6.4

NO3 ok 7

NO2 0-0.025 sam nie wiem

NH4 0

glony zielone które pokrywają skałę zaczynają robić się przeźroczyste :) chyba idzie wszystko książkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297681 eelpe :

IHMO troszkę za szybko ile ma akwa ??? ledwo 2 tygodnie ...

NO2 wciąż wykrywalne, a to początek dojrzewania... a tu już zwierzaki

przecież napisałem że nie planowany i że za wcześnie doskonale wiem i napisałem również :

Jeśli się okaże że do końca miesiąca parametry będą w miarę stabilne od grudnia zacznę powoli zasiedlać zbiornik

co do reszty jeśli o tym piszesz czyli ślimaki bo reszta wylazła sama to moje zdanie jest takie z chęcią dołożył bym jeszcze drugie tyle idealna sprawa na czas dojrzewania

a jeśli się okaże że parametry zaczną fiksować zbyt mocno to zwierzak pojedzie na urlop do kolegi tomko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, eelpe :)

Dajcie chłopu spokój, tak naprawdę wyświadczył mi przysługę wiec biorę to na siebie.

IMHO czas tu nie jest najważniejszy a raczej parametry wody, które jak widać są całkiem dobre. Do tego 100% dojrzałej wody i odgazowana skała, na co tu czekać.

Jasne na acry i inne sps`y jeszcze za wcześniej ale zoa? spokokojnie sobie poradzą.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 17

glony zaczynają się za bardzo panoszyć :)

ekipa coś się opierdziela i cały dzień spi dopiero wieczorkiem zaczyna sprzątanie ale widocznie nie wyrabia

cyrkulacja daje tak popalić że nie mam co liczyć przez najbliższe kilka miesięcy na klarowną wodę

1204-glonyzielone.jpg

1204-glonyzielone1.jpg

dziś rano skałka została potraktowana szczoteczką. Skała jak na razie bez glonów ale podejrzewam że za parę dni znów będzie zielono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 20

Po ostatnim szorowaniu skały glony dały sobie spokój już nie mają chyba zamiaru się pokazywać :D

dziś został uruchomiony filtr od Sebastka ( dzięki) na początek do filtra trafiły BIO Pellets przy okazji montażu został wyczyszczony cały sump ,odpieniacz i pierwsza podmianka wody bo strasznie dużo syfu wyłazi ze skały

1204-filtrdity.jpg

wciąż niestety ale w wodzie jest tyle drobinek wszystkiego że mnie czasami :banghead

i nic nie pomaga ani wata ani gąbka dosłownie nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj film jaki przepływ ustawiłeś w filterku :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, daj im na chwilę większy przepływ to się odgazują same :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 21

testy z dnia 2010-11-11

PH 7.7

KH 6.4

NO3 ok 7

NO2 0-0.025 sam nie wiem

NH4 0

testy na dziś

PH 7.7-8 nie wiem dokładnie bo nie ma takiego koloru jak mi wyszedł :D

KH 6.7

NO3 ok 1 spadek i to bez kulek bo chyba raczej nie działają jeszcze chociaż moczyły sie 14 dni w ro

NO2 0

NH4 0

chyba końcówka dojrzewania glonów zielonych brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minął miesiąc

od tygodnia w akwarium pływa cały czas głodny żółtek nie wiem skąd u niego taki apetyt ale jak dostaje solowca a dostaje go 3 razy dziennie to chce szyby powybijać taki wariat

ekipa czyszcząca raczej widoczna tylko w nocy ( cały dzień śpi)

do baniaka trafiły pierwsze korale z rodziny LPS

euphyllia paradivisa

acanthastrea lordhoensis

trachyphylia

w piasku zakopany sand dollar

doszły również dwie krewetki czyszczące z których usług korzysta żołtek

krewetki już przeszły pierwszą winylke

zdjęcia na razie bez balansu bieli bo kartki białej brak pod ręką

1204-30dzien.jpg

1204-30dzien1.jpg

1204-30dzien2.jpg

1204-30dzien3.jpg

1204-30dzien4.jpg

oraz kolejny gapowicz wyłowiony wczorajszej nocy

1204-30dzien5.jpg

na razie stajemy z kolejną obsadą aby parametry się za bardzo nie rozjechały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten gapowicz to glonozerca.

Pozdrawiam Grzeegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dorośnie będzie na ryby polował i korale wywalał do eksmisji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy z 17.11.2010

PH 7.7-8 nie wiem dokładnie bo nie ma takiego koloru jak mi wyszedł

KH 6.7

NO3 ok 1 spadek i to bez kulek bo chyba raczej nie działają jeszcze chociaż moczyły sie 14 dni w ro

NO2 0

NH4 0

testy na dziś

PH 7.7-8 nie wiem dokładnie bo nie ma takiego koloru jak mi wyszedł

KH 5.4 :)

NO3 2

NO2 0

NH4 0

mam pytanie do kh na teście saliferta sprawdzamy to w strzykawce tam gdzie się kończy czarna gumka czy tam gdzie płyn ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dalej walczę z mętną wodą prawdopodobnie przedawkowanie cycle chodź szło 025 ml na tydzień. Zapodałem węgiel aktywny GROTECH COCO CARBON zobaczymy czy coś pomorze. Zakupiłem również płyn Kh+ i teraz mam pytanko ponieważ nie chcę za bardzo cokolwiek lać do akwarium aby ta woda w końcu się wyklarowała. Co polecacie robić z tym kh lać nie lać czekać nie czekać ile tego lać. Wczoraj również wężyk od odpieniacza wylądował za oknem w celu poprawy PH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lać i sprawdzać kH.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie ty masz adhd :) z tym akwa Zluzuj jak dla mnie za duzo chcesz zalatwic za jednym podejsciem zalozyles pare watkow dotyczacych kilku problemow . Co do niskiego kh mysle ze by cie nie martwilo jakbys nie wpakowal korali do swiezego akwa . Wszystko by sobie lecialo swoim torem. Wedlug mnie podbij kh na 7-8 i bedzie ok


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok tylko widzisz sam kh ci leci parametry nie sa stabilne a ty wpuszczasz zycie.

Nie atakuje cie w zaden sposob tylko pisze ze w morskim nie da sie czegos na szybko zrobic bez konsekwencji trzeba wiecej cierpliwosci .Kazdy z nas to przechodzil szal zakupow na poczatku czsami nie przemyslanych ...


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.