Skocz do zawartości
loniu73

Goniopora

Rekomendowane odpowiedzi

goniopora,czym karmić,co potrzebuje do życia


350 l. 2x54w white,2x54w blue,koralia 5 magnum,protein skimmer 600,fluval 405.grzalka 300w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trudny koral. Po jakims czasie zaczyna zamierac, kurczy sie, gloduje. Mysle, ze artemia, cyclopem eeze, planktonem zielonym i czerwonym mozna ja troche podkarmic (strzykawka przy wylaczonych pompach). Jeszcze nie tak dawno odradzano kupowanie tych pieknych korali.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kupiłem tego korala jakieś 2 tygodnie temu,i gdzie bym go nie postawił nie chce sie otworzyć,jak tak będzie dalej to kicha


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2553-goniopora1.jpg

2553-goniopora2.jpg

Czerwona jest u mnie około roku, zielona pół roku. Nie karmię ich dodatkowo, tylko to co dla ryb, czyli 3 kostki mrożonek dziennie. Mała Hanna pokazała PO4=0,00 NO3 nie mierzę. Zielona otworzyła się dopiero po tygodniu.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie wyglądają i to przy zerowym po-4


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani jestes niepoprawnym pesymistą :) mam w sklepie osobniki ktore zyja juz kilka lat w akwarium, faktem jest ze w 22000 litrowym akwarium zawsze cos tam sobie znajda do jedzenia :) goniopory zasadniczo lubia akwaria z duza iloscia planktonu, dobre swiatlo, NIE ZA MOCNĄ CYRKULACJĘ, wyzsze stezenia azotanow i fosforanow nie sa wielkim problemem.

@Włodzimierz

wydaje mi sie, ze gonio z twoich zdjec maja odrobine za mocną cyrkulację.

poza tym, zmienilem tytuł wątku na bardziej odpowiedni :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu, Włodek zapodaj proszę jak Twoje goniopory po tych latach się mają. Ja mam swoje od ok. 5 miesięcy i rosną w niezłym tempie.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam zielona fluo i jest w akwa od dobrych 6 miesiecy i wszystko jest ok, ale sa kaprysne.

Czerwona mialem rok i pieknie sie pompowala po czym zeszla w dwa tyg.

Ogolnie przerobilem zolta tez piekna ale najtrudniejsze dla mnie byly fioletowe, probowalem dwa razy i zeszly po kilku tygodniach.

moim zdaniem jeden z najladniejszych korali i bankowo jeszcze znajda sie w moim akwa. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie co powyżej są na zdjęciach to mają się dobrze, nadal rosną. Były też cięte na szczepki. Za to mam problem z trzecią, koloru orginalnego wpadającego w fiolet. Chyba ją przypaliłem światlem bo zrobiła się biała i kiepsko się czuje. Od pewnego czasu się nie pompuje i na szkielet wszedł glon. Zauważyłem, że moim Gonioporom pasuje jak jest większa suplementacja mikroelementów.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zauważono pozytywny wpływ mikroelementów na Goniopory, szczególnie żelaza.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.