Skocz do zawartości
atrawa

Pomocy - coś mi zjada korale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem obumieranie korali twardych i jak się dokładniej przyjrzałem okazało się że zaatakowała je plaga małych węzowideł. Jest ich pełno i nie za bardzo wiem co z nimi zrobić. Jak je usunąć?? Czy jest jakiś naturalny wróg?? Są one podobne z wyglądu do "Ophiarachna megacantha" tylko że mają rozmiar razem z ramionami ok 3-4 cm. Wyglądają jak na załaczonej fotce (kiepska jakość niestety).

Proszę o szybka pomoc.

PZDR

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj fotki tych korali,bo cos mi sie wierzyc nie chce ze to wezowidla podjadaja korale.

Z opisu w stopce wynika ze masz za cyrkulacje tylko maree 3200 co jest duuuuzo za malo na twoje akwarium,moim zdaniem tu lezy przyczyna problemow.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopka jest już dawno nie aktualna i nie jest raczej tematem sprawy. Jest tego bardzo dużo i widze jak mi obumierają korale a w tych koralach siedzą te paskudztwa.

W załączeniu zdjecia korali.


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż pęseta w rąsie i usuwaj.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę cięzko, przypuszczam że rozmnaża się przez podział a jak je potraktuje pensetą to im sie łatwo odrywają kończyny, więc nie wiem czy to jest dobry poomysł :)

POMOCY!!!!!!!!!


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic na nie nie poradzisz, ja też próbowałem zmiejszyć populację, bo drażnią ciągle a to gorgonie, a to zoa, ale nie ma szans, zwiększ cyrkulacje, one jej nie lubią i powinny uciec w skały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał że one raczej żywią się obumarłą z jakiegoś powodu tkanką, a nie są bezpośrednią przyczyną obumierania.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z pomoc, jednak cięzko jest mi się zgodzić z hasłem że nagle wszystkie korale mi obumierają. Mam kilka bardzo dużych kolonitakich korali jak na zdjęciu drugim i wszystkie się miały dobrze. A od jakiegoś czasu zaczęły powoli obumierać i myślałem że coś im nie domaga ( przyklejały sie do nich jakieś małe kępki glonów, wcześniej tak nie było), a dzisiaj patrzę a tam wystają jakieś kończyny prawie przy każdym polipie i jest tego pełno. Więc sam juz nie wiem co to może być.

Dodam że cyrkulacje mam ok, akwa stabilne od kilku lat (nie było zadnych problemów przez ostatnie 4 lata) aż tu nagle jakiś pomór (widziałem te wężowidła w sumpie ale jak się przedostału do zbiornika głównego??, dodam że od kilkunastu miesięcy nic nie dokładałem, akwa sobie żyło swoim zyciem)

Może ktoś widział podobne stworki i wie jak je zwalczyć??


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrawa, jak korale lecą, to zazwyczaj właśnie wszystkie na raz:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.