Skocz do zawartości
Tofik

Pierwsze kroki Tofika :D czyli kolejna rafka z Białegostoku :D

Rekomendowane odpowiedzi

#299582 Tofik :

Tak się składa że widziałem hepatusa w dużym zbiorniku, na agresywnego nie wyglądał a adhd też nie mial

I nadal twiedzisz, że 25cm ryba nadaje się do akwarium o 80cm długości i 50cm szerokości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie twierdzę, zacznijmy od tego, że 25cm to mało która dorasta do takiej wielkości. - w niewoli

Uważasz ze 600L to wystarczająco dużo dla takiej ryby? Przecież w oceanie ma miliardy litrów.

Myślisz, że 20cm więcej sprawi mu taką różnicę? To może od razu 3m postaw akwarium.

Jak dla mnie EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299583 Ewaise :
#299582 Tofik :

Tak się składa że widziałem hepatusa w dużym zbiorniku, na agresywnego nie wyglądał a adhd też nie mial

I nadal twiedzisz, że 25cm ryba nadaje się do akwarium o 80cm długości i 50cm szerokości?

ja mam takie pytanko ile rośnie taki hepatus żeby miał 25 cm ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak, wątpię żeby urosły do 25cm.

O skalarach też bredzi się to samo 25cm wysoki będzie, i akwa minimum 50cm wysokości.

90% ludzi którzy tak uważa nie ma skalara większego niż 18. a mają zbiorniki i po 60cm

Nie można wierzyć ślepo tym przelicznikom.

Bo ważniejsze są jakość wody, ilość kryjówek i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie urośnie do 25 cm bo wcześniej skarłowacieje, a co do wielkości ryb na baniak to tak jak pisałem ja wolałbym zachować proporcje i w pełni zgadzam się z Ewaise.

Czytając o Hepatusach można się spotkać np z tym że z nudy łapią ślimaki podnoszą je pod powierzchnie i rzucają:) nazwać to ADHD? są wypisz wymaluj jak doris z bajki:)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299588 Tofik :

tak czy siak, wątpię żeby urosły do 25cm.

O skalarach też bredzi się to samo 25cm wysoki będzie, i akwa minimum 50cm wysokości.

90% ludzi którzy tak uważa nie ma skalara większego niż 18. a mają zbiorniki i po 60cm

Nie można wierzyć ślepo tym przelicznikom.

Bo ważniejsze są jakość wody, ilość kryjówek i spokój.

Nie wiem co ma skalar do hepatusa, ale ok. 25cm hepatusy to nie jest nieczęsty widok. Gdzieś tu nawet na forum było do sprzedaży piękne akwarium z wielkim hepatusem. I tak na oko min 20cm miał. W Acroporze pływa/pływał też spory hepcio, wyrósł z akwarium i właściciel go oddał. Nika miała w 400l - oddała bo był za wielki i rozrabiał.

Nie zgodzę się też, że dobra jakość wody wystarczy a przestrzeń nie jest ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299594 Tofik :

przestrzeń też jest ważna, ale bez przesady.

Dobra macie jakieś inne spostrzeżenia czy chcecie całej mi dowalać?

Nikt Ci nie "dowala". Ot jeszcze nie kupiłeś tej ryby, więc istnieje niezerowa szansa, że jednak jej nie kupisz.

A co do poprzedniego pytania: nie uważam że 600l to jest wystarczające akwarium dla hepatusa. Ba liczę się z tym, że jak podrośnie to go oddam właścicielowi dużego akwarium, ew do zoo. M.in dlatego, żeby nie skarłowaciał i miał szanse do tych 25cm dorosnąć. A różnica między 600l a 200l jest spora, dokładnie 3-krotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299597 cris6 :

ja bym się zapytał inaczej

ilu z was po 2 latach zmieniło zbiornik na większy a ilu się go pozbyło :) ja myślę że jak masz zamiar kiedyś zmienić zbiornik na większy to nic nie stoi na przeszkodzie

Proszę oto odpowiedz:

pierwsze akwarium ponad 10 lat temu aż do teraz zawsze miałem chociaż jedno, a nie sorry tydzień przerwy przy przejściu z słodkiego na morskie:)

63l roślinne z neonami, 148l (150x33x30) malawi + kotniki bo rozmnażałem odmianę bardzo rzadką w tamtych czasach, 130x50x50 325l holender z paletami, później 112l morskie i teraz 324l morskie, a po wakacjach będzie kolejny większy baniak:) i znam więcej osób które mają co najmniej 2 lata akwarium.

Tofik a Tobie nikt nie chce dowalać, jakby to inaczej powiedzieć, gdybyś kupował psa do mieszkania w bloku, chciałbyś bernardyna? czy raczej coś mniejszego? Mimo że miałby super jedzenie i wszystko co chce to pewnie byłoby mu ciasno?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc powodzenia kupujcie po 2000L akwaria - równo 10 razy większe.

I tyle, hepek to nie bialobrody, zdaję sobie sprawę że to nie mała ryba, ale skoro są przykłady trzymania w 250 w 300 to jakoś nikt ich nie gnębi tak jak wy, naskoczyliście na mnie i wmawiacie jakieś teorie.

Kupię 3cm i jak podrośnie to wymienię.

Zakończmy ten temat bo inaczej nigdy tego nie zrobimy.

Lepiej napiszcie dlaczego glonów zielonych mam tak mało, - macie pełne pole do popisu i dlaczego widzę go tylko na szybach. a nie skale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sam widzisz Sienki że zbiornik się powiększa co jakiś czas więc podejrzewa że Tofika też to dopadnie

sam kiedyś miałem 110L teraz dojrzewa 250 a już myślę o 500 w ścianie

Morskie to choroba którą trzeba leczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299602 cris6 :

no i sam widzisz Sienki że zbiornik się powiększa co jakiś czas więc podejrzewa że Tofika też to dopadnie

sam kiedyś miałem 110L teraz dojrzewa 250 a już myślę o 500 w ścianie

Morskie to choroba którą trzeba leczyć :)

Ja bym tego nie leczył :) W mieszkaniu nie mam nic a myślę o odpowiedniej szafce pod akwa, podmurówce, wentylacji i przestrzeni serwisowej ;D i to kolejne to już wymiar docelowy (w tym lokalu) :)

Tofik masz jeszcze czas, kupisz piach, ekipę czyszczącą a jak przyjdzie co do czego i będziesz wybierał ryby, to nawet stojąc w sklepie przy akwa możesz zmienić decyzję, bo inna będzie wyglądała lepiej zdrowiej żywiej ;P


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299601 Tofik :

więc powodzenia kupujcie po 2000L akwaria - równo 10 razy większe.

I tyle, hepek to nie bialobrody, zdaję sobie sprawę że to nie mała ryba, ale skoro są przykłady trzymania w 250 w 300 to jakoś nikt ich nie gnębi tak jak wy, naskoczyliście na mnie i wmawiacie jakieś teorie.

Kupię 3cm i jak podrośnie to wymienię.

Zakończmy ten temat bo inaczej nigdy tego nie zrobimy.

Lepiej napiszcie dlaczego glonów zielonych mam tak mało, - macie pełne pole do popisu i dlaczego widzę go tylko na szybach. a nie skale

Co ty się tak tymi glonami przejmujesz

w poprzednim zbiorniku też nie miałem wysypu glonów nitkowych a teraz mam

Teraz skała od innego dostawcy inna woda w kranie inne oświetlenie sam jestem ciekawy czy to czasem nie powód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik zaczekaj:D wpuścisz życie, będziesz je karmił to zobaczysz co się może dziać. Lałeś bakterie więc one rozkładały wszystko:) a teraz skała będzie przejmowała tą rolę.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z nowinek dodam, że Czyścik idzie do wymiany chyba bo jest do .... :)

Pozostał z akwa słodkiego dob ry bo pływający ale 10mm ledwo się trzyma i zbyt często się odrywa.

Doradzicie mi jakiś konkretny? W planach jest srcraper jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z bakteriami to raczej nie tędy droga ja lałem dłużej niż Tofik bo razem wystartowaliśmy u mnie już po glonach a było zielono a u tofika ich jeszcze nie ma

różnica

u Tofika hqi u mnie led cyrkulacja u mnie też dużo większa no i skała u mnie wszystko z niej wyłaziło już w boxie u Tofika zero życia może tu trzeba szukać problemu

a czyścik ja mam Mag-Flip i jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledami też bym się nie sugerował, są fajne owszem, ale to nie znaczy że trzeba im przypisywać każde cuda które nie wychodzą przy normalnych tradycyjnych warunkach

Czy cyrkulacja większa to nie wiem, aktualnie mam 1xjvp 101, 1x102, oraz tunze 6045 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero substancji organicznych, co do czyścika jestem zadowolony z tego zakupionego ostatnio, JBL pływający Floaty II z trwałą 'tarką' a nie kawałkiem materiału czy gąbki jak w słodkich:)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruję że to od led tylko podaję różnicę dawniej led nie było a glony były :) dodam jeszcze że jechałem całą mocą i to przez 11 godzin a glony nitkowe głównie rosły pod samą lampą

ja mam 10 mm i nic mi nie odpada !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrodził się kolejny problem: Temp 27*C

Może taka być? Czy to już za wysoko?

Mam grzejniki wyłączone na zero grzałka 1 i to na 24*C jest nastawiona, pomimo wietrzenia ciężko zbić temperaturę

Edit: Czy ktoś z was ma pomysł jak to rozwiązać ? - od 2 h wietrzę pokój , i nadal mam 27*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.